Re: Regulační transformátor

Podle mých zkušeností, ty generátory sinusoidy z ss většinou vytvářejí nějakej nežádoucí elektro-magnetickej bordel, kterej počítačům nevadí, ale v audio působí rušivě.

Re: Regulační transformátor

A jak bys se asi použilo autotrafo, když v té UPS žádný není? Samozřejmě u nějakejch historickejch kusů je, ale nikdy jsem to u žádné APC SMART nepotkal. Jenom taková úvaha: jak by mohla existovat 3000VA UPS do 2U racku? Kde by asi to trafo bylo?

Re: Regulační transformátor

Pokud by to autotrafo mělo zvýšit napětí o cca 20 V tak by stačilo dimenzovat ho na 300 VA a to se do 2U racku vejde pohodlně.

(upravil kaed 8. 9. 2016 16:09)

Re: Regulační transformátor

nejde o autotrafo, ale o trafo měniče, to musí ty 3kw vydržet, apoň pár minut, ty rackový ups ale mají možnost externích aku, takže třeba několik hodin. Takže jde 3kW trafo o výšce 7cm.. asi ne.

Re: Regulační transformátor

Zrovna včera jsem měl jednu SMART APC 3kW otevřenou a jsou tam v měniči dvě trafa naležato (klasické železo) se sloupkem cca 12cm vysokým, plechy odhaduju na nějaký tvar EI-32 (neměřil jsem to), což by odpovídalo cca 1.5kW při běžném sycení. Sice to není ideální poměr výška sloupku k šířce (doporučuje se 1:1) pro plnění, ale možná to ošidili na mědi a vinutí jim tam každopádně vešlo. Baterky jsou v serii na 48V. Krásně se to vejde do 2U racku. UPS sice není nejnovější, má cca 5 let, ale zase taková vykopávka to není. Pokud by byl zájem, mohu se kouknout na typ.

Web

(upravil AlanCox 10. 9. 2016 1:48)

Re: Regulační transformátor

Já také nechápu, proč se z autotrafa dělá výlučná věc pro miliardáře, která stojí víc než tuna platiny s diamanty prolitá další tunou zlata. Kdo nemá na 30metrovou jachtu, nemůže si dovolit tak luxusní věc, jako je autotrafo. Každé autotrafo se prodává přímo s kilogramem nejlepších lanýžů a demižónem nejdražší whisky zdarma - protože ty lanýže a whisky je zlomeček proti ceně autotrafa.

Mám nabídku, prodám komukoli z tvrdičů drahosti autotrafa v tomto vlákně toto trafo za cenu, kterou tvrdí že to tu stojí. Tento kšeft si nenechám ujít, koupím někde autotrafa za pár šupů - a prodám ho za ty tisíce všem, co tvrdí, že je autotrafo tak drahé.

Svou UPS jsem rozebranou měl a to trafo jsem tam viděl. Doloval jsem z UPS polorozpadlou baterku majzlíkem a sekáčkem, protože jsem jí tam blbec nechal hodně dlouho a pak nešla ven.

Mým cílem bylo jen informovat, že než koupit předražený noname křáp za x tisíc korun, který reguluje napětí - je lepší koupit normální UPS zhruba ve stejné ceně, která reguluje napětí také + to dělá inteligentněji + nabízí mnoho funkcí navíc právě pro oblast napájení síťovým napětím včetně ochrany proti přepětí, impulsům, a generování proudu z baterie v případě výpadků. Nic víc jsem za nechtěl sdělovat, a proto jsem napsal příspěvek.

Re: Regulační transformátor

Doporučuji si nastudovat, co přesně znamená výraz Autotransformátor

https://cs.wikipedia.org/wiki/Autotransform%C3%A1tor

Re: Regulační transformátor

DJ_Rix napsal:
kaed napsal:

nemají, jenom dělají dvojitou konverzi, tj napřed z 230V AC udělají 310V DC, z toho  zpátky 230V AC . Do 310V obvodu je připojen zvyšující měnič z baterek a dobíjení baterek, to je vše. Trafo ze železa navinuté mědí by dnes nikdo nezaplatil.

Kdes tohle viděl ? To bych teda rád viděl na vlastní oči. Budu teď kupovat do práce 20kW UPS s dvojitou konverzí (třífázovou) a takhle teda rozhodně nefunguje.


Tuhlenten meziobvod mají nejspíš onlajnové UPS...

Re: Regulační transformátor

Je to pravda, používal jsem "autotransformátor" ve špatném významu. Nicméně upozornil jsem, že problém nastíněný v počátku vlákna má mnohokrát lepší a logičtější řešení, než regulační transformátor. Nic víc a nic méně.

(upravil DJ_Rix 11. 9. 2016 10:02)

Re: Regulační transformátor

To je právě ten problém, že se pleteš i v tomto, jak už bylo vysvětleno výše. To co leze z jakékoliv UPS je pro audio přístroje nepoužitelné, myšleno pro audiopřístoje na jisté úrovni, pro tržnicové šustítko to asi vadit nebude.

Hazys: Asi ano, schválně mrknu až budu mít v práci tu 20kW jak to má řešeno.

Re: Regulační transformátor

kaed napsal:

A jak bys se asi použilo autotrafo, když v té UPS žádný není? Samozřejmě u nějakejch historickejch kusů je, ale nikdy jsem to u žádné APC SMART nepotkal. Jenom taková úvaha: jak by mohla existovat 3000VA UPS do 2U racku? Kde by asi to trafo bylo?

A proč sem sereš 3kVA UPS když byl konkrétní odkaz na 260W šidítko ?

(upravil AlanCox 13. 9. 2016 0:06)

Re: Regulační transformátor

Ano, použil jsem chybně pojem "autotransformátor". Sypu si popel na hlavu, ale na principu věci to ale nic nemění. Jen jsem chtěl upozornit na další možnost.

Výstup z UPS je použítelný i pro audio, osobně vyzkoušeno, protože nic se negeneruje, jen transformuje. Pokud je jediným problémem sítě mírně jiné napětí, než se požaduje na výstupu.