1 ...editoval Crifodo (19. 12. 2015 19:09)

Téma: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Po debatě ve vláknu http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21230 sem dávám jednoduchý přijímač pro ovládání 4 vstupů, toggle MUTE a toggle ON/OFF a ještě jednodušší dálkáč víceméně pro naučení povelů univerzálu. Je to očesaná varianta přijímače s Atmega8, kde je 6 vstupů a navíc řízení hlasitosti z panelu enkodérem a ovládání tlačítky na panelu.
Část s displejem je možné nepoužít, tlačítka přímo na RX taky pokud není potřeba přepínat bez DO.

http://www.fotohost.cz/di/WBZC/RX_TINY2313_RC5.png
http://www.fotohost.cz/di/5PY1/TX_TINY13_RC5.png

hex soubory pro mcu a poznámky:
http://leteckaposta.cz/429628461

Infraled je přímo na portu mcu spolu s klávesnicí, s cca 20 mA stačí asi na 2-3 m proti RX, zkoušeno na CD playeru Philips, jinak by bylo potřeba doplnit spínací trand a ledku živit větším proudem.

2

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Máš to ověřeno nebo je to jen nástřel?

Web

3

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Ověřeno na bastldesce, jednak mezi sebou a pak vysílač proti CD přehrávači, při nastavení na adresu CD (20) a změně povelů na to, co měl dělat (play, pause, step up atd.). Jen dekodér BCD/segmentovky jsem měl D146D, ale nevadí to když má v tabulce znaků na 15. pozici tmu (zhasínání nevýznamné nuly při hlasitosti 1-9).

4 ...editoval Crifodo (21. 1. 2016 0:55)

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Update souboru na let. poště http://leteckaposta.cz/596829840

přidány dvě verze programu vysílače IR pro 36 kHz a pro 40 kHz (někde se vyskytujou ve videích atd.)

opraveno časování impulsu na výstupech volume na hodnotu 250 ms v log. 1

přijetí povelu potvrzuje krátkou změnou (1 ms) port řídící vstup č. 4

5

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Díky díky..

Web

6 ...editoval Crifodo (26. 1. 2016 12:46)

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

ještě opravena jedna chyba resp. zapomněl jsem přiložit soubor .eep, bez něj se nesepne výchozí stav source 1.
aby nebylo nutné nahrávat obsah do eeprom, upravil jsem program aby konfiguroval výchozí hodnoty do původní nenahrané, vešlo se to jen tak tak takže už nezbylo místo na indikaci povelu mrknutím na výstupu 4.
opravená poslední verze http://leteckaposta.cz/232090899
(obsah eeprom je v binárním formátu)

7

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Archiv se soubory hex uložen na trvanlivější místo https://uloz.to/!DDlm5gVvQnha/rc5-rar

8

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Pěkná práce, akorát pro moje použití  bych potřeboval ještě dvě tlačítka, jedno pro vypnutí korekcí a druhý pro loudness, jak na panelu, tak na DO... Ten hex se naláduje do attiny přes SPI, ale co použít za SW? Zatím jsem používal jenom Arduino IDE, kde ten hex třeba vyexportuju, ale už nevím co dál.

9 ...editoval Crifodo (26. 12. 2017 12:55)

Re: DO pro Philips RC-5 4 kanál

Obvykle každý používá co mu vyhovuje, snad většinou AVR studio a usbisp, já jsem atmely ládoval přímo programátorem integrovaným v Bascomu, vlastně jsem už přes rok k jednočipům nesedl... Arduino jde zaplaťbůh mimo mě.
Tlačítek a funkcí se dá vymýšlet do alelujá, tady asi nikdy nenastane nějaký univerzální názor, výše popisovaný bastl vznikl spíš na popud některých jedinců jako provizorium pro naučení univerzálu DO. Proto je tam tak minimalistický vysílač s pár tlačítky, to se nedá s lesem tlačítek na dospělém ovladači srovnávat. Jinak by to předpokládalo některý o trochu větší mcu, ale nevím jestli je vůbec účelné v jednom kusu si doma vyrábět ovladač. Šlo by taky použít analogovou klávesnici s tlačítky přes odporovou kaskádu, používají to rádi výrobci spotřebních věžiček, ale je to vlastně časovaný kurvítko, než se tlačítka zasviní a začnou zlobit.