Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Basovat ta delta prostě moc nebude...  Jak bude hrát to RH si netroufám odhadovat když k tomu není prakticky nic uvedeno. Těch 300W/8ohm není moc, ale dejmetomu, že je to ještě ten menší problém. Zkus tu deltu prodat a koupit toho Sovereigna.. to mi připadá jako nejsmysluplnější.

(upravil KarelXth 26. 2. 2016 16:15)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Asi bych zvolil tenhle postup: Deltu už máš doma (čili je zadarmo), takže udělej bednu 150l, s basreflexem 10x40cm a délkou 25cm. Pokud budeš mít pocit, že to hraje ucházejícím způsobem a mohlo by ti to stačit, můžeš pak zkusit zkrátit basreflex na něco mezi 15-20cm, tím si ta Delta nechá o trochu víc líbit na úkor rozsahu dolů. Pokud se ti bude zdát, že je to na houby (a je to velice pravděpodobný), tak necháš bednu tak jak je, tzn. s basreflexem délky 25cm, Deltu prodáš a koupíš ten Sovereign 15-600LF, pro kterej je ta bedna navržená. Snad mi rozumíš, jak je to myšlený:-). To je asi maximum za nejmíň peněz, jak se můžeš dobrat nějakýho výsledku.

(upravil ondra.klofat 26. 2. 2016 14:22)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Já měl na mysli spíš levnější "nePRO" verzi. Za cenu PRO verze je tu pak už třeba i BC 15PS76, nebo jsem nedávno slyšel subík s Beymou SM115/K a taky je za podobný peníze a docela překvapivě slušná varianta (řekl bych že lepší než třeba Kappa 15LF, která je pravda, jak jsi sám psal, je nesmyslně drahá).

Ale jinak jo... zkus to takto, vyměnit reprák se později dá vždycky.

(upravil KarelXth 26. 2. 2016 16:16)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Pravda, sáhl jsem vedle, myslel jsem taky "nepro" verzi. Opraveno. Za cenu "PRO" verze bych pak radši bral 15PS100.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

jasně no... 10PS100 by byla ještě lepší než 76 a né o tolik dražší. Ale zas... takhle by se mohl člověk po pár přidanejch stovkách dostávat dál a dál big_smile ale to už je diskuse uplně někde jinde ... Sovereign 15-600LF smysl každopádně dávat bude.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Ondro máš pravdu, na druhou stranu ten Sovereign je taková o trochu lepší Delta LF (rozuměj bída) a o litr dražší 15PS100 je reprák úplně jinde, navíc by mu stačila menší bedna a hrál by "opravdový basy". Ono je blbý, že všechny repráky vystřelily u Prodance a jeho překupníků cenově dost nahoru. Některý značky víc, některý míň, ale zrovna u Eminence jsou teď ceny až absurdní. Zatímco B&C se zdražilo "jenom" o nějakých 15%, čímž se dostaly skoro na stejnou úroveň. No nic, konec OT, teď už to záleží na tazateli, jak se s tím popere.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Takže změna, dostala se mi za 500,- uplně nová nepotažená neosazená ozvučnice vyrobená profi Megaton EM15bass hornflex je na emineci KAPPA15LF. Takže je to jasné, Akorát jsem koukal, že je lazená až na 85Hz což snad z toho kloudný bass vyleze.

(upravil KarelXth 6. 3. 2016 16:58)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

EM15bass není hornflex, je to krátká horna. V jednom kuse a osazená Deltou, nebo něčím podobným, to basy hrát nebude.

(upravil djmayo 6. 3. 2016 18:40)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

EM15bas je bedňa do ktorej sa hodí repro s pomerne veľkým EBP napr Stará verzia Fane Colosus 15B či PD158 v tom hrala prádne, dokonca ani ten kappa15lf na čo to bolo navrhované nieje do toho optimálny. no je to bedňa, ktorá dáva zmysel pri použití v exteriéry ak sa použijú 4ks v strede pódia pri sebe alebo aspoň po 3ks na stranách ináč to iba kope. Prípadne po 2ks na stranu ako kickbin (midbas 70-150Hz) a pod to ešte nejké 4 basreflexi na pásmo pod 70Hz a potom to sprocesorovať a sfazovať hmm dosť práce...
Delta 15 na subwofer po ekvalizácii použiť ide, no skôr na doma v bedni cca 130-140l ladenej na 40Hz s obmedzením príkonu do 200-250W, dokonca to ma svižnejší a krajší bas ako delta15LF, len je to veľmi obnmedzené tým príkonom, lebo to dosť lieta a v globále sa z delty15LF dá dostať viac. Aj tak by som ten repro asi nepoužil radnšej Selenium 15PW5, DAS 15P, B&C 15CL76 aj keď to nie su typické repro na sub. Úplne z najlacnejších typický subbasových repro je Selenium WPU1509 má sice malé Xmax no za to ťažšiu mebránu čiže nemusel by až tak lietať, ale asi aj tak by bol vhodnjší do bandpasu kde by to bolo tlmené. Taký najlacnejší celkom úspešne používaný na sub je asi B&C 15PS76.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Tak se mě asi budete smát, ale včera mi to nedalo a alespoň jsem zkusil zapojit tu Deltu do toho Megatonu a protože nemám ještě opravený zes., a válí se mě tam nějaký modul z domácího wooferu JAMO cca 75w, připojil přes master na mixu a už při minimálním vybuzení se ta Delta dostávala do limitace a chrčela, což mi nějak hlava nebere, s tak slaboučkým zesíkem.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Tak se mě asi budete smát, ale včera mi to nedalo a alespoň jsem zkusil zapojit tu Deltu do toho Megatonu a protože nemám ještě opravený zes., a válí se mě tam nějaký modul z domácího wooferu JAMO cca 75w, připojil přes master na mixu a už při minimálním vybuzení se ta Delta dostávala do limitace a chrčela, což mi nějak hlava nebere, s tak slaboučkým zesíkem.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Máš jí přitaženou na všechny šrouby? A není nějaká nabořená? Když jí vyndáš z toho boxu a zkusíš volně v ruce při rozkmitu třeba +-3mm, dělá to taky? A zkus jí na jinym zesilovači, než začneš plašit.

(upravil Majk-fox 7. 3. 2016 15:52)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Sehnal jsem Kappu 15" i s boxem. za 2300,- Takže Megaton je k mání kdyby někdo chtěl. Za 600,-. Delta je v pořádku když na ní dám jiný zes. tak šlape.
Ta nová bedna je klasika bassreflex. Takže mi to zahraje i nejnižší kmitočet. Ta Megatonka tlačí jak hrom, ale basy jsou takové rozplyzlé.

(upravil KarelXth 7. 3. 2016 16:03)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

No kdybys za ty prachy, co jsi do těch kompromisů zatím nacpal, koupil jeden pořádnej reproduktor a bednu si uplácal sám z nějaký dřevotřísky, tak jsi na tom byl líp. Ale zkušenost je nepřenosná smile. Mimochodem doufám, že je to aspoň Kappa LF, protože obyčejná kappa má ještě menší výchylku než Delta a je tím na basy ještě míň vhodná.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Hele já to ještě nekoupil. Je to toto http://aukro.cz/subwoofer-eminence-kapa … 14147.html stáhnul jsem ho na 2300,-

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

To nejspíš není LFko (podle udané zatížitelnosti). Já bych od toho šel pryč.

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Takže zase nic, je to Kappa 15A PRO

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

tak to taky neni vhodný no...

(upravil Majk-fox 20. 3. 2016 13:13)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Takže jsem se rozhodl koupit nový DAS audio 15M viz. http://www.prodance.cz/protokoly/DAS_15M.pdf, je to také středobas, ale bude mi to na ten rokec stačit. KOupil jsem novej a chtěl bych vás někoho, požádat o výpočet bassreflové ozvučnice s dvěma nátrubky. Vypočítat i rozměr nátrubků.
A další otázka, na výhybku, přemýšlím o aktivní. Co vy na to?
Díky moc za rady, vážím si toho

http://www.umerkura.cz/zvukova-technika … -8ohm.html

Nebo je ve hre jeste ten Sovereingh 400lf. Co ty dva v porovnani?

(upravil ondra.klofat 20. 3. 2016 13:46)

Re: Bassreflex Eminence Delta 15

Koupil jsi DAS a Sovereign je ještě ve hře? proč jsi ho teda kupoval? big_smile Co se týče toho ďasa, tak nikde jsem nevypátral parametr x-max, kterej je pro pužití v subwooferu celkem zásadní, výkonově bych to v subwooferu viděl taky docela na limitu. Ten 400-LF sovereign na tom taky není pořád nijak zázračně. Lepší než delta15A, ale ještě lepší by byl 600-LF.
Teď ještě koukám na ten DAS... a pokud mě jak google tak intuice neplete (za 2000 takovýhle reprák s litým koše je skoro podezřelý)... tak většina prodejců v ČR má asi uvedený obrázek DAS 15LM (teď jsem jako 15M našel obyč plecháč http://medias.audiofanzine.com/images/n … 69.jpg)... tudíž abys nebyl překvapen pokud by ti náhodou dorazil plecháč (ale samozřejmě to může být i v pořádku, nikdy jsem ten reprák v ruce neměl)

Sub dělit jedině aktivně... sub (obzvlášť do PAčka) dělit pasivně neni dobrej nápad, nehledě na to, že si neumím představit, jak to inteligentně zadrátovat se dvěma satelity při pasivním dělení.