Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil jula1967 4. 11. 2015 15:09)

Téma: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

mám tyto vyhybky  2AN 281 92 4ohm.jaké reproduktory byste mi doporučili,díky.

http://jula1967.rajce.idnes.cz/vyhybky_2AN_281_92_4ohm/

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … s-1054.php

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

tyhle repro jsem zrovna nechtěl.něco lepšiho

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Výhybka je pro tyto reproduktory,záměna není možná.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Stejná výhybka s jedinou odchylkou je použitá i v ARS 1034 s osazením ARN 6604, ARZ4604, ARV3604. Odychylka spočívá v zařazení předřadného odporu 1R1 do středové větve.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

takže mužu použit basový ARN 6604 ??

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Píšeš že si chtěl něco lepšího,měl jsem za to, že se ti jedná o arz + arv tam je zakopaný pes , ne naopak 8608+6608  je dobrý.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

ARN 8604je moc velky tak mohu dát ten menší  ARN 6604 na tu vyhybku   2AN 281 92 4ohm ???????

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Můžeš. Ono to bude hrát na hovno tak, jako tak. Jak už psal Benazi, ten problém je v střeďáku a výšce...a v neposlední řadě i v té samotné výhybce. Takhle se dnes bedny nestaví.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Já bych nedal na řeči a výhybky k sestavení reprosoustavy použil. Nejlepší je totiž vlastní zkušenost, protože co se nelíbí někomu, může být pro jiného docela vyhovující. Když jsem před časem s ARS 1034 experimentoval, tak nejdříve jsem zvětšil předřadný odpor ve středové větvi, což trochu zkrotilo předtím dost výrazné podání středového spektra. K plné spokojenosti pak přispěla výměna ARZ 4604 za typ ze současné produkce.
Samozřejmě můžeš také dle předchozích rad výhybky prodat a vytvořit něco nového, ale to bys začínal od nuly. Cena komponentů na výhybku není zrovna zanedbatelná položka a tahle výhybka může být na experimentování dobrá. Pokud by se ti po sestavení beden jejich zvukový projev nezamlouval, tak se vše dá dost rychle a solidně prodat, protože o tyto teslácké věci je stále zájem.

(upravil Benazi 7. 11. 2015 20:12)

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Pokud bys použil dobový zesák AZS 215-217 a gramofon tak to nějak hrálo ,v době vzniku, lidi vypičení ze zvuku, nástupem cd se vše změnilo.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Vluz, máš pocit, že tohle jsou jen řeči? :
http://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/RS538.jpg?ver=0

(upravil The_P 8. 11. 2015 8:12)

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

TheLastUnicorn: To jsou ty ARS1054? wink
PS: Uz jsem si vsiml, RS538

(upravil vluz 8. 11. 2015 10:10)

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

TLU: od Tesly i Elektroniky jsem za období od konce 60tých let dodnes vystřídal podstatnou část jejich modelů reprosoustav, takže charakter jejich přednesu mi není neznámý. Nikde jsem zde nepronesl, že by šlo o špičkové výrobky s dokonalou reprodukcí. Jakožto příznivec značky je ale také nezatracuji - tyto modely dodnes dobře slouží mnoha uživatelům, kteří nehodlají vydat nemalé částky za dnešní, na všem ošizené reprosoustavy.
Naměřená charakteristika nemá zcela vypovídající hodnotu pro výsledný poslechový vjem. Např.: Tesla vyráběla malé stolní radiopřijímače s poměrně vyrovnanou kmitočtovou charakteristikou nf zesilovače. Pokud se vedle ní postavil obdobný radiopřijímač Grundig, tak se Tesla vedle něj jevila obyčejně o dost hůře - zněla s vestavěným repro poněkud ploše. Naopak u Grundigu byla nf charakteristika zcela nevyrovnaná. Byla přizpůsobená vestavěnému repru tak, aby výsledný zvuk byl příjemně znějící. Charakteristika u Grundigu byla při tom tak degenerovaná, že to nešlo poslouchat s připojenou vnější reprosoustavou. Naopak rádio Tesla takto zase zahrálo velmi dobře.
Tím chci říct jen to, že teoretická snaha o co nejvyrovnanější kmitočtovou charakteristiku reprosoustavy nemusí v praxi vždy znamenat ten nejlepší poslechový dojem.

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

vluz: Hádat se nechci, ale plést sem nějaký malý stolní přijímač je zcestní. Krom toho, zastávám názor, že u takových věcí je lepší sladit vestavěný reprák a průběh zesilovače, takže korekce signálu je tam v pořádku.
V HiFi však tohle nemá co dělat. To má hrát věrně, ne pěkně. A taky bys asi nebyl úplně šťastný, kdybych Ti třeba kotoučový magnetofon seřídil na nějakou podivnou kmitočtovou charakteristiku, kde by byly různě povytahované a utopené frekvence. Nejspíš bys mě nakopal do zadnice. wink Vyrovaná soustava (po stránce výkonový charakteristiky, ne vyžehlená osovka) hraje objektivně při slušné nahrávce vždy líp. Teslácký bedny jsou už dobrý jen jako dobová rekvizita.  wink

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

děkuji všem,tak jsem se rozhodl že vyhybky+repro prodám,kdo někdo bude mít zájem at se ozve.inzerát je i tady na webu-bazar

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21155

(upravil Pech. 10. 11. 2015 8:51)

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Vluz: to je možné, protože když jsem dodělal TM380 od T.L.U. tak po připojení na AZS 223 to bylo bez fyziologie celkem normální, ale když jsem jí zapnul tak to to bylo brutálně přepálený na basech a vejškách, takže je tím pádem možný že i těm zesilovačům udělali zásah aby to šlo trchu naproti vlastnostem beden? tak jsem sháněl jak tej fyziologii přistřihnout křídla a nakonec to stejně skončilo přechodem na DPA.... smile

Teď tu mám jednu AZS 223 po úpravách, ale se šílenou deskou, druhou bez úprav, s pěknou deskou a přeházenýma ledkama - tu jsem koupil kvůli dobrý desce.... k tomu zetawatt, dvě AZS100L....  nějak se mi to tu hromadí....

Re: jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Mám tady volný dvě výhybky 2AN281 92 vytáhl jsem to z dobové repliky ARS1034, tak kdyby měl někdo zájem...

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » jaké reproduktory na vyhybky 2AN 281 92 4ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£