Téma: Transiwatt 100G, aký bol?

Nazdar,
v rokoch 1969, 1971 som postavil dva zosilňovače Transiwatt 100G. Prvý bol postavený presne (do detailu) podľa stavebného návodu z HaZ 1968, druhý mal menšie odchýlky napr. namiesto kladívkového laku boli dané diely eloxované na čierno.
Píšem sem preto, lebo pri najlepšej snahe nebola prevádzka týchto zosilňovačov bezproblémová. Ťažkosti sa týkali tepelnej stability. Počas obdobia cca 6 rokov, čo sme ich používali som vymenil asi 12 párov koncových tranzistorov 6NU74. Na zlepšenie stavu sme skúšali niektoré úpravy, ale s malým úspechom.
Zosilňovače sme využívali v hudobnom súbore na basovú gitaru a spev. Ako záťaž boli použité reproduktory Tesla ARO 835/ARO814 v prvom prípade a ARO667 na spev. Všetky sústavy boli teda bez výhybiek.
Rád by som sa dozvedel, kým ešte dýcham spoločný kyslík, ako to bolo s ich prevádzkovou bezpečnosťou.
V prípade, že sa nájde niekto, kto má stýmto zosilňovačom skúsenosti v pomerne ostrej prevádzke, budem rád keď napíše svoje poznatky.
Na záver by som chcel zdôrazniť, že nijako nerozporujem použité zapojenie a prirodzene ma zaujíma hlavne funkcia kusov vyrobených presne podľa dokumentácie z HaZ.

Re: Transiwatt 100G, aký bol?

Možná se 6NU74 přehřál a vybouchl, zkus místo něho dát KD617   http://s4.postimg.cc/6zoyafn2h/KD503_7_NU74.jpg

(upravil Honza63 6. 9. 2015 11:45)

Re: Transiwatt 100G, aký bol?

Samponek: četl jsi přání kolegy? Chce vědět jak to bylo s bezpečností provozu a ne jak to upravit. Tak mu, prosím, řekni jak to fungovalo, nebo se do toho nepleť.

Re: Transiwatt 100G, aký bol?

Díky Honzo. Promiňte, zapomněl jsem zdůraznit, že po roce 1976 jsme je už nepoužívali a prodal jsem je (o jejich dalším osudu, koho by to zajímalo, se můžu zmínit). Křemíkové tranzistory jsem zkoušel. Známé 2N3055 (1 000 Kčs/pár) však měly oproti 6NU74 o hodně nižší B. Byly potíže s bázovými děličmi a nebyl vhodný ani převod budícího transformátoru. Na obrázku je varianta Transiwattu 40, takže raději připojuji nějaké info ke skutečnému Transiwattu 100G.

http://ulozto.cz/x1VWAEdj/transiwatt-10 … -navod-pdf