Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava Genius SW-5.1

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Oprava Genius SW-5.1

Zdravím,

Rád bych nějakou radu nebo nápad ohledně opravy sestavy Genius SW-5.1...
Už podruhé jsem se pustil do opravy potenciometru Soundwell B503 (potenciometry+motorek) na Genius sestavě. Poprvé jsem se jej snažil vyčistit, ovšem nakonec jsem ho zničil. Přešel jsem tedy na alternativu s klasickými potenciometry, ovšem nyní jsem dokázal sehnat náhradu/kopii.
Čekal jsem, že to bude jednoduchá oprava, že vlastě všechno uvedu do původního stavu, ovšem nějak to nefunguje jak bych čekal. Pokaždé když potencometrem otáčím na popud ovladače, tak v reproduktorech otřesně praská. Pokud to udělám ručně nebo úplně na tvrdo z jiného zdroje, tak je zvuk "pěkný" a "čístý". Zjednodušilo se to tedy jenom na to, že vím, že to je problém čístě jenom s motorkem. Napádá Vás proč při otáčení v reproduktorech praská, což s originálem nedělalo? Já to vidím buď na problém s motor driver nebo co je pravděpodobnější tak napájení...
Nesetkal se s tím někdo? A prosím né typ odpovedí, že takhle sestava stojí za kulové a že ji mám vyhodit. Není nic moc, ale posloužila a rád bych aby ještě sloužila...

Moc díky za echo...Calleb...

Re: Oprava Genius SW-5.1

máš překlenuty napájecí svorky toho motorku keramickým kondenzátorem? Je ten kovový kryt potenciometru ukostřen?

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava Genius SW-5.1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£