Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Bijou od Visaton

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Bijou od Visaton

Ahoj chlapi... Viem, ze treba repro merať v ozvuxnici ale... Nemam na to ani čas,  ani znalosti a študovať a skúšať... To už nieje na mňa
Chcem sa len spýtať,  či je veľký problém ak nedodržím presné miery ozvucnice v tejto stavebníci. Mám hotové bednicky cca 8litrové a chcel by som to osadiť AL 130 a KE 25SC...keďže už ich skoro všetky mám,  mám aj originál vyhybku k tejto stavebníci...
Basreflex by bol v zadu,  nie v predu... V boxsime mi to neukazovalo skoro žiadne rozdiely,  dokonca výška sa "vyrovnala"

Re: Bijou od Visaton

Pokud mozno dodrz rozmer celni desky a rozmisteni menicu. BR vzadu nevadi.

ruzne DIY repro

Web

Re: Bijou od Visaton

v Boxsimu jsem měl problémy s osou Z,  jak říká  Petr ,  rozměry , sražení-zaoblení hran a rozmístění měničů je závazné

Re: Bijou od Visaton

Ahaa,  super... Ono to bude ku filmom a k hudbe z AV receiveru - rádio, satelit... možno časom ku "menšiemu" zosilnovacu....
Keby bol čas na výrobu bedni, urobím presne podľa návodu a po druhé, zase náklady na materiál....
Zatiaľ veľmi pekne ďakujem...

Re: Bijou od Visaton

Ahaa,  super... Ono to bude ku filmom a k hudbe z AV receiveru - rádio, satelit... možno časom ku "menšiemu" zosilnovacu....
Keby bol čas na výrobu bedni, urobím presne podľa návodu a po druhé, zase náklady na materiál....
Zatiaľ veľmi pekne ďakujem...


tak som dnes premeral bedničky....fuuuu... rozmery... čelna stena je užšia o 1cm hmm ...rozteč takisto nesedí cca o 8mm viac a na vrchu oproti originalu je zrazenie sad(( ...otvor na výškač je miesto 72mm iba 70mm od vrchu....
výška čela je ok...ale to je asi žalostne málo, vsak??
Takže nove čelo ma asi neminie sad(( mam to pekne odýhované a viac dýhy nemam a o volnom čase ani nehovorim... preto som už nechcel do toho zasahovať....
Píšem to len preto, lebo som to "dal" do Boxsimu a tam tieto rozmery nerobili velku zlobu, podal by som že ešte to vyzeralo aj lepšie...lenže neviem či možem takejto simulacii veriť....nemam žiadne skusenosti,,,
...vyjadrite sa ešte ku tomu???....hovorim, je to ku filmom a hudbe zo satelitu + radio v AV receiveri Yamaha...
... smile na stereo mam inu kávu wink ...s tou som spokojný,  tá je robena presne podla rozmerov, no vtedy som ešte nepracoval mimo bydliska...

Re: Bijou od Visaton

Celo uzsi o 1cm a repra od sebe dal o 8mm? Hmm to neni tak strasny. Pokud mas jak udelat novy cela tak je udelej. Jinak to nech bejt.

ruzne DIY repro

Web

Re: Bijou od Visaton

Potešil si ma veľmi... Veľmi pekne Ti ďakujem...
No mám ešte jeden dotaz

Re: Bijou od Visaton

No skús, možno Ti budem vedieť povedať aj ja.

Re: Bijou od Visaton

Jeeee,  vďaka!
Len otázka,  či môžem zmeniť miesto al130 repro na al 130m??
Boxsimu to nevadilo

Re: Bijou od Visaton

Tak ono už to asi nebude úplne optimalizované, ale v tomto prípade si ani nemyslím, že by vznikol fatálny problém. Mne tie reproduktory prídu v zásade rovnaké.

Re: Bijou od Visaton

Veľmi dá ospravedlňujem za blbé otázky!!!
Ono to treba všetko zmerať,  hodiť do programu,  nech to "vypluje" vyhybku.....
Viete ale sú ľudia ako ja, že na to nemajú čas a už vôbec skúsenosti....

Re: Bijou od Visaton

To sa samozrejme dá pochopiť, ale v tom prípade je naozaj lepšie dodržiavať konštrukčné detaily vybraného projektu. Vždy sú dve možnosti:
1. Okopírujem projekt - nemusím sa zaoberať meraním, simuláciami atď. - ale musím projekt skutočne okopírovať, inak nemožno očakavať pôvodný výsledok
2. Idem vlastnou cestou - toto je však už beh na dlhšiu trať, pretože je treba pochopiť niektoré veci ohľadne šírenia zvuku, chovania sa reproduktorov v rôznych podmienkach, naučiť sa merať, simulovať atď. smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Bijou od Visaton

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£