Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer BMW e46 sedan

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Subwoofer BMW e46 sedan

Na úvod Vás všetkých zdravím.

Potreboval by som poradiť aký subwoofer dám do kufra môjho miláčika. Problém je v tom že kufor je od priestoru pre pasažierov oddelený viacerými vrstvami- plech nejaká lepenka atď... Ski vak nemám takže cez zadné sedačky nejaký zvukovod neprejde. Auto má relatívne malý kufor takže rozmýšľam len nad ozvučnicami na mieru.

Rozmýšľam nad dvoma alternatívami:
1. Do kufra uzavretú alebo BR ozvučnicu a do zadného pláta surovo a brutálne vyrezať otvory (aj cez plech atď...) a do nich vložit nejaké trubky ako je bassreflex aby to na pláte vyzeralo dobre- tým dostanem zvuk- alebo jeho čast- do vnútra auta ale neviem čo to urobí s charakteristikou a bude zrejme potreba vytlmiť priestor kufra.
2. Urobiť rovno bandpass ozvučnicu a bassreflexy budú ústiť cez pláto do interiéru auta.

Rezať sa bude v oboch prípadoch. V prvom prípade bude viac zvuku v kufri zbytočne kde čím rezonovať. BP má tiež nevýhody...

Ďalšia vec je výber reproduktora v cene 55 eur je JBL GT5-12 a za 59 môžem mať Hertz DS 300. Oba nové samozrejme.
V prípade bandpass by som asi volil niečo menšie. Toto sa mi zdá trošku moc na BP.

Zosilovač zatiaľ nemám- nechám si poradiť.

Autorádio mám Alpine CDE- 180 RM, predné repro origoš bmw- to pôjde preč a v zadu koaxiály JBL GT6-6

Re: Subwoofer BMW e46 sedan

Když už bych dělal nějaké průřezy v platu, udělal bych to pro BP ozvučnici, těmi otvory by prošly totiž bassreflexy. Anebo žádné otvory nedělat a zkusit nejdřív jak zahraje klasické řešení, oproti hečbeku asi bude potřeba dát tomu víc páry.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Subwoofer BMW e46 sedan

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£