Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 109]

Téma: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Prosím o pomoc při výpočtu velikosti reprobedny pro ARN 312. Vím,že již toho tady bylo plno,ale nenarazil jsem na konkrétní rozměry. Díky za pomoc.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Na googlu mi to zabralo asi minutu a našel jsem hned několik projektů. Uzavřenka 80-100L, tam není moc co řešit. Bassreflex podobně, ale dá se najít i projekt s 120,200L atd. Konkrétní rozměry si můžeš víceméně přizpůsobit své potřebě, pokud chceš být extra precizní, tak podle vlákna od Antonia v sekci Teorie, jsou ideální poměry stran: 0.62:1:1.62, nebo 0.8:1:1.25.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Tak ty poměry jsou z jiné hlavy, jistě to funguje, ale když se pohraje s tlumením ve vhodných místech, není třeba se tím řídit a všude je vidět, že to ani nikdo nedělá. Tady je nějaké mé měření, záleží jakou ohmáž máš.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Je to tak, málokdy situace (důraz na design a další konstrukční problémy) dovolí ty poměry dodržet...taky jsem se toho nikdy nedržel. Uvedl jsem to spíš jen pro úplnost, kdyby to chtěl ťipťop wink

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Bude to ve 4 ohm.verzi.....

Další úkol bude výhybka jestli koupit uni nebo hezky vlastní odladěná výroba.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Pokud má výsledek za něco stát, tak univerzální určitě ne. Ale projektů s ARN 312 se na netu několik válí, takže tam bych se inspiroval (resp. co nejpřesněji převzal).

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Už si tady pročítám jedno doporučené téma,tak to tak pomalu budu dávat dohromady.Komponenty na výhybky koupit třeba v dexonu?

Chci použít zes.od Aldaxu 100W,bass a střed TVM a výšku ještě vůbec nevím to jsem lehce na vážkách smile

(upravil ondra.klofat 10. 2. 2016 16:01)

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

třeba dexon, no.

No pokud dáš tweeter jiný, než v nějakém projektu, podle kterého se budeš držet, počítej s tím, že vyhýbka bude muset být jiná, čímž vlastně děláš celý projekt od nuly.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Je mi to jasné budu se snažit to dodržet...Zesík objednaný,ale Aldax nějak nekomunikuje snad se ozvou. smile

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Jojo já mám u Aldaxu objednávku za nějakých 7k z 26.9.2015 a stále nic:), ale snad už to bude co nevidět...doufám:)

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

To je zvláštní přístup no snad se dočkáme....:-)

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Kluci z Aldaxu mají buď tak napilno, nebo na to tak kašlou big_smile Každopádně to, že nereagují je tady celkem běžná zkušenost.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Nějakový link na plánek dobré výhybky? Všude jen pokec a nic konkrétniho..asi špatně hledám smile

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15828&p=2 tady se nějaké vyhýby s ARN 312 objevily. Dva projekty jsou na repromania.cz, ale oboje bez schémat, tak leda zkusit napsat autorům, jestli by ti to byli schopni poskytnout.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

No je to věc nic konkrétniho....:-(

(upravil ondra.klofat 10. 2. 2016 21:30)

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Jasný no, neni to to, co bys přesně potřeboval, to chápu. Taky jsem vyloženě celej projekt i s rozepsanou vyhýbkou nenašel, ale je pravda, že jsem ze zas tak přehnaně nesnažil, spíš jsem to tak prolétl. Zkusil bych ty dva pány na repromanii, ikdyž už jsou to starý projekty, tak kdoví jestli ještě budou maily na ně funkční.

Další věc je nutnost stejné impedance repráků. Což by mohl být taky problém... leda postavit, a nechat si to změřit a navrhnout vyhýbku u někoho, kdo to umí.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Moc díky za snahu budu hledat dále uvidíme jestli něco najdu.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

http://s16.postimg.cc/vobmt0fnl/mhmh.jpg
jede jak  o závod.

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Těch 8ohm je mraky a já si vymyslel 4ohm. smile

Re: Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

tak toho moc nebude.

Příspěvky [1 až 20 z 109]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Aktivní 3pás. reprobedna bassreflex

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£