Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » TESLA NC 450 elektronik

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: TESLA NC 450 elektronik

Zdravím páni, som tu čisto nový a potreboval by som od Vás pomoc. Po bratovi mi zostal celkom pekný gramec tesla nc 450. Brácho mu celkom rozumel, ale ja som od neho len čo to pochytil. Gramofón nešiel asi 5 rokov a bol nevhodne uskladnený aj platne s ným, obaly zvlhli a zlepili sa. Objednal som práčku na platne, nové obaly, kefku s čistiacim roztokom na prenosku a karbonovú kefku na platne. Všetko prišlo a ja som začal prať a čistiť.  Keď bolo hotovo, tak som napojil zosilovač Technics SU-V45A  a repro JAMO 165. Gramofón fungoval, zosilovač zosiloval a repro hralo. Ale počul som trochu kolísanie, nie veľmi veľké, ale bolo tam, tak by som Vás poprosil o radu čím by to mohlo byť. Neviem či je tanier originál, alebo nie. Tu som sa dočítal, že bývajú zvlnené, ale nezdá sa mi že by bol zvlnený, mám ho vyfotený, len neviem ako ho sem dať, keby som vedel ako vkladať fotky, tak by som ich sem dal. Môžem poprosiť o radu ako postupovať pri vkladaní fotiek. Spať ku gramofónu. Keď som dal tanier dolu, tak tam je vo vnútri nejaká vyplň zo silikónu alebo niečoho podobného z toho som usúdil, že brat asi tomu rozumel a možno vymenil aj ten tanier. Je to aj prekáblované a sú tam už aj cinče. Neviem či prenoska je originál, alebo je tam stará, asi by som ju chcel vymeniť za nejakú adekvátnu náhradu. Napadá ma, že by to mohol byť aj starší remienok náhonu. Mohli by ste mi prosím poradiť čim mám začať? Ďakujem pekne za všetky rady. Majte sa.

Re: TESLA NC 450 elektronik

Vyzkoušej jestli se talíř po sundání řemínku volně otáčí. V ložisku talíře by žádná výplň být neměla. Maže se to jemným olejem. jestli je v tom ložisku nějaká vazelína, tak to je nutné vyčistit a znovu promazat. Pokud se talíř otáčí bez problémů, tak to nejspíš bude dělat volný řemínek.

(upravil alfaman 10. 3. 2016 20:57)

Re: TESLA NC 450 elektronik

Ďakujem a hned ako to bude možné, tak vyskúsam. Keby to bol ten remienok, tak aký tam mám objednať? Ďakujem.

Re: TESLA NC 450 elektronik

Tanier sa otáča bez problémov a voľne. bude to asi remienok. Mohli by ste mi prosím poradiť aký mám objednať remienok a aj prenosku, ďakujem.

Re: TESLA NC 450 elektronik

Dobrý deň skupinka,
neviem či je to tu ešte živé, ale dám otázku aj sem. Pri výmen prenosky treba meniť aj rameno?

Re: TESLA NC 450 elektronik

U funkčního gramofonu netřeba smile
Jako náhradu za starou se používá gramofonová magnetodynamická přenoska, která má standardní 1/2" (12,7mm) uchycení pomocí dvou šroubků.

Re: TESLA NC 450 elektronik

Radar_521 napsal:

Dobrý deň skupinka,
neviem či je to tu ešte živé, ale dám otázku aj sem. Pri výmen prenosky treba meniť aj rameno?

ne. vysvětleno výše

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » TESLA NC 450 elektronik

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£