Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Triska 31. 8. 2015 12:08)

Téma: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá nebo neví o nějakém vhodném návrhu subwooferu 2x 15" do kterého by se hodily reproduktory BC 15PS100, ty již totiž používám a chci jít výkonově nahoru ale nechci zas mít hodně beden. 1400W v jedné bedně myslím ideál big_smile

Edit: Ty bedny bych si pak chtěl nechat udělat na zakázku, vím že se tady tím pár lidí zabývá takže to mužete pojmout i jako poptávku a kdyžtak mi zaslat cenovou nabídku do zpráv smile

(upravil Otas 1. 9. 2015 15:28)

Re: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Nikdo se k odpovědi nemá..
2 subová repra v jedné bedně (prostoru) není obvyklá nabídka konstruktérů.
Prvotní nevýhodou je to, že porucha na jednom repráku vyřadí celou bednu. Další pak ta, že tahat jednoduchou 15" bednu v nouzi zvládne i jeden průměrný chlap, to se o bedně se dvěma říci nedá. Třetí, že se dvě bedny dají na podiu i v autě variabilně skládat. V malé kavárničce se lépe vejdeš. Přitom 3 dB navíc vyzařováním do poloprostoru dosáhneš i sražením dvou samostatných beden s jedním reprem.
Touto cestou bych já nešel.
Nicméně pokud tě mé argumenty nezlomily smile, můžeme bedýnku (ozvučnici basreflex, pro to se tenhle repro hodí) vyvinout v diskusi (stanovením požadovaných parametrů a simulačními programy).

Re: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Nepsal jsem to z toho samého důvodu. Pokud by těch basovek nebyly nejméně tři kusy. Pak už se do dá chápat. Nicméně pořád to skoro nikdo nedělá. Těm reproduktorům sluší 90-120l na kus.

Re: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Dvojbasovka je obvykle dvojchlapovka, ako sa spominalo, no dve repra v 1 umoznuju vyuzit rozne finticky.
Napr. je mozne spravit vnutri priecku s basreflexom a potom po zhoreni jedneho repra, hra druhy ako do polovicneho objemu. Tiez to umoznuje otocit jeden reprak opacne a znizit celkove  skreslenie.
A ine....

Najdolejzitejsi je ucel.

Re: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

No nakonec sem se rozhodl, že nebudu využívat stávající repro a půjdu do basovek od SPL Acoustic S215.

Jinak děkuji za postřehy smile

Re: Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Nedělej to, jednu takovou jsem spáchal, má 220 l, všechno je OK, ale váží 75kg a sám ji neodnesu, pouze drhnutím po zemi sad

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Návrh ozvučnice pro 2x BC 15PS100

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£