(upravil Česlo 26. 4. 2016 9:04)

Téma: ASIO

... omlouvám se za možná zcestný topic... přesně tento problém jsem však nikde nenašel...

... úvodem cesta : pc, usb kabel, schiit modi (asynchronní dac),  aktivní repro... ovladač asio4all + pluginy přehrávačů...

... chtěl jsem zprovoznit asio drivers na w7 ulti 64 bit,  což se podařilo - zvuk parádní oproti w kernel dekodéru,  ale 1. nedokážu získat zvuk z více,  než 1 zdroje - tzn. asio winamp (nebo foobar) a jinak nic - ts,  yt,  apod.  (různě na fórech jsem četl, že pc přes asio neumí posílat zvuk o různých parametrech... může být zakopaný pes v tom? ) a 2. nejede nic,  než 16 b / 44,1 nebo 48 kHz (dac by měl umět 24/96 bez driverů,  jak bývá u win zvykem)...

... proto bych se rád zeptal 1. zda je to fakt, který nezměním (nebo někde dělám chybu a existuje nějaká cesta? )  a 2. zda wasapi tento problém řeší,  nebo je to to samé...

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: ASIO

Co se týče 16/44,1 a 24/96 tak se zvukovkou M-Audio FastTrack pro na W7/8 jsem měl podobný problém... stále se automaticky přepínala do nižší vzorkovací frekvence. Umí to 96kHz sice pouze v režimu 2xInput nebo 2xOutput, v kombinaci obou 2+2 už  pouze 48kHz, ale ani v prvním případě to windows s odpovídajícími ovladači nevzal. Nyní na MacOS je to bez problému.

S tím přehráváním z více zdrojů.... to myslíš jako simultálně z více aplikací? To totiž možná skutečně neumí... Každopádně například při nahrávání to tak bylo...Vím že stačilo zvukové upozornění třeba ze skypu atd. a vyhodilo to zvukovku z nahrávacího softwaru nebo nešlo např. přehrávat si z winampu jako playback, a přes to nahrávat např. do Cubase. Ale i to mohla být otázka nastavených preferencí zvukovky, už je to nějakou dobu a přesně už si všechno nevybavuju.

(upravil Česlo 26. 4. 2016 6:49)

Re: ASIO

... děkuji...

... ano,  myslel jsem simultánně z více zdrojů - např. hudba na pozadí a k tomu třeba hra a pokec na ts...

... taky si myslím, že asio to asi neumí (nebo existuje nějaká možnost?) ,  ale jak je to s wasapi?

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: ASIO

Vic veci simultánně nejde ani prez asio ani prez wasapi.

S tou vzorkovaci frekvenci na tom asi budes stejne i s wasapi ale stalo by to za to zkusit. Jinak nevim co ti brani proste nainstalovat ten ovladac to by taky mohlo pomoct

(upravil Česlo 26. 4. 2016 9:03)

Re: ASIO

... ovladač asi neexistuje... nikde jsem ho nenašel (jen pro modi2 a ten má trochu jiný usb receiver,  takže se ho "bojím" instalovat)...

... našel jsem něco (nějaký driver) pro asio... ten asi risknu...

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

(upravil ythren 26. 4. 2016 9:31)

Re: ASIO

no USB receiver se zdá být stejný tak by měli fungovat ovladače z http://schiit.com/drivers instalací nic nezkazíš, maximálně se ten ovladač nepoužije

vlastní ASIO ovladač to asi mít nebude, tak na to je asio4all jako obecný, ale to bych radši zvolil to wasapi

Re: ASIO

Mě se teda s předešlou Lexicon Lambda osvědčil právě asio4all paradoxně jako stabilnější oproti ovladači který byl přímo pro zvukovku... tam to nepravidelně vypadávalo, při provozu přes tenhle univerzální, to bylo v pohodě. Zkoušej... občas tyhle věci prostě žijou vlastním životem a na deseti různých zařízení to může fungovat deseti různými způsoby.

Re: ASIO

... omlouvám se, ale byl jsem nějakou dobu mimo...

... děkuji všem za odpovědi...

... bohužel zatím musím zůstat bez asio/wasapi,  protože potřebuji (zatím) zvuk simultánně z více zdrojů,  čehož se mi s asio nepodařilo dosáhnout...

"... helejte se, ze mně blbce neuděláte, já už blbec sem..."

Re: ASIO

-možno by pomohlo niečo ako “Virtual Audio Cable“ ?
http://vb-audio.pagesperso-orange.fr/Cable/
https://www.youtube.com/watch?v=Do60YlsRK7c