Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

woofer uz je hotovy jen nevim co s nim dal smile vim ze ted uz je pozde neco resit ale bud se bude dat neco poresit nebo ne.

urceno na domaci poslech
ozvucnice band pass
rozmer 400 x 400 x 500 mm repro je ve vysce 280mm
2x basreflex pr. 100 x 250 mm
material je preklizka 18 mm

projekt malinko upraveny ktery jsem nasel na dexonu pro jiny repro.

repro jsem mel doma jiz delsi dobu a v nvzhledne krabici ktera byla pouze napasovana za sedacky skody 120 smile a jelikoz auto uz davno neni tak jsem se rozhodl bednu predelat bohuzel jsem na tento web prisel trohcu pozde a tak z toho vzniklo toto.

Repro jsem si doma "zmeril" softem ktery je zde s mikrofonem ktery je na kalibraci receiveru. (neslo mi o to abych zmeril presne jakou ma citlivost v db) Nekamenovat je to spatne to je mi jasne lepsi podminky doma nemam ale na to abych zjistil pripadne hrube nedostatky si myslim ze to postacilo

zde je hotovy subwoofer plus obrazek vysledku mereni

otazka je da se jeste malinko upravit napr. delkou basreflexu propad nekde kolem 90 hz nebo je to uz totalne zabite?

box je bez vyhybky pouzivam zesilovac ktery ma aktivni vystup primo pro woofer kde mam nastaveny cross na 80 hz ani zvysenim cross frekvence se tento propad neda odstranit smile

kazdopadne co jsem nameril predni repro tak by se dalo rict ze tam kde zacina propad u subwoofru zacinaji hrat predky.

ma cenu resit tech 90 hz a postavit pripadnou vyhybku na to abych do nej dal nerval vyssi frekvence?

je to muj prvni projekt a podle ucha si myslim ze nehraje spatne .


tak jen do mě smile diky za kazdou kritiku a snad se dostanete na obrazky.

Re: subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

To je u bandpassu přirozenej jev, a vlastně v tom je jeho princip... frekvence nad laděním boxu jsou utlumeny. Jestliže máš aktivní dělení v zesilovači, tak je pasivní vyhýbka naprosto zbytečná. Zvýšit frekvenci do které bandpass hraje se dá změnou délky portů, nicméně pro bandpass neni vhodný každý reproduktor, a to že je box navržen pro jeden reproduktor neznamená, že bude fungovat s jiným. Naopak spíš znamená že s velkou pravděpodobností nebude. U toho DRBčka navíc dexon uvádí QTS: 1,62...což je nesmysl, takže těžko říct, jestli je do band-passu vůbec vhodný.

Pokud se ti ale líbí, jak to hraje, pak je to ale vlastně v pořádku... to že přirozeně padá od dejmetomu 80Hz je v rámci možností ještě OK. Pokud jsou k tomu solidní satelity, není problém tam subwoofer dělit.

Re: subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

satelity co mam zatim jsou tvm a co jsem meril tak by se dalo rict ze okolo tech 80-90 nastupujou kvalitativne sice asi nic moc ale uz resim nove...

Re: subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

třeba by se z toho nějakou úpravou dalo vytřískat víc... zkus to hodit do simulace přímo pro tvůj reprák (ideálně se změřenými TSky) a škatuli a zkus trochu laborovat s délkou portů a uvidíš sám smile

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer s Dexon DRB 12"/150/01,8

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£