(upravil jurajc 19. 11. 2015 14:58)

Téma: Hifi stolík

Ahoj, viete či je možné niekde kúpiť "dištančné stĺpiky" na hifi stolík cca od dĺžky 200mm do 400mm??
Chcem si jeden stolík urobiť a viac sa mi páči kombinácia dreva s chromom....
Keď už nie,  tak zrobim drevené ale kovové by pasovali ku železu viac...
Mal by to byť stolík ako sú tie sklenené s chromovymi stlpikmy - nohami...
Tak keď môžte,  dajte vedieť.. Vďaka

Re: Hifi stolík

Nemoze byt trubka z lesteneho nerezu? Ak ano, tak nechat si ju narezat v hutnom materiali, resp. u predajcu nerezoveho materialu. A vo vnutri zavitova tyc, ktora bude spajat jednotlive police dohromady (ak to spravne chapem). Problem je uz len vhodne zakoncit navrchu, aby nebolo vidiet maticu.
Riesim rovnaky problem len zatial s nizkou prioritou, takze som nad tym uz uvazoval...

Re: Hifi stolík

Ahoj,  vďaka za návrh,  no uvidím...
Teraz ma napadlo ešte hrubistenna PVC rúra a olepena striebornou fóliou...... ale... neviem,  ešte dačo pohladam,  myslel som,  že salto dá bežne kúpiť ale vraj to robia iba na zákazku.... Jj. presne si pochopil,  čo som myslel

(upravil Jupi 19. 11. 2015 21:12)

Re: Hifi stolík

Nechcem robit reklamu, ale tu nakupujem nabytkove komponenty a som nadmieru spokojny. Vidim tam aj vhodne komponenty na hifi stolik.
Ale PVC rura + oblepit sa mi moc nepaci. Bal by som sa, ze sa to odlepi a bude to vizerat moc ako na kolene pozliepane. Ale mozem sa mylit.
Na druhu stranu je ale oblepena PVC rura rozumny a ekonomicky vyhodny napad, ktory ked sa urobi do detailu poriadne, tak vysledok by mohol stat za to...

Re: Hifi stolík

Samolepiace fólie držia veľmi dobre hlavne na hladkom povrchu ako je aj PVC... No máš pravdu,  neviem ci náhodou teplom sa nezvlni fólia... Vďaka Ti,  pozriem link

Bingo, ta to presne to!  Lem cena >>> šok!

(upravil Jupi 19. 11. 2015 22:56)

Re: Hifi stolík

Treba si poklikat vsetky druhy tovaru.
Ale stale je tu moznost kupenia nerezovej trubky a narezania na pozadovane dlzky.
Edit: strycko google nasiel napr toto: http://www.eshop-rychle.cz/www-nerezoce … ne-lestene

Re: Hifi stolík

http://www.kovoinox.cz/madla-pruty/

Re: Hifi stolík

My bereme do firmy nerez za dobrou cenu tady:
http://www.akros.cz/trubky-kruhove-svar … -mat-14301

Stačí si jen vybrat průměr trubky, třeba 50 mm. Síla stěny raději 2mm, na váze to už poznat nebude.
Nařezat, doplnit čela, podložky pod sklo z měkkého materiálu, středový šroub a rozmyslet si zakončení nahoře. Tady spíš jde o to co umí tvůj sklář, jestli zapustí matku do skla, nebo ji budeš muset nahoře přiznat. Před léty jsem podobný stolek řešil kolegovi z práce, místní sklář uměl jen díry bez zapuštění, takže jsme spodní desky nechali provrtat 14mm, horní pak 20mm a má nahoře 2mm kolečko z nerezu s matkou pod ním.

Re: Hifi stolík

jurajc napsal:

Ahoj,  vďaka za návrh,  no uvidím...
Teraz ma napadlo ešte hrubistenna PVC rúra a olepena striebornou fóliou...

To oblepení plastovou fólií je nesmysl, sama se sice neodlepí, ale stačí ťuknutí nějakým ostřejším rohem a je po kráse, na tom lesklém je to vidět už zdaleka.

Re: Hifi stolík

zdenko pravdu máš!!! to bol len umysel....no ono je na webe tých stolikov kopa, som nevedel....ani sa neoplatí robiť!!! že ušetrim paru €uro, za to nestoji!!!