(upravil pepazdepa3 6. 12. 2015 19:07)

Téma: Digitalizace starých SP desek

Postupně ukládám moji sbírku starých SP desek na YouTube. Praskání úmyslně neodstraňuji žádným SW. Prostě to k vinylům patří a pokud to někomu vadí, ať si přepne na jiný kanál. Přepisováním se bavím a občas potěším i někoho jiného. A o to v tomto pošahaném světě jde!

Re: Digitalizace starých SP desek

Náhodou dobrý! Před chvilkou jsem už pár Tvých singlů přejel.

Píšeš - praskání - prostě to k vinylům patří. A já jen dodávám - bohužel což už je horší záležitost než praskání, že k vinylům patří i ten někdy nakřápnutější zvuk, který byl charakteristický a typický většinou pro LP při posledních skladbách na straně, kór, kdy už hrot nebyl úplně v kondici. Přímo školní příklad tohoto jevu je Ulice od Olympiků, kde je první skladba (nejvyšší obvodová rychlost LP) stejná jako poslední a ta už dokázala být pěkně zkreslená. U singlů k tomu docházelo někdy také a někde jsem četl, že to záviselo i od počtů výlisků, které byly vyrobeny před tím kusem, co jsem zpovna koupil a donesl domů já...

Re: Digitalizace starých SP desek

pepazdepa3 napsal:

Přepisováním se bavím a občas potěším i někoho jiného. A o to v tomto pošahaném světě jde!
]

Existuje jeden takový malý důvod, pro který v tomto pošahaném světě se může stát že ti to provozovatel YT všechno vyzmizíkuje a to bude ještě ta lepší varianta. Trochu to souvisí i s kapelou, o které je zmínka v následujícím příspěvku.

Re: Digitalizace starých SP desek

Mám nějak zafixováno, že ten pán tam je pořád, ale až teď vidím, že dávno už ne. http://www.jirihradec.cz/lzi/janda/p_janda.htm No, letí to...

Re: Digitalizace starých SP desek

Grifodo: je to už trochu jinak, YT platí autorům, nebo Supraphonu, ne mně. Myslím, že tomu říkají standardní licence. A možná platí autorům až od určitého počtu zhlédnutí, nevím. Myslím, že pro interprety to je spíše reklama, případný zájemce si to pořídí na CD, pokud to vyšlo, jako že vyšlo skoro vše...

Re: Digitalizace starých SP desek

Jak má YT vyřešeno licence vůči CZ zákoníku to nemám tušení, ale jinak má autorský svaz kurva dlouhý pracky a do čeho všeho je strká je celkem známo.
On i zákon o TV je celkem výživný. Spousta lidí udělala zkušenost.
Jinak plno věcí který jsou na webu, pokud vím nikdy nevyšlo ani to nehrozí.

Re: Digitalizace starých SP desek

Skoro u všech mých "videí" je formulka "Shodující se obsah třetích stran", video nelze zpeněžit tak, aby peníze "šly" mně. Google a YouTube to mají právně ošetřené tak, že pokud je ve videu zjištěn obsah chráněný autorským zákonem, možný zisk plyne autorům obsahu, ale video nezablokují. Určitě mají dohodu i s OSA a podobnými organizacemi ve světě. Jinými slovy - problémy mně zřejmě hrozí v opačném případě, tedy v takovém, kdy se u videa paradoxně nezobrazí žádné omezení... Těch je ale minimum. Budu ale muset kontaktovat autory a žádat o souhlas. A ještě jedna věc, pokud si to autoři nepřejí, video s určitou hudbou prostě YouTube ani nedovolí zveřejnit. Např. Killing Me Softly od Roberty Flack...

Re: Digitalizace starých SP desek

Pepo...nikdy si už je neposlechneš, věř, je to nezdravá (sorry) sběratelská vášeň jejiž smysl mi uniká, což není dost jiné dobré muziky ? ale, kdo si hraje nezlobí říká se to...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Digitalizace starých SP desek

Ano, máš víceméně pravdu. Ale ono sběratelství v jakémkoliv oboru /snad mimo starožitnosti, nebo filatelii/ nemá smysl. Nechápu třeba sběratele pivních tácků. Ale člověk nemůže pořád jen dělat věci, "které mají smysl" a vydělávat peníze. To by byla nuda.

Re: Digitalizace starých SP desek

Tvoje vlákno se mi tehdy zalíbilo, dost věcí jsem si v ten den na youtube poslechl. Ale vůbec nechápu, proč jsi ten odkaz před časem smazal. Teď už si ani nepamatuji podle čeho si mám ty písničky na youtube znovu poslechnout. Naštěstí youtube má dost dobré vyhledávání a dále budu ty staré písničky poslouchat, byť z jiných zdrojů.

Za to smazání Tě ale fakt nechválím. Naopak jsem Tě moc pochválil tak cca před měsícem.

Re: Digitalizace starých SP desek

Tak třeba tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=PgvcvvJQ410

Re: Digitalizace starých SP desek

Ten gramofonový zvuk se mi paradoxně líbí - dnes úplně v protikladu s tím, jak se mi tenkrát začal líbit zvuk z prvních CD, které tehdy nastupovaly i u nás. A to Tvoje široké žánrové spektrum také.