Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

No tak to já nemám problém je upíchnut v soustruhu v polovině výšky a pal celé zatáhnout do velké smršťovačky.. ale to se mi moc nelíbí.. i když pravdou je, že já ho dostal nový nejetý, a za těch pár let co je doma nahrál tak 10 hodin smile

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Bohužel to ale nikdy nebude už vypadat, jako bez zásahu či originál.

Web

(upravil stiglitz 16. 10. 2015 18:22)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Co je vlastně originál. Archeologové tvrdí, že nejhorší, co se muže stát, je vůbec hrábnout do země. Bez zásahů zvenčí, a nepůvodních dílů by dnes taky nejezdil žádný veterán, asi... Kdyby se to bralo striktně.

(upravil sinclair 16. 10. 2015 20:10)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Chtěl jsem tím říci, že se to u mnoha dílů dá udělat naprosto neviditelně i pro "rentgenové" oči sběratelů smile
Ale něco v tomto módu prostě jde a něco z podstaty nejde a přesně tento druh elytů je příklad, kde to neviditelně, dokonce ani méně viditelně udělat nejde.
Několikrát jsme zkoušeli i velevele-opatrně rozpertlovat klasický TC521a. Rozpertlovat samozřejmě ano, ale zpětně složit bez toho, aby to nebylo vidět, nikoliv. Na to byly vhodné jen ty stojaté s patkou, černý plastový typ je TC594-597, hliníkový s hliníkovou patkou TC523-TC527 a hliníkový s pertinaxovou izolační patkou TC523a-TC527a. Oba typy, jak už jsem zmínil, se používaly v AZK101 zespodu a v AZK201-401 shora na panelu, kombinováno s centrálmatkovými TC519a-TC521a.

Web

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Ve hře je taky nápad udělat celou zdrovou desku uplně novou, s moderní součástkovou základnou a jednoduše ji vyměnit kus za kus, jenom sehnat ty originální konektory do desky..

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Jak se od jednoduchého dotazu na výměnu kondenzátorů dostaneme k druhé světové válce a zabíjení....

Pro sebe bych ty kundíky vyměnil a nic neřešil, pro úplně náhodný případ blázna co by trval na vzhledu ty původní uložil a pak eventuelně za dalších 20 let řešil jestli je nějak rozkuchnout a pašovat do nich nový obsah.

Je to jen o tom jak se chce majitel s tím "hrát", technicky pašování nových kundíků do původních obalů nemá opodstatnění, spíše naopak.

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Ono je to prosté, prodávat to v plánu nemám, historickou hodnotu taky výrazně neřeším, ale když už do toho hrábnout, tak trošku stylově, žádné nové kondíly přifačované kdesi izolačkou..

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Pro toho blázna, co trvá na vzhledu, je možná vzhled originálních komponent důležitější než funkce, extrém může být třeba Edisonův fonograf, kde by se taky asi dalo ten vosk z válečků seškrábnout, nanést tam nějakej polykarbonát, přesoustružit a NCčkem vytvořit novou drážku. To vpašování nových kondů do starýho futra je sice pravověrně historicky taky špatně, ale co oko nevidí... kdybych o tom nevěděl, asi by mi to nevadilo. Koneckonců většina líbivých gotických kostelů nebo soch má už dávno pískovec opravený pryskyřicí, pokud to není celý znova.
Hardcore řešení by bylo bezesporu obnovit znovu výrobu těch kondů podle původní dokumentace na původních mašinách. U lamp se to snad občas i někde povedlo.

(upravil peedros 17. 9. 2021 18:36)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Během proměřování a párování elektronek pro kluky se mi dostal do rukou jeden Priboi z 91. Prozatím vyměněny elektrolyty a svitky, na původním vzhledu netrvám. Svitky preventivně vyměněny za MKP na 630V, elektrolyty za zásobu naformovaných TGL5151 200uF/350V. Původní elektrolyty K50-12 200uF/300V byly v pořádku až na jeden, ten měl svod jako kráva. Na zdrojové desce byl ve zdroji BIASu byl z výroby nalepený 1x200uF/300V, má zde být 800uF/80V, takže jsem je vyměnil rovnou všechny + několik malých úprav na desce - výměna trimrů na nastavení BIASu za originály a propájení spojů na DPS. Ještě zbývá vyměnit zlomený isostat, zrušil jsem volume regler (jeden z jezdců byl ulomený), na zadní desce vyměním zoxidované pojistkové pouzdro,šnůru s průchodkou a výstupní reprosvorky.


https://i.postimg.cc/pmTCs5t8/IMG20210917180348.jpg

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

Priboj som chcel tiez, ale dost tazko zohnat. Ale ak by niekto mal, vieme sa dohodnut, stacia aj original trafa, ostatne sa da ako tak nahradit.

(upravil peedros 19. 9. 2021 16:38)

Re: Прибой-50УМ-204С Priboi-50UM-204S

ty trafa jsou jediny, co na tom za neco stoji. Zbytek stoji za hovno,vcetne tech lamp 6R3S-1. Ty trafa maji pomerne nizky Raa (2k7), vim ze se po upravach do toho cpou 6P45S nebo 6p36S. Ja to nezkoumal vic, nemam v planu se s tim vic patlat, nehraje to spatne i v originalu.
mozna bych to casem strelil, kdyztak dam vedet, mam lepsi zesilovac nez ten Priboi, ale je fakt ze hraje fakt dobre na to jak jednoduse to je udelane.