Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Dostalo se mi do pracek "megamágo" JVC RV-B90Y.Dodán na opravu jako funkční,ale s jednou vadou na kráse.Tou vadou je síťový brum ozývající se hned po zapnutí který poté provází veškerou reprodukci .Stroj jsem rozdělal s tím,že bude problém ve zdroji.Nicméně napájení není pro mě standardně provedeno.U trafa je jen deska s usměrňovacím můstkem a rozbočené napájení je odvedeno na desku výkonových švábů.
Měl bych otázku,jestli je brum výsledkem špatného odstínění transformátoru(byl měněný-původní byl na 120V),nebo je problém v podružné filtraci,případně je na vině integrovaný vykonový zesilovač.Schmemata jsem našel můžu dodat.Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

no a je tam vubec nejaka filtrace ? nebyla treba "odstranena" s puvodnim trafem a nahrazena deskou s "jen mustkem" ??
ja bych to projel osciloskopem (napajeni) a vykonovou desku bych naopak zkusil pripojit na jinej zdroj, cimz se okruh podezrelych rekl bych znacne zúží smile

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Filtrace je na desce se švábama.Sranda je v tom,že vše do sebe zapadne(konektory) desek až po smontování,pak zas do toho není přístup.Nejspíš zkusím přidat filtraci na desku s usměrňovacím můstkem...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak to zkus napájet z nějakého externího, dost vzdáleného trafa a hned bude jasno, jestli to je rozptylovým polem.

Web

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak trafo vytaženo a připojeno nastavenou kabeláží.A je klid.Teď budu přemýšlet co s tím.Místa tam moc není,úchyty trafa pevně dané...Co s tím?Nějaký stínící plech?

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Zkus natočit do vhodného směru, kdy se brum minimalizuje, nebo nahradit jiným trafem s nižším sycením, nebo bych i zkusil zkratovací smyčku přes kostru.

Web

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

To je právě ta potíž.Trafo je strčené z boku pod basovým reproduktorem jakoby v jeho ozvučnici,a zepředu je druhé repro.Je to docela kráva a je chycené na dvou místech přes plech přišroubovaný k jádru.
Ta zkratovací smyčka,jak se dělá?Uzemnit kostru toho trafa?

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Ne, obvykle měděný plech nebo tlustá fólie, která obemkne cívku a boční sloupky jádra (u EI), třeba jak je to tady.

http://s828.photobucket.com/user/PaulHi … 8.jpg.html

Web

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

To znám.Zkusím to.To trafo vypadá jak od někoho ze staré školy.Možná by to chtělo sehnat nějaké lepší provedení...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Změř proud toho trafa naprázdno, možná bude jasno...

Web

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak proud naprázdno je nějakých 90 mA.Je to klasika na E plechu,nějaký univerzál s více odbočkama.Vychází velký,protože JVC píše nějakých 102W maximal output.Napájení je 12 střídavých,v tom se snad něco najde...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Mám obavy že to trafo je pěkný šmejd. 90mA na prázdno.. Ale pokud je tam 12V napájení, tak je to dobré, to stačí koupit 100VA toroid na napájení halogenek a vyměnit.

(upravil Anti 21. 3. 2016 22:04)

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak příběh pokračuje:Vydraženo 200VA trafo na aukru.Prý nepoužité.Přišlo,napojím ho naprázdno a jedém,8A na primáru.Prodejce slíbil vrátit peníze tak uvidíme.Vydraženo nové,60VA(dle dostupných materiálů má 102W jen jedna verze mága,standardně je spotřeba 52W).Odzkoušeno naprázdno,bere pěkných 5 mA.Zabudováno do stroje,zapnu  po minutě opět hučení,které přetrvává i když trafo vytáhnu ven.Vypnu,zapnu,klid.Pohnu z mágem,hučí,zahýbu síťovou šňůrou je klid.Tak nevím,můžu zkusit vyměnit diodový můstek a jednu ochrannou diodu co tam je,prohlídnout desku zdroje kvůli prasklinám,jinak fakt nevím co s tím...
Edit:Tak nechal jsem to zapnuté a je ticho....

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

pockej, 8A ze site do 200VA trafa a neshorelo to vinuti nebo nevypadly pojistky ??

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Když jsem to připojil,slyšel jsem jak se to vinutí šponuje.Věděl jsem že je něco špatně a měl to zapojené jen několik sekund.I tak se to solidně ohřálo...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak fakt nevím co s tím.Když to nechám zapnuté je klid.Popůl hodině hučení,vypnu a zapnu a je klid...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

To se asi rozkmitá....chce to zkouknout škopkem, předpokládám že po tom vystoupení/nastoupení se ta doba než to začne zase hučet výrazně zkrátí...
BTW, teď mě napadlo, kdysi jsem řešil s nějakým IO že to začalo taky po nějaké době od zapnutí hučet, byl KO ten IO....

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Tak chce to najít závadu a odstranit, jinak je to jak mýdlová opera.

Web

(upravil Anti 22. 3. 2016 20:38)

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Sendy napsal:

Tak chce to najít závadu a odstranit, jinak je to jak mýdlová opera.

To mě nenapadalo...
Datašit je jak kreslený rukou,při přiblížení není nic vidět.Brum jde ze všech repráků,znamenalo by to že umřely oba výkonový operáky nebo nějaký "předzes".
Zkusil jsem vyměnit diodový můstek a přidat filtraci na neosazenou pozici.Jsem o něco dál,brumí to hned po zapnutí...
Na těchto situacích je nejlepší že do toho vrazím vlastní peníze,a dostat je zpět když jsem nic nespravil mi slušnost nedovolí...

Edit:Nějaký kontakt nebo studeňák.Systém opravy používaný na starých televizích(bouchnutí) funguje.Budu muset prohlédnout nacvákavací konektory...

Re: Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Omrd neskutečný.Po dlouhém pátrání jsem našel na desce prasklý pájecí bod,nějaká blokace proti zemi.Fajn,zapájím,brum je pryč,ale aby to nebylo tak jednoduché tak začalo stávkovat vypínání.Systém pří vypnutí tlačítka jakoby vypne,ale zůstane svítit displej a na další zmáčknutí tlačítka mašina nereaguje.Musím vytáhnout siťovou šňůru a pak to jede od znova...Asi se z toho osypu...

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na servisáky-BoomBox JVC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£