Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Ondro prosim Vas, mam nabidku na vymenu za tu Deltu. Jinou eminenci, ale nevi co je to za oznaceni. Muzu Vam nejak na mail poslat obrazky, jestli byste to poznal. Diky

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

nezaručuju že to identifikuju, ale zkusit to můžeme. ondra.klofat@gmail.com

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Tak to máte v mailu na magnetu je EM15-3008

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

po troše googlení: EMINENCE EM15-300 (8ohm). Starej už nevyráběnej model - údajně předchůdce Kappy15A. Nicméně z toho co o něm je najít, tak je to středobas vhodnej do 2/3pásma. X-max údajně necelé 2mm, čili do subu to s největší pravděpodobností taky nebude vhodné. Sice tyhle starý repráky kolikrát umí překvapit, parametry se třeba tolik "nešidily" atd. ale nesázel bych na to, že to bude dramaticky, jestli vůbec, lepší než ta Delta... spíš ne.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Pán to údajně měl v subbasech. Tak nevím, ale vypadá to, že má gumový závěs.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Nemá, je to normální textilní vlnka. Že to tam někdo měl, neznamená, že je do nich vhodné smile Ale řikám, ty parametry můžou být třeba  podhodnocené, takže nemožné to neni... ale uplně pravděpodobné taky ne.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

No v úterý se jdu kouknout na to DAS audio. Tak dám vědět.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

No, takže samozřejmě jste měl pravdu, i slavné Prodance má na netu kecy. Poslali toho DASa s plechovým košem za 1800,- prej poslali i ten Sovereign 400, že si mám vybrat..

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Jojo, to se dalo čekat... Je hezké, že poslali oba, ale bez nějaké prototypové testovací ozvučnice nebo změření reálných parametrů na tom člověk moc nevykouká.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Tak nakonec jako omluvu jsem dostal vyraznou slevu na DAS 15 LM.

(upravil KarelXth 21. 3. 2016 23:10)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Proč proboha dokola kupuješ reproduktory nevhodný na suby a chceš abysme ti s nima simulovali suby, co nebudou hrát? To už je snad čtvrtej reproduktor do dvoupásma kterej se nehodí na jakejkoliv sub. Kdybys se zavřenejma očima namátkou zapíchl prst do katalogu Prodance, tak bys už musel na nějakej opravdovej basák narazit, i kdybys nechtěl. To už vypadá jak nějaká provokace smile. Dostal jsi tip na minimálně dva reproduktory, který se do subu hodí a nestojí moc. A místo toho jsi koupil dva další středobasy.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

DAS 15LM nemaj na Prodance skladem (alespoň podle e-shopu). Pokud jsou schopní ti dát slevu i na DAS 15H (za stejnou cenu a je skladem) ber spíš ten. Do subu bude lepší než LM, ten je pořád spíš vhodnější do dvoupásma přesně jako ty ostatní (co už máš) jak píše KarelXth. Ale přinejhorším dejmetomu se zavřenejma všema očima by se dal (lepší než to co máš teď to bude). Jinak je pravda, že už tady těch variant padlo tak moc, že už se v tom začínám sám ztrácet co už proběhlo a co ne big_smile

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Ale houby mam jen tu Deltu, nic jineho jsem nekoupil. Na vse ostatni jsem se jen ptal.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Meli posledni kus a nechal mi ho za 3.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Sice tu padly věci jako "koupil jsem" "poslali" atd. ale to je teď jedno wink Tak či tak, ušetřit 700,- za reprák, kterej stále nebude ideál není takové terno, tudíž bych na něj s klidem zapomněl.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Tak abych to uvedl na pravou míru. Začalo to tím, že jsem koupil Deltu, a pak se rozhodl, že ji vyměním za to první DAS, pro který jsem šel na shop do Hradce, bohužel tam skladem nic nemají, takže mi závazně objednal. Dnes jsem si pro něj šel a bylo mi řečeno, že to mají blbě nafocený a že mi přišel ten nejlevnější s plechovým košem a pro jistotu mi s tím poslali Sovereign 400 (ne LF) takže jsem jim řekl, že si ho nevezmu a že mi tedy objedná za trojku to LM. Sice jsem mu to ještě nezaplatil, ale potvrdil mu to. Bohužel jsem váhavý střelec a 3700,¨se mi vážně nechtělo dávat. Ale vypadá to, že jiná možnost není. Zkusím to ještě zítra změnit za 600LF a bude..Sorry že to vypadá jakobych si dělal prdel ale vážně nedělám, jen se snažím dohnat něco za rozumný prachy aby to trochu hrálo, ne koncerty, ne dízy, jen akce typu párty atd.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

"jak dědeček měnil, až vyměnil" big_smile A bohužel audio, je jeden z oborů, kde se šetřením dost dramaticky snižuje šance na spokojenost s výsledkem. A stejně tak tu spokojenost/nespokojenost většinou nejde hodnotit prvním ani druhým poslechem... většinou se konstrukční a návrhové nedostatky projeví po čase, když si na to člověk tak nějak zvykne, poprvé na to člověk většinou kouká jak to najednou hraje. Přesto držím palce ať ta spokojenost přijde smile

(upravil KarelXth 22. 3. 2016 17:30)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Majk-fox napsal:

..., jen se snažím dohnat něco za rozumný prachy aby to trochu hrálo, ne koncerty, ne dízy, jen akce typu párty atd.

Promiň, ale něco za rozumný prachy aby to trochu hrálo jsme ti popsali, bez čtyř dnů, před měsícem. Sub co nehraje už můžeš mít s Deltou. Na co vyhazovat další tři litry za stejnej výsledek? Je to jako bys potřeboval povolit imbusy a pořád dokola by ses ptal, jak velkej křížák na to máš koupit. Středobas není subbas, sakra. Je úplně jedno, kterej koupíš, všechny budou hrát v subu málo a špatně. A to je asi poslední, co k tomuhle tématu píšu. Všechny informace máš a peníze jsou to tvoje.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Ok takže mám LF600, postavenou ozvučnici 150l čistých viz. rady nahoře. Zesilovač Omnitronic jsem nahradil Soltonem 450W 8Ohm v můstky. Satelity mají svůj vlastní zes. Potřeboval bych ještě jednou poradit a to se subwooferovou výhybkou. Je mi jasný, že budu muset použít na tento výkon aktivní, ale jakou?? Díky

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

tak buďto postavit... něco měli na aldaxu, ale návrhů bude plnej net. A nebo hotová varianta třeba Behr. CX3400 myslim bude naprosto dostačující.