Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

(upravil Flaizer 11. 3. 2016 11:14)

Téma: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

--- podle místních jsem pomatenec a proto tento příspěvek mažu ---

naštěstí jsem jen pomatenec a nikoliv blázen, tak tady nechám alespoň schéma na jednoduchý MOSFET zesilovač, když už jsem se s tím tolik pachtil, jako operák doporučuji nějaký Rail-to-Rail ale stačí i NE5532 i s tímto je to vynikající náhrada TDA2xxx...
https://i.postimg.cc/RJQVx53T/2237845.png

koncák je v základu zapojen takto
https://i.postimg.cc/qg873nmC/2237963.png

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

utáhne to i repro do 1ohmu (jako fakt) kliďák se nastaví tak kolem 10mA a stejnak to jede v Ačku..

Já to chci hulit taky!! lol

Web

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

hranatybraska - big_smile a netušil jsem, že MOSFETy jsou "celovodiče" ... nebo žeby "nevodiče"? big_smile

Web

(upravil wimshurst 17. 1. 2016 21:21)

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Možná to bude nejspíš skorovodič, ale to se nesmí zamenit z odporem.

Ale múj kolega má na stole součástky, když ho nebudu prudit, tak mi ukáže, co to dokáže.
Jeho cesta je neveřit, ale proveřit.
chybí mu kondíky.
Jinak by už možná skoumal podstatu elektronického dýmu.

(upravil Flaizer 7. 3. 2016 12:18)

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

--- pomatenec příspěvek smazal ---

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Stačí i tři mosfety včetně stabilizace klidového proudu  big_smile  http://s28.postimg.cc/7tjyf8l6h/IRFP150_zesilova.jpg

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Hoj, priznivce Acek teda uplne nejsem, a kdyz uz tak na kytaru a v lampe - kvuli zvuku, ale jak se rika proti gustu.. jasny.. 
zaroven nejsem ani priznivce tyrani bipolarnich polovodicu (teda u unipolarnich je to obdobny pokud nespinaj v klasickym D-ecku) vykonem, nicmene ! nejak mi unika co je proboha tak spatneho na bipolarnich polovodicich v signalove ceste, proc ne kvalitni nizkosumovej operak byt zrovna neni v JFETu ?

jinak fotky, no.. a kondiky na kabelech.. zadna slava tedy, ale to casem vychytas (hlavne kdyz to hraje a jsi spokojenej) wink


BTW Wimshurst - S odporem a  Zkoumal.. smile

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Chudáci nevědomí nadšenci co si tu tohle najdou.... Tudy cesta k vážně myšlenýmu audiu opravdu nevede...

Web

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Flaizer napsal:

Pak je tu možnost výkonější verze s operákem, tedy se pak jedná o klasický Ačkový zesík (zde nikdy nebude AB či B protože tu nejsou polovodiče) ...

Co hulíš ?

(upravil Flaizer 7. 3. 2016 12:20)

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

--- pomatenec příspěvek smazal ---

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

na to jsem se sice neptal, ale dik za odpoved a "vysvetleni" big_smile

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Flaizer napsal:

danhard: nastuduj si něco o MOS a NPN-PNP trandech ju? (aneb vysvětli proč se u MOS uvádí odpor D-S v sepnutém stavu a u polovodičů ne)

Jak souvisí popisování vlastností MOSFETů s třídou zesilovače ?
A MOSFETy nejsou polovodiče ?
Mohu se zeptat na věk ? 13 ?

(upravil samponek 6. 3. 2016 14:31)

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Flaizer : Všechny tranzistory pozvolně otvírají. IRF540 začne otvírat při 3.61V a naplno je otevřený při cca 3.8V. Když ho zahřeješ, začne otvírat trochu dřív, proto je tam třetí mosfet, který to teplotně kompenzuje.

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

danhard napsal:
Flaizer napsal:

Pak je tu možnost výkonější verze s operákem, tedy se pak jedná o klasický Ačkový zesík (zde nikdy nebude AB či B protože tu nejsou polovodiče) ...

Co hulíš ?

Sorry za OT, Co by pomohlo foru viac vecnosti a menej arogancie.

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

riki610 - speltl jsis citaci, chtel jsi zajiste postnout tohle smile

Flaizer napsal:

danhard: nastuduj si něco o MOS a NPN-PNP trandech ju? (aneb vysvětli proč se u MOS uvádí odpor D-S v sepnutém stavu a u polovodičů ne)

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Nesplietol nesuhlas, nepravda, iny nazor .... Sa moze inac napisat ako povysenecky ci urazlivo.

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

riki, na to, že i MOSFETy jsou polovodiče, byl  Flaizer upozorněn už předtím, a evidentně stále vede svou. V tomto případě je danhardova odpověď ještě velmi mírná, arogance je na strane Flaizera...

Web

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

ok vsetko jasne, jeden nachapavy, druhy malo trpezlivy.

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

to s tridama je samozrejme cira fantazmagorie, kdyz ma neco DC napajeni a zatez pripojenou k zemi tak to uz z definice nic jineho nez A byt nemuze ani ve snu, (resp. jinak, ano, muze to byt v principu i AB, B, dokonce i C ale pak uz to zase jaksi nebude "audiozesilovac") ..o tom jak s tridou provozu proboha souvisi jestli to resi FET nebo par bipolaru ani nemluve,

i (nesmyslne formulovanou) myslenku ze FETy nejsou polovodice jsem tak nejak "pochopil", autor ma na mysli ze proud netece "pres prechod dvou ruznych polovodicu" nybrz prochazi kanalem z jednoho typu polovodice

ALE, me by fakt stale zajimala ta (dusevni?) pohnutka ktera souvisi i s tou vise uvedenou myslenkou,a  to proc probuh nemuzou byt normalni bipolarni polovodice ani v signalove ceste ? prosim o vysvetleni co je na tom P-N ci N-P prechodu tak hrozne spatneho ???


...a to vez, ze ja jsem co do vykonovych casti v podstate cehokoliv zaprisahly priznivce spinani vsude kde je to jen trochu mozne, ale tohle vazne nechapu smile

Re: ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Stačí ak niekto napíše toto

utáhne to i repro do 1ohmu (jako fakt) kliďák se nastaví tak kolem 10mA a stejnak to jede v Ačku...

a nikto ho nemôže brať vážne.

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » ECHT TRUE opravdový MOSFET třída A, sluchátkový - poslechový

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£