(upravil Tomel 25. 3. 2016 20:38)

Téma: Krell KSA 5

Zdravím, pracujem na tomto HA, bol by o neho záujem?

http://www.head-case.org/forums/topic/1 … ne/?page=1

ak by sa nazbieral potrebný počet ľudí, tak by som dal vyrobiť profi DPS.

Poprípade, ak by ste mali nejaké pripomienky ... big_smile

Rozmer DPS 80x200mm

http://www.fastimages.eu/thumbs/kas580x200.png

Web

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:13)

Re: Krell KSA 5

...

Re: Krell KSA 5

Které se bude používat schéma pro návrh DPS ? To v PDF ? To je zase krávovina to schéma....

Kolik to má živit sluchátek ? Že to má koncový tranzistory jak 50W zesilovač big_smile

(upravil Tomel 26. 3. 2016 1:31)

Re: Krell KSA 5

No tá verzia v PDF .. vravím uvítam pripomienky.. najlepšie by bolo spraviť prototyp a ten doladiť

nieje to parametrovo nič extra ... ale zvukovo by to nemalo byť na zlej urovni.

Web

Re: Krell KSA 5

Pocitam ze Dispre2 to prehraje ☺

Web

Re: Krell KSA 5

to je pekné že počítaš big_smile

Web

Re: Krell KSA 5

Prostě je to zcestný zapojení, se spoustou nesmyslů, nemá smysl tím ztrácet čas. Pokud chceš stavět tranzistorovej headamp je dost slušných zapojení, jedno z nich je právě třeba Dispre.

(upravil Dohnalik 26. 3. 2016 12:34)

Re: Krell KSA 5

PSRR toho zapojení bude tak 3dB. To si zase měniči síťových kabelů pochutnají. lol
Ale abych jenom neplival, tak dám slovní koncepci co by mohl být slušný sluchátkový zesilovač, resp diskrétní operák. Jfety na vstupu, z obou stran proudový zdroje, folded cascode za tím a z ní odebírat signál do diamond bufferu. Tohle mám v simulátoru a hodlám to použít jako výstupní filtr pro AK4490 DAC, ale je to vysoce linearizovaný a bude to fungovat perfektně i jako sluchátkovej zesilovač nebo I/V převodník.

Re: Krell KSA 5

Chlapci, nejde stále len o obvodové riešenie, ide o ten výsledný zvukový prejav. Existuju mnohé zapojenia, ktoré su v simulátore so skreslením 0,0000001% a zvukovo to stojí zahovno ..

Dal som návrh, či by bol záujem. Ak niekto má nejaké vylepšenia, ktoré by tomu zapojeniu pomohli tak sem s nimi ... kritizovať vie každý ..

Web

Re: Krell KSA 5

Vždyť ti přece řekli, že je to nesmysl a co je lepší. Tak proč to chceš vylepšovat a co vlastně?

Re: Krell KSA 5

Který by tomu zapojení pomohly? Změna koncepce. A zvukový prejav = obodové rišenie, mimochodem. Tam jde jenom o to, jestli ten člověk co to navrhoval věděl, co dělal. Tenhle to nevěděl. Každýmu to bude hrát úplně jinak podle toho, jestli mu ženská doma vysává nebo soused vaří v tyristorové troubě smile
Ale pokud chceš, tak tam přidej proudový zdroje, proudový zrcadla, uprav budiče na něco normálního a taky nechápu proč to má dva páry koncových tranzistorů...zapojení co jsem navrhoval já dává výstupní impedanci pod 0,001ohm v celým audio pásmu stabilně...a používá dva malý SMD tranzistory jako koncáky, který jsou tak 1000x rychlejší jako tyhle MJE.

(upravil mechanik 26. 3. 2016 14:37)

Re: Krell KSA 5

Tiež si myslím že je to zapojenie divné...

Dohnalik, robíš v LT Spice? Myslíš niečo ako AD8021?

(upravil reeb 26. 3. 2016 14:16)

Re: Krell KSA 5

Jak už tady psal P.Dudek, zahraniční konstruktéři se nemůžou mýlit lol

Jen si to postav..ale pak nebreč, že jsme tě před tím zkreslovadlem nevarovaly..

Web

Re: Krell KSA 5

Zapojenie je divné, no možno preto je výnimočné .. veď originál sa predáva za 1500$

keď sa budeme motať v jednom kruhu - Dispre je lepšie.. tak sa nikde neposunieme ...

ešte k tým tranzistorom... v DPAčku je koľko tranzistorov na konci ? big_smile a podľa mňa je to aj o rozložení teploty ... aby jeden chladič nekúril 10W

Web

(upravil Dohnalik 26. 3. 2016 15:29)

Re: Krell KSA 5

Ať prodává, však každej tu má nějaký místo. Tenhle týpek prodává namletý pneumatiky z trouby co se pokládají na audio kabely a vylepšujou zvuk: http://www.madscientist-audio.com/blackdiscus.html Takže, že to někdo prodává a 1500 USD neznamená, že to za něco stojí.

Já to s Dispre nikdy neporovnal, byť souhlasím, že bude lepší. Osobně Dispre nemám rád, není to nic extra, ale na to co to je je to ok.

Mechanik: ale co, já to sem postnu, stejně...kdo to okopíruje? Hodnoty součástek nejsou odladěný, ty odladěný sem zatím házet nebudu, dopočítá si to pak jenom ten kdo tomu rozumí a ten to zapojení stejně zná smile
https://ctrlv.cz/shots/2016/03/26/bl9d.png

Je to jednoduchý, ale věřím, že to bude velice slušný. A ano, máš pravdu, je to podobný ADčkovým operákům. Ale folded cascode používá každý výrobce operáků.

Tomel napsal:

ešte k tým tranzistorom... v DPAčku je koľko tranzistorov na konci ? big_smile a podľa mňa je to aj o rozložení teploty ... aby jeden chladič nekúril 10W

Jojo, a ty bázový kapacity tomu zvuku taky jenom pomáhají smile

Re: Krell KSA 5

Je to ono len podstatne zložitejšie než samotný základ smile Tolko diod sa len tak nevidí big_smile Je k niečomu dobré že je ten diamond buffer až tak zložitý? Mohol si to sem hodiť bez hodnôt... Ešte by ma zaujímalo do akej miery a z čoho si sa inšpiroval? Toto človeka z hlavy asi nenapadne smile Ked to dáš do nejakeho DACu tak to bude super! Asi to bude s THT dosť velké tak som zvedavý ako si s tým poradíš a ako to bude vyzerať ked to bude hotové.

Ked to vidím, mám pocit že ma to motivuje k tomu aby som tiež niečo robil, aj ked iné veci... Hádam ten pocit motivácie vydrží a niečo vážne urobím big_smile

(upravil Dohnalik 26. 3. 2016 15:50)

Re: Krell KSA 5

Ten diamond buffer je klasika. Pouze je tam pár prvků na vylepšení stability (rezistory), morálnímu chování v limitaci (dvě diody na vstupu) a ochrana proti přetížení výstupu, ono ty zetexy taky nejsou nesmrtelný. Ty mi poradil kolega. Tolik diod je potřeba kvůli rozdílným úrovním biasu, je to folded cascode smile

THT do DAC neplánuju, bude to celý v SMD včetně vstupních JFETů (ještě jednou díy za tip). THT verze ale bude taky...pravděpodobně s tím udělám balanced sluchátkovej zeislovač smile

BTW, něco podobného jsem už v minulosti dělal, tohle zapojení výš je verze 2.0 (o tři roky později big_smile) s proudovýmy zdroji místo rezistorů a celkově značně vylepšeným zapojením. https://lh3.googleusercontent.com/-Db5zwwF3Nlc/Ue6Rl5DRj8I/AAAAAAAAC_o/em3zPs9QI3MSM0PwmkM__SJp5gnTb_cTACCo/s800-Ic42/P7230025.JPG

Re: Krell KSA 5

Ty zdroje proudu, pokud je to napájený ze stabilizovanýho zdroje a je účelem sluchátkáč v áčku.... smile Jsi si Jardo jistej, že by ty odpory nefungovaly v těchto podmínkách naprosto stejně ? Respektive, je tam měřitelnej rozdíl ?

(upravil Dohnalik 26. 3. 2016 15:56)

Re: Krell KSA 5

Měřitelnej i slyšitelnej rozdíl tam je. Ono ty zdroje proudu co tam mám jsou limitující faktor toho zapojení. S něma to má PSRR kolem 90dB, bez nich to bude katastrofa. I s ultralow noise zdrojem se sensem u koncáků to bylo slyšet. Dál jsem to neřešil a nechávám je tam. Další vylepšení toho zapojení by jednoznačně bylo nahrazení těch diod, resp vylepšení zdrojů proudů. Ale to dělat nebudu, pak by tam bylo víc prvků okolo než prvků, kterýma skutečně prochází signál a snažím se to držet simple.

Re: Krell KSA 5

Dohnalik: Nahodou, za to zapojeni velke diky - pomalu po vecerech znovu procitam knizky od Selfa, Cordela a je zajimave videt to zase z jine strany a 'bare minimum' abych tak rekl. Vypada to lakave, mozna to nekdy na breadboardu schvalne zkusim a budu si po vecerech hrat, precejen s folded cascode mam fakt malo zkusenosti a slysim samou chvalu wink