Téma: Dálkové ovladání

Zdravím pánové chtěl bych vás poprosit jestli by byl nikdo ochotný vytvořit program na ovládání zesilovače k tomuto ovladači http://www.tipa.eu/cz/ovladac-dalkovy-s … /d-86331/? Programování je pro mě španělská vesnice tak bych rád poprosil někoho zkušenějšího.Rád bych aby to umělo on/off ovládání motorového potenciometru hlasitosti +- a klopné přepínání čtyř vstupů.Pokud je to k tomuto ovladači možné? Na finančním vyrovnání se kdyžtak domluvíme díky

Re: Dálkové ovladání

Zdravim,
mam odzkousenou tuto vecicku: http://svetelektro.com/Forum/dialkove-o … t2725.html . Ta vyhovuje plne Tvym pozadavkum.

Re: Dálkové ovladání

Program nebo program včetně přijímací strany DO? Zesilovač samotný je na DO nějak vybaven? Ovladač jak píšou, je učicí takže se přizpůsobí různým protokolům, pro požadované funkce by ta tlačítka stačila, ale ještě nějaké info o hw zesilovače.

Re: Dálkové ovladání

Děkuji za reakce potřeboval bych program včetně přijímací strany DO, respektive stačí nahraný atmel nebo jiný programovatelný obvod a schéma zapojení.Dps bych jsi v eaglu navrhl sám.Zesilovač je domácí výroby zatím jen dva moduly DPA110 plus toroid od JK-ELTRA. Stavím si zesilovač na doma a rád bych ho vybavil dálkovým ovladačem. Na zapojení na http://svetelektro.com/Forum/dialkove-o … t2725.html jsem koukal funkce by mi bohatě stačily ale rád bych použil zmíněný ovladač a tím by vznikl problém s přepínáním vstupů.Ovladač má pouze dvě tlačítka na výběr vstupu proto bych rád klopné přepínání vstupů nahoru a dolů.Děkuji

(upravil kuto 24. 11. 2015 9:18)

Re: Dálkové ovladání

A co možnost to koupit hotový i s ovladačem? http://www.ebay.com/itm/Remote-Control- … 1396012122

Re: Dálkové ovladání

Ahoj, . Jedine jak rikas. Jinak ja koupil kdysi tohle http://www.techno-hilfe.de/WebRoot/Stor … r11_z3.jpg . Prave k tomuhle ucelu. Nicmene se mi nepodarilo jej naprogramovat podle sestaveneho dalkoveho s Attiny dle te konstrukce. Takze jsem cele to dalkove vykuchal,udelal jsem si vlastni tistak, dal tam tu Attiny 2313 dle zapojeni a to funguje dobre. Nicmene s tim taky moc spokojeny nejsem, nevydrzi tam dlouho baterky (cca pul roku) a spoje na ty uhlikove plosky nejsou jako v origo dalkovem (ikdyz ovladac funguje uz 3 rok). Ted jsem objednal ovladac z ciny, je jeste mensi nez ten Seki medium, a naprogramuji to podle stareho ovladace od Oravy. ( je tam na to take upraveny hex). Jinak je tam vic verzi toho programu, precti si tu diskuzi, jsou tam i prave upravy aby fungovalo i to klopne prepinani a nebo lze napsat tomu autorovi, je docela ochotny.

Re: Dálkové ovladání

lakatospejslos napsal:

potřeboval bych program včetně přijímací strany DO, respektive stačí nahraný atmel nebo jiný programovatelný obvod a schéma zapojení.Dps bych jsi v eaglu navrhl sám

To by asi šlo, ale jsou tu dvě okolnosti. Ten ovladač by se napřed musel naučit ty povely z jiného ovladače, a druhá věc, když jeden předá druhému poloviční konstrukci a někde budou při realizaci problémy, můžou vzniknout dohady na čí straně je chyba. Autor by si měl pro sichr postavit a ověřit celé ovládání, keré pak nepoužije a z něj vytáhne jen procesor.

Re: Dálkové ovladání

Crifodo mas pravdu, ovladac stejne musi podle neceho naprogramovat. Ja bych proste nevymyslel vymyslene, ovladac bych naprogramoval podle univerzalniho dalkoveho ovladace s nastavenim pro TV Philips a podle toho upravil jednotlive kanaly prikazu. Ikdyz co jsem koukal do zdrojaku,tak to sedi podle RC5 jde jen problem s adresou (TV1,TV2,AV,SAT...), kde se to da vychytat tim univerzalnim dalkovym. Prepinani vstupu postupne pomoci dvou tlacitek taky neni problem, da se to v tom zdrojaku upravit jednoduse, popr. mam fakt pocit,ze to tam uz nekdo v te diskuzi resil a ta verze programu uz tam bude.

Re: Dálkové ovladání

Ten učicí ovladač možná sám o sobě nějakou sadu povelů má (není "němý") to by chtělo vidět návod. Bohužel i v údajně stejným protokolu bývají u jednotlivých nejen výrobců ale i modelů občas rozdíly. Pak je tu otázka citlivosti, odolnosti vůči rušení. Vyrábět přijímač DO k ovladači, který u sebe nemám, bych si asi rozmýšlel.

Re: Dálkové ovladání

Mam pocit ze neco vysilal, kdyz jsem ho mel. Ale uz jen zjistovat co vysila je docela problem bez pametovyho osciloskopu nebo teda to lze resit i zvukovkou. Jinak samozrejme rozdily tam jsou, ale ten Philips to mel docela dobre reseny a (problem je spis s tim adresovanim) a urcite by se natrefilo u univerzalu na kod u Philipse, kde bude ten prijimac reagovat. Pak uz jen podle toho naucit ten ucici. Je to krkolomne reseni,ale mozne a asi nejjednodussi. Vyrabet prijimac k ovladaci kterej nemam je blbost, uz jen ze tam muze byt lehce ujete casovani a muze to delat problem a nevim,co vlastne vysila (kanal, kod) a system kodovani.

(upravil lakatospejslos 24. 11. 2015 12:47)

Re: Dálkové ovladání

Děkuji kupovat to hotové bych nerad kuli možnému upravení rozměru dps do krabice a další věc je že motorový potenciometr už mám a spoustu dalších věcí na tuto konstrukci  .A máte pravdu že vyvíjet modul DO bez ovladače není moc dobré řešeni.Takže bych změnil zadaní a byl by nikdo ochotný naprogramovat jak přijímací stranu tak vysílací , kterou bych jsi pak zkusil naučit zmíněny ovladač sám na své riziko? A s poloviční konstrukcí myslel jsem že by to dotyční vyzkoušel na nepajivém poli na ledkách a poslal mi jen ty mikroprocesory.Článek na světelektru jsem prošel celý a klopné přepínání vstupů tam nedělaly.děkuji pánové

Re: Dálkové ovladání

Fajn, ta uprava kodu je uplne trivialni, pokud te s tim nekdo nepomuze,tak ti to predelam,aby to slo prepinat ty vstupy  klopnym obvodem nahoru dolu v tom Attiny. Kdyby sis otevrel ten asm a kouknul na  to, tak to zvladnes i sam. Zbytek si ale musis udelat sam (sestavit na nepajivem poli a naprogramovat podle toho ten dalkac, na to cas nemam)

Re: Dálkové ovladání

Jj to už by nebyl problém zbytek bych si udělal sám potřeboval bych jen upravit ten program a nahrát ho do těch attin, protože bohužel programování a následné nahrání to mikroprocesoru je pro mě španělská ves.děkuji

Re: Dálkové ovladání

Našla by se tedy ňáká hodná duše která by mi stím pomohla? Samozdřemě že to nechci zadarmo o vyrovnání se domluvíme. Děkuji

Re: Dálkové ovladání

takže co potřebuješ? přijímač s avr který přepíná 1 vstup ze 4, zap/vyp a hlasitost +/-? protokol může být Philips RC5 s adresou pro preamp1 nebo preamp2 (16 nebo 19)?

(upravil Psykopath 26. 11. 2015 12:01)

Re: Dálkové ovladání

Tak takovouhle konstrukci hledam uz asi rok, a zatim jsem vyzkousel asi 5 konstrukci ucicich se prijimacu, a zadny nefunguje podle mych predstav...

Moje predstava je takova jedno tlacitko zap/vyp a ovladani hlasitosti pro motorovy potak. Prepinani vstupu nepotrebuju, ale to neni problem nezapojit. Podminkou je RC5 protokol, abych si mohl naprogramovat univerzalni DO od Logitechu.

Kdyby se tohle nekomu povedlo, jsem ochoten podporit vyvoj, pripadne v breznu/dubnu navrhnout a nechat vyrobit profi DPS i s osazenim (vim ze je to za dlouho, ale ted tu moznost nemam. Eventuelne by to mohlo byt drive, ale potreboval bych gerber data, to bych vyrobu DPS videl tak okolo unora, ale ten osaz by byl pozdeji).

Lukas

Re: Dálkové ovladání

Díky Crifodo potřebuji přesně to co píšeš tzn. Přepínání vstupů 1 ze 4, vyp/zap a hlasitost +/- a maximálně ještě poslední funkci mute ale ta není až tak důležitá.Protokol muže být Philips RC5 preamp 1.díky

Re: Dálkové ovladání

Funkce mute s motorovým potenciometrem předpokládá  dalším výstupem ovládat relé s přizemňovacím kontaktem nebo stočit potenciometr na nulu a při odmutování ho zas natočit? U těchhle potenciometrů mi to připadá takové nejednoznačné a z toho důvodu jsem svoje ovládání před delší dobou opustil s tím že by se mi víc líbil potenciometr natáčený krokáčem než tyhle podivnosti od ALPS s klouzací spojkou.
Taky je nejednoznačné jak s krokováním hlasitosti. výstup tak dlouho v ON jak jse drží tlačítko a  pak OFF, nebo na stisk popojet o malý časový úsek a v tom případě jak s autorepatem, protože na delší stisk nasypeš řadu kroků po cca 115 ms a to ten motorek asi nestíhá.

Re: Dálkové ovladání

Mute bych volil bud rele, nebo prizemnit signal nejakym fetem tzn. dalsi vystup (kdo by nechtel neosadil by si) a s tim krokovanim to bude asi orisek mno asi bych to dal po dobu drzeni tlacitka, otazka je, jaky nejmensi krok to zvladne...

Potak s krokacem by byl nejlepsi, ale motorovy alps je hotove reseni a nevim jestli se nekomu bude chtit bastlit nejaky krokac na nejaky potak...

(upravil lakatospejslos 27. 11. 2015 4:01)

Re: Dálkové ovladání

Taky bych volil pro mute další výstup fetem přizemnit vstup.A hlasitost bych udělal po dobu držení tlačítka .Myslim že problém krokování  by se dal částečně vyřešit napájecím  napětím, když snížíme napětí bude krok motoru pomalejší a tím pádem přesnější aspoň se to tak zdálo u toho co mám doma, který krom kluzné spojky i malou převodovku.Díky