Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 34)

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 34 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 679]

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ja bych teda rekl z toho co pises, ze to bude vystupni rele k reprduktorum, davam tomu tak 70% jistoty smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

S tymi relé je večne problém. Či už velký finder v DIY, ktorý mení odpor pri každom zopnutí, alebo po rokoch. To spínanie cez mosfety je asi dobrý nápad... Celkovo mechanika každého typu je problém, čím menej mechaniky tým lepšie.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Na výstupní relé bych podle popisu zase tolik nevsázel. Sice bývají příčinou výpadků ale většinou zpočátku reprodukce při malých výkonech. Při větším výkonu se kontakty "propálí" větším napětím a vyšším proudem. Já bych spíš u Marantze tipoval přepínače na vstupech.

(upravil Koliens2 7. 9. 2017 22:22)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Sinclair mi dal v sáčku co všechno vyměnil a za 150kč mi nechal i manuály. Je to individuální. Někdy to dělá hned od zapnutí jindy to chvilku hraje stejně a pak to začne. Zkoušel jsem to jednou vypnout a zapnout a zase na chvilku to hrálo stejně.


Nejvíc podivné mi jednou přislo to, že jsem měl zaplé FM rádio a začal jsem hýbat s kabelem který jsem měl zapojený v aux (pro připojení telefonu) a právě při tom hýbání pravý reproduktor blbnul že hrál normálně,potišej no prostě blbnul jak kdyby měl špatný kontakt.

Bohužel je pro mě ta elektřina španělská vesnice, takže tomu absolutně nerozumím :-/

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tenhle 40 let starej střep ?
https://www.hifiengine.com/manual_libra … 2226.shtml

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ano tenhle. Od malaníka prošel určitou úpravou zvýšil i výkon o 18w na kanál atd. A tady tento jak ty nazývaš "střep" je hodně dobře hrající stroj. Porovnával jsem to s Technics SA-GX350 a byl to obrovský rozdíl co se týče kvality zvuku. Pro mě je Marantz naprosto dostačující jen mi teď prostě blbne. :-/

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Ten střep je nádhernej a věřím ,že i velmi dobře hraje.Prosříkni nějakým kontaktolem přepínač vstupů.Pokud je po sundání vrchního krytu dobře přístupnej.Já používám toto : https://www.softcom.cz/eshop/teslanol-c … 09341.html

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Koliens2 napsal:

Od malaníka prošel určitou úpravou zvýšil i výkon o 18w na kanál

cool tak tu úpravu bych strašně rád viděl big_smile big_smile big_smile jediná úprava která na tohle má vliv se odehrála v elektráránách kde nám začali posílat 230 místo původních 220 big_smile

Jinak hoši, krásný nekrásný, je to 40 let starej šrot, bez ohledu na to jak to hraje, je to prostě spotřební kus elektroniky kterej se už dávno měl vyhodit.

Jinak Teslanol je docela dost na hovno, na drobné oxidace ano, nebo když to chci poslat honem na aukro, prostříkat a fofrem pryč, jinak moc neůčinkuje a o to méně když se jen tak stříká do všeho bez demontáže a čištění...

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jak jsem psal, je zapotřebí ten konkrétní studeňák určit.
To ale nemůžeme udělat my na dálku, ale otestuj si to sám, máš přeci za 150Kč ten servismanuál smile
My máme jen ten zadarmo z netu.
Nejsou tam žádná výstupní relé, ale na přepínání výstupu jakési izostaty.
Na výstupu konce je pojistka 3,5A v držáku.
Na vstupu konce je jack s odpínacím kontaktem.
Atd.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

DJ_Rix napsal:
Koliens2 napsal:

Od malaníka prošel určitou úpravou zvýšil i výkon o 18w na kanál

cool tak tu úpravu bych strašně rád viděl big_smile

jj vyměna diod v grecu za schotky a zvetseni elytů- zvýšení výkonu 00nic..

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Myslis ze tohle vubec delal ? Povetsinou to totiz je spis na ukor spolehlivosti, dam vetsi elyty, pak to da ve spickach vetsi vykon ale s tim jak je spotrebka dimenzovana byvaji koncaky daleko za SOA...

(upravil Koliens2 12. 9. 2017 19:37)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Nazývejte si to jak chcete smile Ale už další lidi ke kterým jsem to dovezl byli nasraní, že 40let starý "šrot" jim zahrál daleko líp, jak ty jejich digitální plečky od sony,technics a yamahy. smile Takže s tím co mám jsem naprosto spokojen. Stroj už je plně funkční.

Závadu si zjistěte, jste přece odborníci,to z manuálu zadarmo z netu vyčtete smile

(upravil DJ_Rix 12. 9. 2017 20:14)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Jasně, v tom za stopade je komplet troubleshooting cool bože můj pray

Takovou mrdku opravím v noci vožralej jak pes s jednou nohou v rypáku jak by řekl LM big_smile To jenom kdybys nad mylně nabyl dojmu, že nás snad zajímá co tomu šrotu bylo smile

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Koliens2 napsal:

Závadu si zjistěte, jste přece odborníci,to z manuálu zadarmo z netu vyčtete smile

Nenakopali byste takovýho zmrda i s tím jeho starým krámem do prdele ?

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Asi by to chtělo trochu zklidnit hormon. Spíš by se postižení měli domluvit na nějakým společným postupu...

(upravil microlan 13. 9. 2017 12:19)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

danhard:

Chtěl jsem tu napsat něco v tom duchu, ale říkal jsem si, že jsem asi zaujatý.

//kaed: postižený je tu jen jeden, teda v tomto vlákně a tomu by stačilo,... jak už psal danhard.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Dobrý den,audioweb sleduji dlouho, je mi 76 let a slyším jen do 8 kHz.To na svoji obhajobu až mě danhard a jemu podobní začnou zatracovat Ty staré střepy jsem jako  kluk obdivoval ze zahraničních letáků s tím, že jsou pro mne absolutně nedostupné.Ale na stará kolena si mohu tyto krásné střepy jako sběratel a z nostalgie pořídit.Sbírám staré Grundig hifi techniku a hifi stroje starých německých značek na př, Dual, Saba, Schaub Lorenz, Arena atd.Kupuji různě a většinou nefunkční přístroje a mám dětinskou radost z toho když je přístroj funkční.Nebudu používat silná slova jako danhard ale chci říci, že ty staré krásně hrající střepy dělají radost sběratelům posluchačům a že krásně vypadají.Danharte nekaž radost vlastníkům, kteří na tomto foru žadají slušně i od Vás radu a pomoc.Nevím kolik je Vám let a všiměte si. že Vám ač asi starší vykám. Vašich slušných příspěvků a těch je většina si vážím.

(upravil Crifodo 13. 9. 2017 19:42)

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

danhard napsal:

Nenakopali byste takovýho zmrda i s tím jeho starým krámem do prdele ?

Věříš že jako zmrdy tentokrát spíš vidím někoho jinýho?
Ten člověk se normálně slušně zeptal na řešení svýho problému a dočkal se hlavně despektu. Čili se vůbec nedivím, že se tady pak naučil vytřít si prdel s tím, kdo si vytírá prdel s ním. Je to smutná vizitka zdejšího fóra s jeho "profesionály".
K těm střepům: tohle čas relativizuje, ve srovnání s asjiskýma vymrdávkama dneška byly ty střepy spíš investice než spotřebka a pro lidi starší než jsou konzumní frikulíni mají ty střepy i jinou než technickou hodnotu.
Ještě víc je to markantní třeba u autoveteránů, zkus někde na srazu poslat do prdele jejich majitele. Třeba i fichtlů a velorexů.

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

Tady jsou ale spíš hifisti a technici- ne sběratelé...

Web

Re: Přístroje na opravě u Sinclaira

reebe a třeba ty patříš kam?

Příspěvky [221 až 240 z 679]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 34 »»»

Audioweb.cz » K fóru » Přístroje na opravě u Sinclaira

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£