Téma: Jemná motorika?

Ahoj všem, kterých se to může týkat. Měl jsem tu pár kazet, klasických audio kazet, které byly vydány oficiálně, a v bazaru jsem našel doslova za nic, tedy je to vaše, audio kazety, značkové, i jal jsem se ve volných chvílích originální pásky přehazovat do podle mě o dost lepších pouzder, chcete-li nových domovů.
Páni.
Ono se to nakonec povedlo, ale nedělal jsem to snad dvacet let, bože, jak mizerně mi to šlo, je možné, že se takto zhorší cit v prstech, odhad, i zrak, prostě dostat průhledný zaváděcí pásek do průhledného pouzdra snad na poosmé, možná víc! Neviděl jsem to, necítil jsem to v prstech, a to jsem to dělal kdysi snad poslepu, tohle, nebo jsem kdysi i lepil pásky. Uměl jsem to.
Zkuste si to někdo dneska, schválně! Je mi 45let...
Katastrofa.

Re: Jemná motorika?

... vítej ... do padesátky jsem také vše dělal bez problému, ale nyní - dva roky navíc - bez brýlí na blízko ani ránu ... smile

Re: Jemná motorika?

Do piči chlapi neplašte sad
Vlastne nemusíte... už som vyplašený dosť -  mám "iba" 35 a už badám, že niektoré veci mi idú ťažšie než pre 10 rokmi, hlavne čo sa týka učenia nových vecí...
No vraj po biologickej stránke to po 25ke už pomaly, ale celkom iste ide do sračiek sad Kurňa toto je príliš depresívne vlákno pre mňa teraz big_smile
Nie! Radšej budem veriť tomu, že si mal (máme) iba blbý deň pray

Re: Jemná motorika?

Elektronika mi jde zatím s věkem jen lépe, nicméně pozornost a jakýsi cit určitě chybí. Pamatuji se třeba, jak jsem ve školních letech hrál Mafii. Stoupl jsem si před mafiánské auto, bouchl jim do toho baseballkou, nechal je vystoupit (s automatickými zbraněmi), a všechny jsem je docela v klidu seřezal. Minulý rok jsem tu hru nějak oprášil, a takováto akce končila mou smrtí. Plnit mise je doslova nepřekonatelný úkol... Spíš to odsírá hlava a celkově cit a postřeh. Ruce mi fungujou aj pod mikroskopem dobře a přesně.

Nicméně všichni bychom měli přikládat zeminu na hruď, ať si zvykáme....

Re: Jemná motorika?

Jojo, je to tak sad Mě se sice třásly ruce vždycky - mohl bych sypat mákem rohlíky v pekárně smile ale s přibývajícími roky taky sleduju, že soustředění už není co bývalo, oči na blízko bez brýli taky nic moc. Ještěže u elektroniky pořár existují "normální" součástky, SMD jde už nějak mimo mě smile Aspoň že pořád dobře slyším, tak si užívám muziku.
mir.ku - tomu se říká syndrom krátkých rukou... smile taky je mi lehce přes 50

Web

(upravil zuki 26. 8. 2015 7:55)

Re: Jemná motorika?

Mě hlavně vadí řádové zhoršení rozlišení a zaostření zraku smile A jak je zde zmíněno, viditelně to začne po padesátce... Dělám hlavně s SMD 0805 a např. MSOP8 (rastr 0,65mm) pájím už jen "pohmatu" a to, že se mi sleje cín skoro na všech nožičkách už neřeším a ve finále ty přebytky smile odsaji Cu licnou (Cu páskem)... Dříve jsem dal bez brýlí (žádný jsem nepotřeboval) i 0,4mm rastr... A ještě nedávno mi stačilo dát si na blízko brýle 1+, teď si pod ně začínám často strkat lupu...

Naštěstí mám 70-ti letého kolegu, který navrhuje a oživuje tišťáky i s 0603, ale má na to 20cm lupu a přídavný okulár na brýlích... Takže s trochou snahy to jde pořád...

Re: Jemná motorika?

... není to zas tak hrozné dokud udržíme moč a trus ... smile

Re: Jemná motorika?

Horší je, když už někdo neudrží ani tu myšlenku, to je pak další stadium...

Web

Re: Jemná motorika?

... nejen udržet myšlenku, ale i opustit myšlenku...

Web

Re: Jemná motorika?

Oči, máte pravdu, oči. Budu muset, i když ještě se to dá, ale pro brýle. To bude otázek, až s optikou na nose vyrazím po fabrice. Už to nejde.