Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mono 50 korektor

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil Xeon_sk 21. 9. 2015 6:10)

Téma: Mono 50 korektor

Nazdar,
budem vymieňať kondenzátory na doske korektora. Rád by som pri tej príležitosti použil osadenie, ktoré by bolo výsledným priebehom vhodnejšie pre nástroje (gitara, basgitara). Je tam pasívny korektor s 2x1M log potenciometrami.
Nerobil niekto simuláciu? Nemá niekto vyskúšanú schému?

Re: Mono 50 korektor

Pozri si prerobenie mono 50 -http://svetelektro.com/clanky/prestavba-stareho-elektronkoveho-zosilnovaca-tesla-azk-201-392.html

Re: Mono 50 korektor

Ďakujem, tú rekonštrukciu poznám. On tam prerobil predzosilňovač podľa Fendera s korekciami Basy, Stredy, Výšky. Ja by som potreboval iba zmeniť hodnoty súčiastok v existujúcom DPS korektora. Medzičasom som preskúmal niekoľko zosilňovačov určených pre nástroje s pasívnym korektorom. Dobre to má asi Dynacord Eminent, alebo zosilňovače z NDR. Možno to upravím podľa Regentu 15, to je taký žobrák 2xEL84 v bedni s reproduktorom, ale korekcie má asi lepšie ako Mono 50.

Re: Mono 50 korektor

Neexistuje optimální korektor, asi stejně jako neexistuje optimální kytara a optimální reprobedna. Pokud vím, třeba Joe Carnation používal a snad používá Mono 50 s původními korekcemi.

Web

(upravil Xeon_sk 21. 9. 2015 7:51)

Re: Mono 50 korektor

... jenže je možné optimalizovat korektor pro reprodukovanou hudbu a hlásné účely (Mono 50) a optimalizovat korektor pro kytary.


Kto sa tejto problematike venuje viac, je na to k dispozíci fasácky program. Sú tam predvolené všetky typy potrebných korektorov (Fender, Vox, Marshall...) a 4. ouško je náš skúmaný Bax & All.
Program dokáže, pre dané hodnoty súčiastok nakresliť priebehy v závislosti od polohy potenciometrov. Takto je možné porovnať priebehy pre mono 50 s inými. Takže pre nástroje bude asi vhodnejšie osadenie zo zosilňovača Ampeg B-25.

http://uloz.to/x3bVyPbB/tone-stack-calculator-setup-exe

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mono 50 korektor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£