Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr reproduktorů

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 47 z 47]

Re: Výběr reproduktorů

Plně s tebou souhlasím smile

Re: Výběr reproduktorů

Ahoj hele koukal jsem na ty reproduktory a oni jsou 8ohmové a zesilovač je na 4ohmové tak jestli by se ty reproduktory nedaly vyměni za 4ohmové?

Re: Výběr reproduktorů

pokud se dělají ve 4R verzi tak můžeš ale myslím si že tvému zesilovači to jenom prospěje když bude sestava 8r.. smile

(upravil ondra.klofat 17. 11. 2015 19:24)

Re: Výběr reproduktorů

Středobas ve 4ohmové verzi není, výškáč ano, ale pozor!!! Pokud bude výškáč pouze s kondíkem, tedy bez vyhýbky, tak se uplatňuje efekt klasického paralelního zapojení... tedy 8ohm středobas a 8ohm výškáč dají 4ohmovou reprosoustavu... nicméně i když bys použil vyhýbku kdy by celková impedance byla 8ohm, tak jestli máš zesilovač 120W do 4ohmů tak tím lépe... zmenší se tím šance na přetížení a poškození měničů a zesilovač bude taky radši

Re: Výběr reproduktorů

:|

(upravil ondra.klofat 17. 11. 2015 22:06)

Re: Výběr reproduktorů

Když nad tím teď ještě tak přemýšlím, tak vlastně možná vzhledem k odlišným vlastnostem středobasu a tweeteru to tak uplně být nemusí (myslím to paralelní zapojení bez vyhýbky). Nikdy jsem to neměřil, takže pokud se pletu, tak budu rád poučen a opraven wink

edit: tak jsem si přečetl pár chytrých diskusí a článků a dopátral jsem se. Mělo by to skutečně být takto... bez vyhýbky bude u dvoupásmové bedny s oběma 8Ω měniči nominální impedance celé bedny 4Ω.

Re: Výběr reproduktorů

Dvojpasmova bedna bez vyhybky nemoze byt dvojpasmova, akurat je to jednopasmova bedna s horiacim vyskacom.

Zapajat paralelne (potom 8||8=4) je vhodne len rovnake repra, pretoze ak maju nerovnake parametre, rozdelenie vykonu je tiez nerovnake.
Akonahle je niekde zapojena vyhybka, ci uz kond alebo cievka, potom paralelne zapojenie 8||4=4; 8||8=8; 4||4=4.
Zapajat vyskac a basak do serie samozrejme nejde.
Tolko teoria, rozdiel samozrejme existuje, zavisi na vyslednej impedancii, ktora vznikne zapojenim celej vyhyky. Ta moze dosiahnut aj 2ohm s 8ohm reproduktormi.

Příspěvky [41 až 47 z 47]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£