41

Re: Očkování za socialismu a dnes

Zit zdrave znamena mit zdrave zivotni postoje,s jidlem,cvicenim nebo meditaci to primo nesouvisi...pokud neumim zit a nechat zit ostatni podle jejich predstav a plne je respektovat,projevi se to driv nebo pozdeji na mem zdravi...jau zrovna mne seklo v levym SI...

42 ...editoval AlanCox (12. 10. 2016 0:53)

Re: Očkování za socialismu a dnes

stiglitz: "Já jsem chtěl jenom vědět, jestli mám žít, na základě toho, co jsem uvedl, zdravě..! Co vy na to pánové?"

Pokud budeš žít SKUTEČNĚ ZDRAVĚ, a nikoli podle obecných mainstreamových názorů, co je zdravé - můžeš tím jen získat. Problém je, že to, co najdeš v časopisech zdravé výživy, nebo od populárních vědců a lékařů - není zdravý styl. Můžeš si nalistovat řadu vědeckých studií, které dokazují, že kdo se držel zdravého životního stylu tak, jak populární věda doporučuje - dožívá se průměrně kratšího věku, než ti, co na to kašlou. Vědecky objektivní závěr je jediný možný: Současné obecné a vědecké názory na zdravou výživu nejsou zcela pravdivé.

Jak fungují lékařské statistiky ohledně rizik mohu demonstrovat na tématu tohoto vlákna:

1) Pokud člověk kouří a umře na cokoli, třeba i nesouvisejícícho s kouřením - skoro i na ránu sekerou do hlavy - lékaři to zanesou do statistik jako "předčasná smrt následkem kouření". V zásadě pokud máte u lékaře, že jste kuřák, pak jakákoli vaše nemoc se dostává do statistik jako "nemoc způsobená kouřením". Nijak se neprokazuje příčinná souvislost vědeckými metodami a statistickými testy.

2) Pokud člověk je naočkován vakcínou, a následkem toho se sesype - klidně i umře do 10 minut po píchnutí vakcíny - pak lékař nikdy nic nezanese do kolonky "poškození zdraví následkem očkování". Nikdy. Pokud na tom budete trvat, dozvíte se, že příčinná souvislost není jistá na 100 %, a proto se to tam nemůže zanést.

Ve výsledku máte cinknuté statistiky, ve kterých je "vědecky dokázáno", že kouření mohutně škodí zdraví, zato vakcíny jsou absolutně bezpečné.

Poznámka: Autor tohoto příspěvku je nekuřák, a považuje očkování za prospěšnou metodu. Pouze upozorňuje na to, jak se dělá věda a vědecké závěry.

---

Takže to, co je zdravé, určuje často více reklama výrobců - a ti rozhodně nemají zájem o objektivitu, ale spíše o prodej svých výrobků a zisk. Dám pár příkladů:

1) Řepkový olej - jak je známo, se dříve používal jako technický - protože mohutně způsobuje různé defekty v hormonálním a nervovém systému člověka. Je to vlastně logické, protože ekonomicky je řepka (a další brukvovité rostliny) velice výnosná, co se oleje týká. To už zjistil nejenom jeden Slovák, ale také to zjistila zvěř a další. Kdyby řepka nedávala do olejů jedy, tak už je dávno sežraná zvířaty.

Řepka obsahuje kyselinu erukovou (což je druh tuku, přesněji mastné kyseliny), který ničí játra a štítnou žlázu. Kromě toho obsahuje jedovaté glykosidy, které mají další účinky. Dříve tedy konzumace řepkového oleje vedla k zakrslosti, poruchám růstu, snížení inteligence, a mnoho hormonálním, nervovým a dalším poruchám.

I vyšlechtila se řepka se sníženým obsahem kyseliny erukové a glykosidů - a něco se také odstraní v továrně a začíná se to prodávat jako superzdravý olej - a nejprospěšnější zdraví co může být. Kampaň je tak úspěšná, že to dlabají i vegani a lidé, kteří se snaží o zdravou výživu. Navíc je řepkový olej kvůli vysokému výnosu (a dotacím do ekologie) levný.

Přitom v řepkovém oleji stále kyselina eruková a glykosidy jsou - jen v menším množství. A ne málo, např. norma povoluje až 2 % kyseliny erukové v řepkovém oleji. Jednoduše nyní řepkový olej už nepůsobí problémy okamžitě a čitelně jak kdysi - zdravotní problémy nastanou pomaleji a nebude zcela jasná příčina - a tím je to v pořádku. To už výrobce netrápí, zisk je realizován, soudy za poškození zdraví mu také nehrozí.

2) Cukr

Když měli v přibuzenstvu problémy s klouby nebo vazy, radil jsem jim cukr. A funguje to.

Z cukru (glukózy) totiž tělo vyrábí aminokyselinu glycin, kterou používá k syntéze bílkoviny zvané kolagen - a kolagen je právě základ všech chrupavek, vlasů, kůže, atd. Vzhledem k biochemii je nutný ještě vitamín C a B6 - bez toho tělo kolagen nevyrobí.

Mimochodem, právě proto se dříve zvěřina jedla s nějakým ovocem bohatým na vitamín C, obvykle brusinkami. Bez tohoto ovoce jde půlka užitečných látek ve zvěřině a mase neužitečně do WC - bez vitamínu C jednoduše není syntéza bílkoviny kolagenu možná.

Jenomže kolik by vydělali, kdyby namísto "Proenzi" za 2 tisíce na 3 měsíce byla snaha lidi opravdu uzdravovat a ne na nich vydělávat? A lékaři lidem říkali výše napsané dvě odstavce, což se také učí a mají ve svých lékařských skriptech.

No a v alternativních se dozvíte, že cukr překyseluje a je třeba ho vynechat. Obvykle jsem namítal ať to zkusí. Protože nedostatek cukru se v těle projevuje extrémní kyselostí. Na neléčenou cukrovku - kdy tělo neumí zpracovat cukr - se neumírá na nic jiného, než na ketoacidózu, tedy extrémní překyselení neslučitelné se životem. Jakmile je tělo nuceno používat jiné palivo, než cukr, extrémně ho to překyseluje.

Na druhé straně tělo není děláno na současný glukózo-fruktózový sirup, protože fruktózu umí zpracovat jen v malých množstvích, a to především skrze játra. Na současné bombové nálože fruktózy ze supermarketů tělo reaguje ničením jater a pouštěním přebytků fruktózy přímo do střev, kde to živí mnoho střevních breberek tak bohatě, že na různé plísně ve střevech a jiné problémy je zaděláváno. Tělo totiž nemá regulační systém pro fruktózy (inzulín ji neřídí), což je zase vykládáno jako výhoda (= nízký glykemický index), namísto správného závěru, že tělo předpokládalo a v průběhu tisíciletí dostávalo jen malá množství fruktózy, takže pro lidský organismus bylo zbytečné budovat složité systémy na fruktózu. Jenomže: pro jazyk je fruktóza mnohem sladší než jiné cukry - a korporace toho správně ekonomicky a ziskově využívají.

---

3) Mohl bych psát, jak je to s cholesterolem - nezbytnou látkou pro tělo, ale farmaceutické firmy našly bezvadný kšeft v prodávání drahých léků statinů. Atd. Z cholesterolu je obal každičké buňky v těle, a z cholesterolu tělo vyrání pohlavní hormony.

Mohl bych psát o tucích - a předpisech zdravé výživy, které říkají, že čím nepřirozenější a umělejší tuk pro tělo - tím je údajně zdravější.

Mohl bych sem přidat stovky dalších bodů ...

---

Do předpisů o zdravé výživě se pak promítají všechny ty vlivy a reklamy, kdy se firmy snaží udělat z něčeho šíleně zdravou věc nebo naopak šíleně nezdravou, aby mohly prodávat ve velkém nějaký produkt. A pak se někdo podle toho snaží žít "zdravě" a umírá rychleji než ten, který na to dlabe, protože v podstatě nežije zdravě, ale jen si nabíhá na vidle marketinkovým odborníkům, kteří prosadili jako zdravé to či ono.

Takže pokud budete žít SKUTEČNĚ ZDRAVĚ, jen do toho. Můžete na tom jen vydělat. Ale pozor, abyste žil opravdu zdravě, a ne jen naběhl na vidle tomu, co není zdravé, ale obecně se o tom šíří, že to prospívá zdraví.

43

Re: Očkování za socialismu a dnes

cukr je sacharoza  smile

44

Re: Očkování za socialismu a dnes

stiglitz napsal:

Pánové, tohle: znal jsem tři sourozence, byli to bratři. Jeden nekouřil a nepil, oba chlastali první ligu a hulili fest. umřel v padesáti ten co tomu neholdoval. Znal jsem lidi, paní se pět let prala s rakovinou, prohrála a bylo jí třicetšest. Nikdy nekouřila, zdravý životní styl, a sport. Mám pantátu kouří hodně, ke čtyřiceti denně, a když jsme seděli u ohně, deset kusů dá taky. O půl druhý jsem ho tahal dom, on že ne, že si dá ještě pivo. Ráno jdu o půl osmě na záchod, slepenou držku, a on snídá, a povídá, že by tak dlouho spát nemohl. O půl desáté už měl v popelníku sedmý vajgl. Je mu pětasedmdesát, nikdy nezamarodil, a jediná jeho potíž je s křečovými žilami, které mají ale i jeho ostatní sourozenci, všichni, jo a operace zákalu, jinak nic. Koukal jsem se na něco v televizi, a nevím, který kardiochirurg tam byl, ale tvrdil, že typickým pacientem jejich oddělení je muž, kolem padesáti let, sportovec, nekuřák.

Takéto závery nedokazujú nič z globálneho merítka, je to štatisticky nevýznamné číslo.

45 ...editoval kaed (12. 10. 2016 16:00)

Re: Očkování za socialismu a dnes

To Alan Cox: Jsou tvoje informace ohledně výživy někde dostupné pohromadě? celkem mě to zaujalo, a dost se to blíží mým názorům. Akorát já když jím co mi chutná, tak neustále pozvolna tloustnu - asi by to chtělo půlroční "rekreaci" na poli, ve stavebnictví, nebo takněco...
A aby to bylo k tématu - já jsem pro očkování, i třeba proti TBC, protože díky imigraci to bude brzo běžná nemoc jako chřipka...
Jo a z mejch známejch, kamarádů atd to má za sebou do 45 roků života jenom jeden, skoro abstinent, příležitostný sportovec a už 20let nekuřák. Nepočítám dnes běžná úmrti při dopravní nehodě, to je zas jiný téma...

46 ...editoval Dohnalik (12. 10. 2016 10:04)

Re: Očkování za socialismu a dnes

Začněte ty vaše věci zdrojovat. Je to akorát snůška názorů, která ale člověku s třeba jen trochou kritickýho myšlení neřeknou vůbec nic.

47 ...editoval AlanCox (12. 10. 2016 17:09)

Re: Očkování za socialismu a dnes

nitram: "Cukry" jsou nejasně definovaným termínem, ale po chemické stránce jsou většinou souhrnným termínem pro dvě široké skupiny chemických látek. Sacharóza - je jen jednou z nich, jako disacharid (dvojcukr), který obsahuje spojenou molekulu glukózy a fruktózy.

dohnalík: Nevím, zda je to na mě, ale toto jsou jen naprosté slabikářové základy z oboru, které jsou k nalezení všude. Už i v té blbé a nepřesné wikipedii najdete nejspíše to, co píši.

Člověk si hlavně neuvědomuje, jak drsně na jeho zdraví působí tuky a správně zvolené tuky. Je to proto, že mají úzkou vazbu na hormony a hormonální systém - a dokáží ho spravit i rozhašit.

Asi největší zlo je poučka o nenasycených tucích (přesněji mastných kyselinách) jako zdravých a nasycených jako nezdravých - pokud se podle ní řídíte, přispějete ke zdevastování těla více než kdybyste huntovali tělo vším možným. A pokud na ní zapomenete - prospějete svému tělu více, než čímkoli jiným. Tato poučka v podstatě říká, že čím tělu nepřirozenější tuk a čím umělejší, tím zdravější. Dám pár příkladů:

1) Kyselina eruková (která je v řepce a brukvovitých rostlinách), což je mononenasycená mastná kyselina, tedy podle poučky o zdravosti nenasycených tuků prospěšná a má léčit srdce a cévy, je schopná zlikvidovat srdce v rekordně krátkém čase.

2) Kyselina palmitová je nasycená mastná kyselina, která má údajně tedy škodit srdci. Má to jen ten zádrhel, že lidské (a obecně živočišné) tělo začíná syntézu jakéhokoli tuku právě výrobou kyseliny palmitové - zřejmě je lidské tělo úplně blbé, a moderní poradci zdravé výživy musejí říci přírodě, že oni to umějí lépe. Možná by pánubohu či přírodě a evoluci měli poradit (podle tomu, čemu věříte), že stvořili člověka blbě a měli se s nimi poradit.

3) Kyselina laurinová (z kokosového oleje) je opět nasycená mastná kyselina, tedy má devastovat srdce a cévy, ale pravdou je opak. Neexistuje tuk, který by více léčil a čistil srdce a cévy a snižoval cholesterol v krvi.

---

Možná bych měl dodat takovou samozřejmost, že hormonální systém dítěte ovlivňuje mnohé jiné. Například poškození či špatná funkce štítné žlázy v dětství vede k úbytku inteligence a k mentální retardaci. Což byl kdysi dávno ve vnitrozemí častý problém, protože nedostatek jódu způsobuje špatnou funkci štítné žlázy, a odstranil se až s jódováním kuchyňské soli.

Ale pokud dnešním dětem přemírou špatných tuků - třeba tím řepkovým olejem poškozujícím štítnou žlázu - uděláte to samé - výsledkem bude stejný - jen možná pomalejší a hůře vysledovatelný. Tím hůře, čím více budou miliardy na ziscích z řepky působit (granty a jinak) značný protitlak proti vysledování tohoto faktu.

U dospělých způsobuje porucha štítné žlázy pouze únavu, tloustnutí, a apatii, protože zpomaluje metabolismus.

Mimochodem, všimli jste si, jak se nám množí v psolední době handicapovaní?

---

Člověk se po staletí a tisíciletí neživil tím, že konzumoval ve velkém rostlinné tuky. Rostlinných tuků měl v potravě málo, daleko spíše byly původu živočišného. Nevím, kde se vzala ta hypotéza o superzdravosti rostlinných tuků.

Kromě toho rostliny se také brání. Jejich jediná obrana proti sežrání je vytváření různých jedů. Taková syrová a celozrnná pšenice či žito způsobuje poruchy trávení, protože se snad všechny kultury světa naučily odstranit tyto látky skrze kvašení a pečení chleba. Myslím skutečné kvašení, kdy mikroorganismy spotřebují tyto problematické látky a dál už je to čisté - ne dnešní průmyslové jako kvašení, které funkci plní jen částečně.

Atd. Myslím, že tohle je audiodiskuse, a že už jsem překročil off topic téma.

48 ...editoval stiglitz (12. 10. 2016 17:11)

Re: Očkování za socialismu a dnes

Ne. Tohle je mimo mísu, a řeší se tu cokoli. Je to naprosto v pořádku.
A ještě něco. Chodil jsem nedávno po Náchodě a Pardubicích a studoval parte. Těm lidem tam, tedy mužům, bylo kolem sedmdesáti, ale tady u nás, to je 55, 50, 51, 48, 28, a tak. Tady jsou chlapi kolem padesátky, a pak osmdesát, nic mezi tím.
Staffy, globálně nedělám žádné závěry. Věřím tomu, co sám vidím. A vidím tohle. Jo, a pantátovi by nikdo věk nehádal, moderní dědek, jo, a do kafe rum. Je v pohodě, krevní testy má lepší, než já, který válčí s cukrem. A jaterní testy mám taky lehce zvýšený, a Arthitis Urica, to je teprv pocuc. Ale na to mi zabírá vodka, a pivo, tak sedm piv, a půl flašky vodky, a je po záchvatu, doporučuju všem, kdo to zažil. Když jsem to říkal doktorce, málem se vyvrátila.

49

Re: Očkování za socialismu a dnes

2dohnlaik:zdrojuju...
http://lecenizivota.eu/

50

Re: Očkování za socialismu a dnes

No, tak tohle si pročtu, něco na tom je.

Hele, vzpoměl jsem na tohle, a je v tom vlastně kus pravdy: "...všechny nemoci jsou od nervů, jenom syfilis je z lásky..!"

51 ...editoval sagitarius (12. 10. 2016 20:53)

Re: Očkování za socialismu a dnes

AlanCiox:
I když nerad čtu dlouhý příspěvky, ty tvý mě neskutečně zaujaly. Ale teď jsem zmatenej, jak nikdy před tím, a opravdu nevím, čemu mám teď věřit. Žiju zde už 52 let, a za život jsem už zažil tolik rozporuplných (vědeckých) teorií, že už dnes skutečně NEVÍM, co je pravda. A teď ty s pravým opakem, co tvrdí vědci- nejsem naivní, abych vědátorům uvěřil všechno, ale čí "pravdu" si mám teď vlastně vybrat?

Web

52

Re: Očkování za socialismu a dnes

PRAVDA je mytus....

53

Re: Očkování za socialismu a dnes

V dnešní době se na tebe valí tolik informací, že v podstatě jediná možnost je na všechny se vykašlat, zkusit vzpomenout na moudrost předků a použít trochu zdravýho rozumu. Kdysi (1992-1994) jsem byl pomoct své babičce s nákupem. Ona v obchodě hledala máslo, ale všude rama a jiný podobný ****. Prodavačka to taky doporučovala. odpověď babičky: "Gde mate maslo? Kuneról sem nežrala ani za válke." babička umřela, oproti své matce, poměrně mladá, nedožitých 90 let.

54

Re: Očkování za socialismu a dnes

AlanCox:
cukry je lidovy nazev pro sacharidy, jedna se o v celku jasne definovanou skupinu chemickych latek, do ktere spada vse od dlouhych polysacharidu coz je napr. skrob, pres kratkou laktozu, maltozu, ci zminenou sacharozu az k binarnim sacharidum jako jsou glukosa a fruktoza,..  pokud nekomu doporucis cukr-potravinu jedna se prevazne o sacharozu - pokud chces nekomu doporucovat glukozu, odkaz ho napr. na  kvetovy (svetly) med, ...jinak na klouby bych volil spis zelatinu a kolo smile

55 ...editoval AlanCox (13. 10. 2016 19:22)

Re: Očkování za socialismu a dnes

sagitarius: Dělal jsem vědu dost dlouho, tak jsem trochu insider. To, co píši jsou v zásadě vědecké poznatky tak jak je věda (biochemie) zná.

Existuje jediný soudce, který rozsuzuje, kdo má pravdu, a to je realita. Nic jiného. Není to ani názor žádného člověka, ani věda, ani žádný zdroj na internetu či jinde - je to pouze realita a skutečnost a ověření v reliatě, která určuje co je pravdivé a co nikoli.

Jinak řečeno, mým cílem nebylo plivat na vědu. Věda je super věc, ale dělají ji lidé - a jsou tam finanční a politické tlaky. Před 30 lety se čeští vědci jako jeden muž se předháněli důkazy, že veškerá věda vychází z marxismu-leninismu. Za 2. světové války se němečtí vědci předháněli v důkazech, že árijská rasa je - a to je vědecky dokázáno, tvrdili - nadřazená a lepší než ostatní rasy. Dnes vědci vysvětlují, že je globální oteplování, a běloch je největší rasista - ideálně ještě muž, jak nezvratně dokazuje genderová věda.

Ostatně historičtí vědci se dnes přestávají zmiňovat třeba o Mnichovské zradě, o Henleinovi, o atentátu na Heydricha, atd. - a o to více se zmiňují o naší vině vůči sudetských Němcům, apod. A určitě bychom se omluvili jako Češi i za atentát na Heydricha, kdyby v tom nebyl namočen Londýn, což by si Velká Británie nenechala líbit. - prostě být historickým vědcem znamená být politicky správně zorientovaný. (Ostatně kdo neustále píše otevřené dopisy a petice o tom, jací jsme my Češi rasisti a špatní lidé? Většinou umělci a (nejen) univerzitní vědci.)

Věda si nicméně úctu zaslouží, a určitě neuděláte chybu, když jí budete studovat. Ale trochu kritičnosti a obezřetnosti se určitě vyplatí. Dá se říci, že v exaktních vědách - matematice, fyzice, chemii - těch politických a dalších tlaků na ohnutí určitým směrem moc nenajdete, ale v humanitních je toho daleko více.

---

nitram: Terminologie kolem cukrů je nejasná. Dokonce se termíny a definice měnily. Lítají tam slova jako karbohydráty, sacharidy, cukry, ... - a všechny definice tak nějak dost selhaly. Cukry jsou někdy synonyma pro sacharidy, jindy jsou definovány pouze jako monosacharidy a jindy zase jako skupina monosacharidů + disacharidů (což je vliv USA a jejich terminologie, který do chemie prokukuje).

Kolagen je lepší na klouby - ale je dražší. Ale na druhé straně si většinu komponent kolagenu vyrobí tělo samo (s výjimkou lysinu). Ten cukr má i ten význam, že nenutí tělo likvidovat zásoby, pokud člověk něco dělá (nejdříve glykogen, pak bourání vlastních svalových bílkovin a následně po zátěži znovu syntéza bílkovin). Bez vitamínu C nemáte ani z kolagenu nic, protože se prostě nevytvoří (viz dávná nemoc námořníků kurděje).

56

Re: Očkování za socialismu a dnes

realita je dalsim z mytu...z reality vnimamej jen to,co v nas nejakym zpusobem rezonuje,tedy jenom odraz.zbytek nam unika...proto je tezky se na necem domluvit a musime si vytvaret systemy.ktery nam tu domluvu usnadnujou...takze si pak realitu upravujem k obrazu svemu,podle toho co se nam hodi do kramu...

57

Re: Očkování za socialismu a dnes

Když je tady řeč o cukru, zajímal by mě názor na Stévii. Dále by mě zajímalo stanovisko ke konzumaci masa. Od letošního roku jsem téměř vegetarián a jeví se mi to jako subj. prospěšné. Jsem o něco klidnější, vyrovnanější. Problém je, co jíst, aby člověk netrpěl hladem a strava byla co nejpestřejší. Také by mě zajímalo, zda užívat nějaké (kvalitní) suplementy, např. čistého vit. C apod. Linus Pauling (kontinuální) užívání určitých suplementů doporučoval s odůvodněním, že současnou stravou prakticky nelze odpovídající dávky určitých organismu prospěšných látek dosáhnout...

58

Re: Očkování za socialismu a dnes

kudlibabka:

Možná bych začal otázkou: Dokážete upravit k obrazu svému nějaký fyzikální zákon? Co třeba upravit gravitační zákon, aby se gravitační síla nezeslabovala s druhou mocninou vzdálenosti, ale třeba s osmou mocninou? Nebo zajistit, aby se běžný křemíkový P-N přechod choval jako dokonalý usměrňovač bez přechodového jevu v propustném a průrazu v závěrném směru?

"Vnímat" realitu můžeme skrze lidské smysly a prožívání, nebo měřením měřákem, nebo různými pokusy a testy jak se to bude chovat. A možná jsou i jiné způsoby "vnímání" reality.

Realitu vnímáme jen neúplně a ještě zkresleně (jak smysly, tak měřením, tak pokusy) - vytváříme si iluze o realitě.

Právě proto se realita poznává a testuje tak, že to zkusíme více různými metodami najednou. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že poznáváme skutečnou realitu - ačkoli jistota není nikdy.

59

Re: Očkování za socialismu a dnes

To už jste teda od očkování utekli k hardcore filozofickým otázkám. Trochu mi to začíná připomínat externismus Járy Cimrmana

60

Re: Očkování za socialismu a dnes

BFU43: hele uplne vypustit maso dobry asi neni, preci jen nektery bilkoviny jinde nedostanes, ale je fakt ze by ten pomer zivocisny/rostlinny mel byt vyvazenej, neni to teda uplne nejlepsi priklad ale ja jakozto sportovec, drive v podstate cistej masozravec uz jim maso na jare v priprave jen 2-4x tydne, nejvic kvalitni hovezi, prip pak kure nebo tu(c)naka primichat do testovin, a z rostlinnejch hodne ovesny vlocky,.. pres sezonu pak maso treba 1-2x tydne a hodne pak prevladaji testoviny a ryze (parky, salamy, pastiky a pod mezi maso nepocitam).. kompromis(kompromis mezi proteiny a sacharidy) pro normalniho cloveka bych tak videl nekde cca mezi tim
stevii jsem nezkousel, na slazeni spis preferuju med (mimo vykon spis medovicovej, je tam dost enzimu a vitaminu, pred/pri vykonu "tankuju" kvetovej) PS energy gely, drinky a bary nekonzumuju

kaed: hehe, taky me to napadlo big_smile