(upravil firemann28 8. 4. 2016 15:14)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

...

(upravil Tomel 4. 4. 2016 12:45)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

Mám nedokončený HA610 mk2, chýba dokončiť zadný panel (možem dokončiť)

za 150€ by som Ti ho posunul ... poprípade dokončený zadný a predný panel za 170€ v takom istom vyhotovení ako je na fotkách

https://svetelektro.com/modules.php?nam … ;start=120

Web

(upravil simon2 4. 4. 2016 13:10)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

HD600 vs HD650:

Tyto Sennheisery jsou mírně vylepšenou verzí HD600. Sluchátka na první pohled vypadají, krom rozdílné barvy, skoro stejně. Samozřejmostí je tedy identické pohodlí - u řady 6xx legendární.

Jaký je rozdíl ve zvuku? troufám si tvrdit, že na běžném zařízení rozdíly v reprodukci ani nepostřehnete, po připojení k zařízení audiofilních parametrů (a za předpokladu audiofilního sluchu a velmi dobré nahrávky) uslyšíte (možná) zlepšení v takových těch "audiofilních" parametrech, o kterých ani běžný smrtelník neví, že existují - hlubší a přesnější bas, lepší separace nástrojů, možná lepší čistota. Vše je již u HD600 na tak dobré úrovni, že rozdíly jsou pouze ve svéře "myslím si, že něco slyším..".

zdroj: http://www.sluchatka.net/96-sennheiser-hd-650/

Budem mať vôbec také zariadenie, čo dokáže urobiť rozdiel medzi nimi? Ak tam je veľký rozdiel, prečo si HD600 držia tak dobre cenu?

Čo si myslíte o tomto zariadení? Hlasitosťou by podľa popisu mal stačiť, otázka je ako je to s kvalitou.
http://www.sluchatka.net/audiotrak-prodigy-cube/

Re: Slúchadlá do 300 Euro

Ešte ma tak napadá, je dobrá cesta ísť rovno z KPP -> HD600? Aby to nebolo potom zbytočné a neľutoval si peňazí. Samozrejme, voľba je tvoja.

(upravil simon2 4. 4. 2016 16:11)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

staffy, môžem sa opýtať prečo by to nemala byť dobrá voľba. Sám uvádzam, že kossy majú nedetailný prebasovaný zvuk, ktorému chýba emócia. Myslíš, že by som sa mal pozrieť za iným typom/značkou? Alebo sú HD600 moc stretilné?

Re: Slúchadlá do 300 Euro

HD600 som počul a jedného dňa sú mojim cieľom. Tiež som mal dakedy KPP, neviem či sa dobre vyjadrím, ale pre mňa je divné skočiť z 30€ sluchátok rovno na 300€. Chýba mi tam taký postupný vývoj.

(upravil Dohnalik 4. 4. 2016 17:04)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

simon2 napsal:

HD600 vs HD650:

Tyto Sennheisery jsou mírně vylepšenou verzí HD600. Sluchátka na první pohled vypadají, krom rozdílné barvy, skoro stejně. Samozřejmostí je tedy identické pohodlí - u řady 6xx legendární.

Jaký je rozdíl ve zvuku? troufám si tvrdit, že na běžném zařízení rozdíly v reprodukci ani nepostřehnete, po připojení k zařízení audiofilních parametrů (a za předpokladu audiofilního sluchu a velmi dobré nahrávky) uslyšíte (možná) zlepšení v takových těch "audiofilních" parametrech, o kterých ani běžný smrtelník neví, že existují - hlubší a přesnější bas, lepší separace nástrojů, možná lepší čistota. Vše je již u HD600 na tak dobré úrovni, že rozdíly jsou pouze ve svéře "myslím si, že něco slyším..".

zdroj: http://www.sluchatka.net/96-sennheiser-hd-650/

Budem mať vôbec také zariadenie, čo dokáže urobiť rozdiel medzi nimi? Ak tam je veľký rozdiel, prečo si HD600 držia tak dobre cenu?

Čo si myslíte o tomto zariadení? Hlasitosťou by podľa popisu mal stačiť, otázka je ako je to s kvalitou.
http://www.sluchatka.net/audiotrak-prodigy-cube/

Naprostá *kokotina*, HD600 a HD650 jsem měl na stole a po připojení na pořádný DAC a sluchátkový zesilovač ten rozdíl byl šílenej. HD600 - plastový kelímky, HD650 sluchátka s muzikálním zvukem detailem a na sluchátka i solidní soundstage. Poznat to poznáš...ale spíš do budoucna když tě to chytne a koupíš si lepší DAC, tak budeš litovat, že sis nepřiplatil blbých 30 €.

Prodigy cube je fuj, to raději vem ten Musiland co jsem radil.

Jinak přechod z Kossů na pořádný sluchátka je spíš pozitivní, já taky skočil z chrchlátek na K701, zezačátku razantní zlepšení, ale po legendárně dlouhém zahoření K7xx řady nelituju do dneška, jsou to super sluchátka.

Re: Slúchadlá do 300 Euro

simon2 napsal:

Najviac sa mi zapáčili Sennheiser HD600...

Hmmm ... a prečo sa ti zapáčili akurát HD600/650? ... počul si ich? ... veď ich výberom sám ignoruješ vlastne všetky svoje požiadavky na prenosnosť, konektivitu a pod., ktoré si mal na začiatku ...

HD600/650 určite nie sú až taký zázrak aby bola o nich nutná až tak nezmyselne spektakulárna diskusia ako sa tu začína rozbiehať smile

(upravil firemann28 8. 4. 2016 15:14)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

...

Re: Slúchadlá do 300 Euro

Jo jo. Je to dlhá a trnistá cesta.

(upravil simon2 4. 4. 2016 21:52)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

bacil2 napsal:
simon2 napsal:

Najviac sa mi zapáčili Sennheiser HD600...

Hmmm ... a prečo sa ti zapáčili akurát HD600/650? ... počul si ich? ... veď ich výberom sám ignoruješ vlastne všetky svoje požiadavky na prenosnosť, konektivitu a pod., ktoré si mal na začiatku ...

HD600/650 určite nie sú až taký zázrak aby bola o nich nutná až tak nezmyselne spektakulárna diskusia ako sa tu začína rozbiehať smile

Poďľa recenzií nedopadoli slúchadlá z linku najlepšie, postupne som si poprechádzal recenzie. Určite počuť by ich bolo najlepšie ale všetky odtestovať to by bolo dosť ťažké, keďže je u nás veľmi zúžený výber. Naviac som nadobudol dojem, že neponúkajú najlepší pomer cena/výkon.

HD600/650 boli podľa recenzií na viacerých weboch veľmi chválené slúchadlá, ktoré nemali väčšie nedostatatky.

Neviem či dobre chápem tento hifi koníček, ale chcel by som si kúpiť dobré pohodlné slúchadlá s kúskom živočíšnosti kde nebudem plánovať, že o 3 mesiace chcem niečo lepšie. Príde mi zbytočné kúpiť niečo za 150-180€ ak čoskoro budem aj tak upgradovať.

Dohnalik, pozeral som si aj AKG, slúchadlá sa mi páčia. Vyzerajú byť komfortné a nie sú tak predražené ako Sennheisery. Možno by kúpou AKG ostalo viac na lepšiu aparatúru. Nie som si však celkom istý či dokážu naplniť moju požiadavku na živočíšnosť, basy sú oproti iným mierne potlačené. Ako si vnímal ty prechod na AKG, nezdal sa ti úbytok basov razantný?

Beyerdynamic je pre mňa podivná firma. Ponúkajú kopu slúchadiel, všetky vyzerajú rovnako a ešte aj tie ponúkajú v rôznych verziách. Neodpojiteľný kábel pri 200€ slúchadlách podľa mňa nie je akceptovateľný (pri KPP je to úplne normálne za tú cenu).

(upravil firemann28 8. 4. 2016 15:15)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

...

Re: Slúchadlá do 300 Euro

No tak já se k tomu taky trochu přidám....

Sluchátek mám za poslední 2 roky naposloucháno celkem dost, sám vlastním HD 650 a kdybych si měl vybírat znova tak neváhám a beru DT990Pro. Za ty peníze co ty sluchátka stojí sem lepší zatím neslyšel. Pro mě jsou téměř na úrovni HD650.  Není pravda jak jsi psal, že HD600 a HD650 jsou podobná - to ani náhodou.
Koukni sem :

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 60#p297960

Tady jsme před nějakou dobou testovali pár sluchátek na mojem OTLku.  Jinak nemysli si, že ty sluchátkáče co si tadey postnul bude nějaké terno, ale bude to asi lepší, než zvukový výstup z jabka...
M.

Web

(upravil simon2 4. 4. 2016 23:19)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

firemann28 napsal:

Takže, ak som to pochopil správne.

HD600/650 boli podľa recenzií na viacerých weboch veľmi chválené slúchadlá, ktoré nemali väčšie nedostatatky.

Chceš kúpiť prvé slúchadlá, ktoré sa ti páčia (aj napriek vlastným požiadavkám), lebo nejaká recenzia hovorí, že ...

Nevravím, že chcem kúpiť prvé slúchadlá. Hovorím, že mám nejaké požiadavky, z ktorých však môžem upustiť pokiaľ sa nájde niečo lepšie. To mi chceš povedať, že Focal Spirit Classic sú výrazne lepšie slúchadlá ako HD600/HD650? Focaly som skúšal a neprišli mi pohodlné, ďalej už ani nemusím rozvádzať aký mali zvuk, keďže by ho znepríjemňoval komfort.

firemann28 napsal:

Nie som si však celkom istý či dokážu naplniť moju požiadavku na živočíšnosť, basy sú oproti iným mierne potlačené. Ako si vnímal ty prechod na AKG, nezdal sa ti úbytok basov razantný?

Na základe čoho si tak usúdil? Počul si ich, mal si ich na hlave?

Usudzujem aj podľa link. Ak niekto skúsený napíše, že sú najlepšie na klasiku, tak asi v tom niečo bude a budú mať iné prednosti ako slúchadlá určené na iné veci. HD600 a HD650 tu dostali hodnotenie, že sa hodia prakticky na všetko. Opäť si kladiem otázku, prečo na kope zahraničných stránok veľké percento ľudí chváli tieto slúchadlá a u nás sú akoby mierne zatracované? Súdiac aj podľa ďalších prečítaných tém.

firemann28 napsal:

Beyerdynamic je pre mňa podivná firma. Ponúkajú kopu slúchadiel, všetky vyzerajú rovnako a ešte aj tie ponúkajú v rôznych verziách. Neodpojiteľný kábel pri 200€ slúchadlách podľa mňa nie je akceptovateľný (pri KPP je to úplne normálne za tú cenu).

Odpojiteľný kábel si v prvom príspevku ani nespomenul, takže to beriem len ako výhovorku, prečo dané slúchadlá hneď zatracuješ.
Btw, odkedy majú Koss Porta Pro odpojiteľný kábel?

Zatiaľ si vo väčšine svojich príspevkoch iba protirečíš, alebo sa utvrdzuješ v tom, prečo kúpiť "iba tieto konkrétne".
Takže nadobúdam pociť, že každá ďalšia rada márna.

Ja som už na začiatku písal, že potrebujem aby mali kvalitnejší kábel ako KPP. Neskôr som napísal, že by nebol zlý aj odpojitelný kábel. Čo je na tom zlé? Myslím, že v cenovej hladine je možné zobrať slúchadlá s týmto benefitom. Ak si prečítaj môj príspevok ešte raz, ku KPP sa vyjadrujem, že pri ich cene je akceptovateľný neodpojitelný kábel.

simon2 napsal:

... Vo vyššej cenovej kategórii očakávam kvalitnejší kábel ako majú Kossy, aby aj niečo vydržal ...

simon2 napsal:

... preto zvažujem či nie je lepšie zobrať model aj s odpojitelným káblom smile Kossy už boli 2x na reklamácii kvôli káblu, ktorý nie je veľmi kvalitný ale nepomohol som tomu ani ja svojou nedbalosťou...

Update:maras, ďakujem za post.  Presne takýto typ rady potrebujem smile

(upravil firemann28 8. 4. 2016 15:14)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

...

(upravil simon2 4. 4. 2016 23:33)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

Prepáč, asi to bola naozaj zlá štylizácia.

Tak na headfi vyzerá byť užívateľ DavidMahler celkom skúsený, či už podľa zbierky slúchadiel, alebo množstva odvedenej roboty.

maras, neskúšali ste 990 Pro aj na nejkom "komerčnom" slúchatkáči, ktorý by šiel kúpiť? Mám na mysli overenú kombináciu, ktorou by človek nešliapol vedľa smile

(upravil maras 5. 4. 2016 11:36)

Re: Slúchadlá do 300 Euro

Bohužel.. já sem je jinde než na lampáčích nezkoušel ..
Jinak recenze na  HeadFi bych bral se znacnou rezervou .... 
M.

Web

Re: Slúchadlá do 300 Euro

simon2 napsal:

... chcel by som si kúpiť dobré pohodlné slúchadlá s kúskom živočíšnosti kde nebudem plánovať, že o 3 mesiace chcem niečo lepšie. Príde mi zbytočné kúpiť niečo za 150-180€ ak čoskoro budem aj tak upgradovať.

smile ... dobrá úvaha ... ale priprav si pekný balík ... vrelo odporúčam kombináciu Fostex TH900 + Chord Mojo (ono bez špičkového prevodníka ako je napr. Chord to nebude fungovať)
http://s15.postimg.cc/5wvorl92j/Chord_Mojo_TH900_x1024.jpg