Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Volume potenciometr - help

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Volume potenciometr - help

Zdarec,

chci se zeptat, co mám dělat, když mám u recieveru závadu typickou pro už léty ojeté poťáky volume - chrastění, praskání, však víme...ale jen u pravého kanálu. Nwm, jestli to mám někomu svěřit ( sad ), nebo to zkusit třeba kuchnout a dráhu něčím oživit, třeba grafit. vazelínou? Nebo co radíte? ještě dodám, že je to otočný kokůtek, takže přímý zásah není možný(leda to nějak rozdělat), navíc je to v jednom celku s motorkem ovl.  Danke předem.

Re: Volume potenciometr - help

Ho, pokud se to projevuje jen v jednom kanálu, je taky možný, že v tom kanálu (před nebo za potenciometrem) odchází kondík - zvýšený svodový proud. Pokud ho dokážeš najít a cítíš se na to, zkus ho vyměnit.

Web

Re: Volume potenciometr - help

Ale první co by stálo za to udělat je projet dráhu nějakým přípravkem na kontakty - třeba Kontox.

Re: Volume potenciometr - help

Kontox nieje bohviečo, lepšia je diava. To je ten sajrajt na nábytok. A vyčistiť zberač prostredného kontaktu, ak je to postriebrený krúžok, býva za tie roky zoxidovaný.

Web

Re: Volume potenciometr - help

Ho, tak teda to mazání Diavou už sem absolvoval jednou na tahovejch poťácích, no, a vydrželo to cca tak měsíc...takže na mě dojem neudělalo. A sem teda asi lama, ale kondík seriově před nebo za vstup. odpor. děličem, si teda nejsem schopen dost dobře vybavit smile a jeho funkci taktéž, tak mě pls pouč. Otázkou je, jakej je zrovna tady princip,( vzhledem k tomu, že zesák asi pracuje v AA), soudě podle toho praskaní, kerý je citelný jen v určité sekci poťáku a navíc jen při (signálově) šumných či velmi slabých místech jakkékoliv skladby.

Re: Volume potenciometr - help

Kontox, alebo WD40 je spoľahlivý a celkom dlhodobý prostriedok. WD má výhodu trubicky, ktorou sa dostanes aj bez destrukcie potenciometra na správne miesto.

Re: Volume potenciometr - help

Bože chraň, WD40 nemá v potenciometrech co dělat a Diava teprv ne. Leda že by člověk na oplátku leštil nábytek Kontoxem smile

Web

Re: Volume potenciometr - help

Diavu jsem v životě v ruce neměl ale WD40 ano a ten fakt nemůžu doporučit snad na nic.

Re: Volume potenciometr - help

Tak to je ovšem složitá situace smile) Někdo říká Diavu ano, někdo ne, někdo říká ojel ano, někdo ne... je to asi jenom na mě

Re: Volume potenciometr - help

Přesně tak... smile

Web

(upravil jik 31. 10. 2007 13:09)

Re: Volume potenciometr - help

Prosím Tě, nedávej tam žádný olej ani WD proboha, ale podle povahy poškození potenciometru před tím, než ho vyměníš, by Ti na nějaký čas mohl pomoci ten Kontox. Ale také nemusel. Je to ze všeho zde uvedeného nejmenší zlo. Dělal jsem to Kontoxem už hodněkrát (i Isostaty a jim podobné). Na nějaký čas to pomůže. Nevím jak dnes, ale dřív byly Kontoxy ještě dělené na "Silně čisticí a omezeně konzervační", "Konzervační" atd. A nejsou nijak přemrštěně drahé.

Takže vůbec ne složitá situace. Když Ti ten Kontox nepomůže, nepomohl by Ti ani WD, ani olej ani Diava. Záleží na stavu potenciometru umocněném o případnou stejnosměrnou vazbou na následující stupeň v zesilovači nebo zmíněný probourávající se kondenzátor.

Re: Volume potenciometr - help

:-)Tak fajn, takže asi vítězí Kontox, ale už sem psal víš, že to dělá jen v určité sekci od - do ... vždycky v téhle sekci, a pak bych se rád nechal poučit o jakýmsi kondíku, kerej tady má tak zásadní vliv, protože nwm o kerým je řeč... smile dik

Re: Volume potenciometr - help

prosimtě, kdo má mít tolik času aby projížděl x měsíců - až roků starý příspěvky a hledal to ? smile

(upravil redyuri 31. 10. 2007 22:51)

Re: Volume potenciometr - help

http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=23029#p23029
hľadanie aj s kliknutím trvalo 11 sekúnd

Web

(upravil StarLC20 31. 10. 2007 23:18)

Re: Volume potenciometr - help

ok smile, to je fajn....dikec

Re: Volume potenciometr - help

Jak typické-líný jak veš...
WD40 nepatří do žádného potenciometru ani přepínače, je to kurva mazadlo a uvolňovač zarezlých šroubů!  mengele tos posral...

Web

(upravil StarLC20 1. 11. 2007 20:47)

Re: Volume potenciometr - help

Jo sem asi líný:-)....a kdo  místy není? Možná vy ne:-) Aspoň že Diava prošla jako vhodný ošetřovadlo potenciometr.

Re: Volume potenciometr - help

Ani Diava ničemu nepomůže, pokud je v tom poťáku koule prachu-Diava ho v takovém případě jenom přilepí ke dráze a rozmaže. Potenciometr je třeba napřed vyčistit od hnusu a teprve Diavu aplikovat.

Web

Re: Volume potenciometr - help

No tak to je samozřejmost, ale obávám se, že bude spíš poťák už v pasti, protože už má svůj věk, a prach...těžko soudit, jeto dost uzavřený...ale tam se vždycky dostane, to je jasný...

(upravil jula1967 18. 4. 2015 14:06)

Re: Volume potenciometr - help

ahoj koupil jsem u RAC VONKA sprej Servisol Super 10 a je pokoj s potakama.nechrastí ,vyčisti a promaže,moc výborný.made in germany
čistič na kontakty Servisol super 10    200 ml spray    vysoce účinný čistič a lubrikant spínačů a kontaktů; odstraňuje vaselínu, oxidy a jiné nečistoty, vytváří ochranný, vodivý lubrikační film

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Volume potenciometr - help

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£