Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač 2.1 k PC - NOVÁ VERZE

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

21

Re: Zesilovač 2.1 k PC - NOVÁ VERZE

Téčko mohu jen doporučit, je to nejdokonalejší zesilovač, potřebuješ na to kombinaci Déčkový a AB konec.
D je zdroj a AB aktivní filtr nosné.

22 ...editoval Jory (16. 1. 2017 22:54)

Tak volba nakonec padla na Déčka, 500W modul s IRS2092S (no vzhledem k menšímu napětí zdroje bude mít tak 400W) a pro satelity taky Déčko ale s relativně novým a parametrově zajímavým švábem TPA3251. Objednal jsem i modul s oblíbeným TPA3116 pro srovnání, jsem zvědavý jaký tam bude rozdíl a jestli vůbec něco poznám smile

Teď bych potřeboval poradit ještě s výhybkou pro SW. Kdysi jsem měl v plánu SubJuniora od Aldaxu, ale protože už hotové moduly nedělají, tak hledám něco dalšího. Nevím ale, co by mohlo být kvalitativně adekvátní náhradou, nemáte nějaký tip? Vím, že něco dělají zesilovace.cz nebo zosilnovace.eu, v původním zesilovači je modul od EZK, taky se dá něco koupit z ebay. Jsou v těch modulech zásadní rozdíly nebo je to docela jedno?

23

kdepak se dá koupit modul s tpa3251? na ebay jenom samotnej šváb... Mám tady výhybku pro sw z ebay, lm5532, první má potenciometr ve zpětné vazbě jako hlasitost a druhej je laditelná dolní propust s dvojitým potenciometrem, nesymetrický napájení, s těma TPA si to celkem rozumí, napájení jsem ukradl z modulu tpa s korekcema, kde je 12V stabilizátor. Hlasitost jsem odstranil a dal tam odpor, signál jsem ukradl z modulu s korekcema a  hlasitost sw nastavuju na výkonovým modulu. Ještě možná vyměnit ty odpory kolem tpa pro master- slave synchronizaci pwm, co se tady někde řešilo ale já teda žádný pazvuky neslyším.

24

Moc těch zatím modulů není, našel jsem jen tenhle. Je to i se zdrojem, snad to bude hrát pěkně smile pak poreferuju.

Co se týče těch výhybek tak tam asi taková věda nebude? Jestli se dobře dívám, tak jich je hodně (možná všechny) postavených na tom NE5532, takže parametry asi budou hodně podoné. V čem ale může být přínos dvou těhle švábů? Některé filtry mají jeden, jiné dva. Jediné v čem se asi budou lišit je strmost filtru a případný subsonický filtr, to se ale u těch číňanů neuvádí, nevíš jestli ten tvůj má subsonický filtr? A pokud je tam dvojitý potenciometr pro filtr, tak ten filtr má 12db strmost nebo to není pravidlem?

25

Ještě jsem našel jeden modul s operákem OPA2132, což by měl být lepší operák, jako NE5532, takže celý ten modul by mohl být zajímavější. Co myslíte? Nevidíte od pohledu na tom modulu nějaký problém?

26

Proč jsou tam ještě ty 4 tranzistory jsem nějak nepochopil. Vyzkoušej a uvidíš. Ale za mě, já nepoznám na 1V PP audio signálu rozdíl mezi NE5534, OPA228 ani TL72, natož u subwooferu... V tom mým modulu je oz v patici, ale asi není důvod ho měnit.

27

To taky úplně nevím, k čemu tam ty tranzistory jsou, stejně jako moc nerozumím proč někde jsou dva operáky a jinde jen jeden, přestože funkce je stejná big_smile máš pravdu že u SW ty rozdíly asi nebudou moc velké, jestli vůbec.

Do výměny operáku bych se asi nepouštěl, sice to je často zaměnitelné kus za kus, ale co jsem četl tak lepší (většinou i rychlejší) operáky pak můžou dělat neplechu, pokud je ten modul šitý horkou jehlou, což u číňanů člověk nikdy neví.

No asi vezmu ten s tím OPA2132 a aspoň si udělám srovnání s tím současným.

28

Ty tranzistory tam budou podle všeho použity jako gyrátory.

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač 2.1 k PC - NOVÁ VERZE

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£