81 ...editoval AlanCox (18. 10. 2016 3:14)

Re: Očkování za socialismu a dnes

kudlibabka: "Vyznam vsech tech pojmu okolo psychiky se v prubehu let posunuje..."

To ano, ale mění se jen názvy, nikoli podstata. Vědomí/podvědomí funguje stále stejně ať se nazve tak či onak.

Je otázkou, co věda o vědomí/podvědomí vlastně ví - tím spíše, že vědecky zkoumat a testovat podvědomí v celé šíři lze těžko. Vědci pravidelně rezignují při pokusech zkoumání podvědomí, a občas se jim podaří nějaký malý šikovný výzkum, který něco málo vykoumá.

Určitě by mě zajímaly tvé zkušenosti psychoterapeuta, tím spíše, že já bych o tomto oboru neměl raději ani psát a sedět tiše v koutě a ani se neozývat.

Nicméně psychoanalýza a psychodynamické teorie osobnosti - spolu s dalšími větvemi a podvětvemi, které z toho vyrůstají včetně těch, které jsou protesty či trucy proti nim (feminismus, humanistická psychologie, transpersonální psychologie, ...) - jsou dosti často spíše o tom, jak by si daný autor věci přál, než něčím vědecky podloženými fakty.

Člověk se skoro neubrání někdy dojmu, že psychoanalýza a následovníci jsou spíše prominentní židovský spolek (Židů si velice vážím, takže to není nic proti nim), kde rozhodují o zařazení teorií do vědy spíše známosti s tímto spolkem než cokoli jiného. Takže do vědy patří třeba Melanie Kleinová (patřila do spolku) s teorií, že právě narozené dítě hluboce do morku kostí nenávidí svou matku a snaží se jí zničit seč může (jen je na to slabé), a činí tak pár měsíců, než mu dojde, co udělalo mamince svou nenávistí. Následně se dítě dostane do hlubokých depresí ze své špatnosti, atd. - A to je dodnes platná, uznávaná a jedna z hlavních vyučovaných teorií; psychologové ji berou za bernou minci, a hodnotí podle nich jak se má dítě vyvíjet, atd.

-------

kudlibabka: "ja osobne nevnimam vedomi jako neco co je nutne spojene s myslenim...rozum a vedomi jsou v tom jak ja to chapu dve rozdilny veci"

Když si řekneme, jak přesně budeme ty pojmy používat, tedy nadefinujeme jejich přesný význam pro naši diskusi - pak klidně budu používat pojmy v jiném významu. Nejde o pojmy, jde o funkci - a ta je nezávislá na pojmech.

82

Re: Očkování za socialismu a dnes

My jsme se jednou v hospodě dostali od Stalingradu až k orálnímu sexu.

83

Re: Očkování za socialismu a dnes

stiglitz: Obecně všechny uvolněné debaty vedou k sexuálním věcem. A pokud jsou tam ženy, tak ještě rychleji.

84 ...editoval PB (18. 10. 2016 7:02)

Re: Očkování za socialismu a dnes

_

85 ...editoval AlanCox (21. 10. 2016 6:21)

Re: Očkování za socialismu a dnes

"... občas maso (kuře) dám."

Já osobně kuře vynechávám, pokud není z domácího chovu - a poměrně dost často doporučuji totéž.

Dnešní kuře od narození do porážky je vykrmeno za cca pouhých 40 dní. Je vyšlechtěno tak, aby rychle nabývalo na hmotnosti. Přeloženo do fyziologické řeči, je vyšlechtěno na hormonální poruchu, která umožňuje nadměrné tloustnutí a růst. A částečně podobně bude působit i u konzumenta. Nemluvě o stravě a podmínkách růstu takového kuřete.

Občas pediatři u některých zdravotních problémů či poruch matkám radí, aby vynechali kuřata. A nebo jim přímo řeknou - skoro jasnovidecky - že problém dítěte pochází z kuřat. Děti jsou daleko citlivější na různé škodliviny, protože se vyvíjí, a tělo jejich vývoj řídí pomocí hormonů i jinak. A není úplně necitlivé ani na přísun těchto věcí zvenčí.

To už je skoro lepší snad jakékoli jiné maso než kuře.

---

Ještě je tu jeden problém. Vegetariáni a zastánci zdravé výživy často jedí mořské řasy a různé věci z Japonska. Moře a voda kolem Japonska je od roku 2011 zamořována radioaktivním odpadem po výbuchu elektrárny Fukušima - a radioaktivní césium už se rozšířilo do půlky Pacifiku. Dodnes není Fukušima zvládnutá - a Japonci už problém zametají pod koberec, už ani neměří radioaktivitu. Ale své výrobky z vod kolem Japonska i v Japonsku samozřejmě stále exportují - a já bych si to nelajzl.

Když vybouchl Černobyl 1986, tak dodnes jako památka mají některé oblasti Čech u divokých prasat vysokou radioaktivity a musí se měřit, než se zkonzumuje. A to pěkně prosím Černobyl byl proti výkonu Fukušimy prdítko, a Rusové problém nějak řešili a vyřešili. Zatímto Fukušima je stále neřešená a stále chrlící už pátým rokem radiokativitu - vizitka "technické vyspělosti" Západu - a její výkon je mnohonásobkem Černobylu.

Takže já bych se dnes docela bál kupovat mořské řasy a různé potvory z Japonska a okolí, stejně jako různé japonské výrobky typu omáček, sóji, apod.

Radioaktivní cesium 137 se v přírodě fakticky přirozeně nevyskytuje, je důsledkem pouze lidské činnosti. Jinak je to beta a gama zářič. Pokud se radioaktivní cesium dostane do těla, tak tělo ho biochemickými mechanismy považuje za draslík a chodí podobnými cestami. Radiokativní cesium 137 má poločas rozpadu přes 30 let.

Radioktivní stroncium 90 má poločas rozpadu 28 let a kousek - a tělo ho považuje za vápník, zabudovává do kostí a zubů, kde ozařuje hlavně kostní dřeň.

---

Podobný problém (navazuji na kuřata) je dnes hormonální antikoncepce. Lidské sensory na hormony - i jiné látky - nejsou přesné. Takže fungují nejenom na hormony, ale i na řadu různých jiných látek, se kterými příroda nepočítala, a sensor na ně reaguje stejně jako kdyby to hormony byly. Máme v chemii celou řadu látek, které působí jako ženské hormony - a to i u mužů - typicky bisfenol A (https://cs.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A).

Když začala hormonální antikoncepce, používaly se pravé hormony. Žena si dala tabletku, tak chvíli účinkovala, pak se jako originál hormon zlikvidovala v játrech a ok. Pak ale šel vývoj dál, a dnes je tam umělý hormon, který v přírodě neexistuje, ale ženské (a zvířecí) tělo na ně reaguje jako na původní přírodní hormony. Játra si s ním neví rady, takže je beze změny propouští do moči a dále do vody. Čističky umělý hormon neobsahují, takže se ženské hormony neustále koncentrují v přírodě rok od roku více. U řady vodních živočichů už mizí samci a jsou jen samičky - kromě toho už se problém začíná dotýkat i člověka.

Hormony jsou neuvěřitelně účinné látky účinkující už v miliardtinách gramu.

Pokud máte vodovod se zdrojem vody s nadzemní vodou - můžete si být skoro jisti, že rok od roku se zvyšuje počet ženských hormonů ve vodě. Pokud je ve vodovodu voda z podzemního zdroje, bývá to lepší, jen je většinou tvrdá se spoustou vápence.

86

Re: Očkování za socialismu a dnes

V řasách Wakame je cesia údajně < 3,6 Bq/kg, v lososu cca 100 Bq/kg.
Takže zdá se, že ty řasy nejsou až tak nebezpečný.

http://www.mhlw.go.jp/english/topics/20 … may07.html

87

Re: Očkování za socialismu a dnes

AlanCox napsal:

A to pěkně prosím Černobyl byl proti výkonu Fukušimy prdítko, a Rusové problém nějak řešili a vyřešili. Zatímto Fukušima je stále neřešená a stále chrlící už pátým rokem radiokativitu

prosim tebe v cernobylu doslo k roztrzeni strechy reaktorove mistnosti a uniku pary z primarniho okruhu reaktoru do ovzdusi, tedy krom extreme nebezpecneho sberu stale zariciho materialu vyletnuvsiho maximalne nekolik stovek metru, a samotneho aktu zastavovani reakce uvnitr trosek + jejich zakonzervovani (tedy toho co se tykalo nejblizsiho okoli elektrarny) to zadna az tak strasna tragedie pusobici mysticke epidemie rakovin a snazici se pohrbit cele lidstvo urcite nebyla, fake o extremnim vzrustu hub a siamskych dvojcatech ve svedsku jsou totalni fabulace

ve fukusime se dostala vlivem tsunami morska-slana voda do technologie (nekam do sekundarniho okruhu, kde !mechanicky! vyradila cerpadla nebo co vsechno - protoze kazda takova elektrarna ma samozrejme vlastni zalozni zdroje pro provoz-odstaveni v pripade blackoutu,.. nikam do primarniho okruhu se morska voda samozrejme sama od sebe nedostala), a v dusledku tohoto zaplaveni japoncum nezbylo nez nouzove chladit odstavovane reaktory tez vodou z more, tu cerpali do nejakych externich nadrzi, a neco malo pri tom uniklo zpet do more..
podle toho co jsem o tom cetl (zdroj si nepamatuji, ale urcite to pujde vygooglit) tak jiz nejakou dobu (mesice, mozna rok)neni ta "zvysena radioaktivita" ve vzdalenych morskych proudech ani meritelna !

na tyto uvedene uniky radioaktivnich par/vody (kterymi podobni magori strasi a ktere nejsou ani zlomkem nebezpecnosti jaderne zbrane) nema samotny vykon elektrarny naprosto zadny vliv,..

zustan prosim radsi u tech kurat smile

88

Re: Očkování za socialismu a dnes

2 Nitram: Nárůst incidence siamských dvojčat ve Švédsku možná fabulace bude, ale dovoluju si poznamenat, že neplánovaně oddeklovanej reaktor v Černobylu pár dní chrlil do vzduchu radioaktivní sajrajt (z pilotů vrtulníků, který  shazovali písek atd. do rektoru se jich dalšího jara moc nedožilo).  Spad nejvíc odsralo Bělorusko a do dneška je tam rakovina štítnice a to i mezi dětma docela šlágr, vývojový poruchy a malformace plodů dtto....asi náhodná koincidence...

89 ...editoval Nitram (23. 10. 2016 23:15)

Re: Očkování za socialismu a dnes

..a to jako myslis ze z tech desitek testovanejch zbrani, pod vodou oceanu, na americkejch poustich, v rusku nad sibiri, se do atmosfery a oceanu nedostalo nic radioaktivniho ? a strasi s tim nekdo ? radioaktivita je celkem bezna vec, v male mire, bohuzel je velmi dobre meritelna i v naprosto minimalnich hodnotach (geiger si tu a tam tukne i normalne na povrchu, v lese treba..) coz nahrava vsem zminenym siritelum poplasnych zprav..

BTW jinak jsem psal, ze nemam na mysli nejblizsi okoli otevreneho reaktoru, to da rozum ze letani sto metru nad roztavenyma palivovyma clankama, nebo spadnout do nadrze s trosku vic kontaminovanou vodou, je uz neco uplne jinyho..

..mimochodem zmineny cernobyl, po zakonzervovani havarovaneho bloku vyrabel elektrinu jeste celkem dlouho smile

90

Re: Očkování za socialismu a dnes

Bych si dovolil ještě poznámku: v okolí Dolní Rožínky, a vlastně skoro po celé vysočině jsou vysoký hodnoty radonu, zvýšená radioaktivita celkově, a možná je zdravotní stav populace v téhle oblasti lepší než ve velkejch městech. Dokonce jsem shlédl přednášku o iontech ve vzduchu, kde se jasně říká, že radon ve vzduchu v jeskyních obývanejch lidma je vlastně pozitivní, a způsobuje vyšší koncentraci záporných iontů, což člověku vyhovuje (vyhovovalo cca posledních 500 tis. let) naopak lino, plovoučka a jiný téměř dokonalý izolanty se nabijí opačným nábojem a jsou zdrojem kladných iontů, člověku nebezpečných (volné radikály). Takže kde je teda pravda?
Opět tvrdím, že dělat co uznám za vhodný a něco si vzít ze zkušeností předků...

91

Re: Očkování za socialismu a dnes

2 Nitram: O tom, ze urcita mira radioaktivity je prirozena se nikdo nepre. Jenom si dovoluju poukazat na to, ze napr. vyskyt nekterych izotopu jodu v prirode uplne prirozenej neni a asi cirou nahodou na jare 86 doslo na uzemi Ukrajiny a Beloruska ke skokovymu zvyseni vyskytu techhle izotopu v prirode. A zvysenej vyskyt rakoviny stitnice moh mit treba psychosomatickej zaklad wink
Oni se sice jaderny znrane omezene taky testujou, ale nedeje se tak v opustenym lomu nekde u Bordeaux nebo v lese pod Moskvou...

92

Re: Očkování za socialismu a dnes

Vybuchne Černobyl. V Moskvě se probudí Neznámý vojín a Lenin. Jdou, proti sobě po Rudém náměstí, a v tom Lenin povídá: "...to byla šlupka, co?" A neznámý vojín: "Was ist das šlupka?"

93

Re: Očkování za socialismu a dnes

Á,tady si ulevím.
Serou mě s tím máslem.

94

Re: Očkování za socialismu a dnes

Batoh a  na nákup do Polska, tam máslo pravé poctivé 28 -35kč

95

Re: Očkování za socialismu a dnes

Ja si myslím že to je kartel predajcov, podľa informácii z mliekarne čo maslo vyrába, tak dostanú v prepočte od obchodníkov na jedno maslo iba okolo 0,1€ (10 centov) viac čo ledva vykryje rozdiel v cene mlieka a ďalších vstupov. V obchodoch zdvihli ceny o tretinu spravia akciu kde to znížia o 25% a ľudia sa idú pomaly pozabíjať pre "lacné" maslo...

96

Re: Očkování za socialismu a dnes

bez másla žít jde, kolomaz z Lidlu či kaufu je za dvacku kilo, ať si svým drahým "máslem" protřou intimní tělesné partie před coitem, to prej pomáhá na opruzeniny

97

Re: Očkování za socialismu a dnes

Protože si nechci nechat vakcínou zmrzačit další svoje vlastní dítě,toto téma mě stále zajímá.Otevřel jsem svůj vlastní znovu nalezený očkovací průkaz,a nestačil se divit.Kdyby to někoho zajímalo,níže uvedu výpis.Narodil jsem se 03/79.

20.3.1979 tuberkulóza
18.6.1979 záškrt, tetanus, dávivý kašel
13.8.1979 záškrt, tetanus, dávivý kašel
4.3.1980 obrna
17.3.1980 záškrt, tetanus, dávivý kašel
6.5.1980 obrna
13.6.1980 spalničky
5.3.1981 obrna
5.5.1981 obrna
5.5.1982 záškrt, tetanus, dávivý kašel
21.3.1985 záškrt, tetanus, dávivý kašel
15.4.1986 tuberkulínová zkouška
11.11.1991 tuberkulínová zkouška
21.5.1992 obrna
16.9.1992 tetanus
...dále v dospělosti tetanus u kterých nevím datum,ale minimálně tři u návštěv nemocnic po úrazech,kdy jsem z hlavy nevěděl datum posledního očkování...Asi preventivně mi ho píchli.

98

Re: Očkování za socialismu a dnes

Trochu aktuálnější.Zákon je zákon.
https://www.vakciny.net/ockovaci_kalendar_CR_2018

99 ...editoval Benazi (20. 2. 2018 14:20)

Re: Očkování za socialismu a dnes

očkování  Hexavaxinem odkladej, jde to.

100

Re: Očkování za socialismu a dnes

To jsme nezvládli.Teď odkládáme Priorix.Je mi z těch vakcín na blití.