Téma: Ovladani sencor SLT 2228

Zdravim, dostal se mi do ruky tenhle lcd tv/monitor celkem funkcni, piska zdroj ale zatim bezi, to bych resil pozdeji, pripadne ho pouzival na pc zdroj, napajeni je bud 230VAC nebo 12VDC...
lcd ale vubec nema ovladani, to znamena tech par tlacitek s ledkou a IR prijimacem ... takze kvuli blbine nepouzitelny, zapojeni uz sem tak nejak vystopoval, zem, 5v, off ledka, on ledka, jeden pin kterej uzemenenim bud zapnu nebo vypnu, ON/OFF switch a pak pin kterej kdyz prizemnuju pres urcity hodnoty tak prepinam programy doleva doprava volume up/down, inputs list menu atd... nevi nahodou nekdo presnou hodnotu tehle odporu?.. nebo nema treba schema kde bych to vycetl ? pripadne aspon na podobnej model kde by to mohlo bejt dost podobny... diky

Re: Ovladani sencor SLT 2228

Podobnou úlohu jsem řešil nedávno, dal jsem si tam malou odporovou dekádu + mikrospínač a hledal jsem předěly, nakonec jsem vydedukoval, že řetězec odporů má mít 270-560-1K-1K-1K-2K7.

Web

Re: Ovladani sencor SLT 2228

to by celkem sedelo, jen nechapu ty trikrat po sobe 1K...
ja zatim nasel 0-110-220-680-900-2k ... radsi bych ty hodnoty ale nekde vykoukal ze schematu nebo tak, protoze bych nechtel abych se takhledostal treba na hranu rozsahu nekteryho tlacitka a pak stim mel problemy... asi vemu potak a budu zkouset no, nudna prace big_smile

Re: Ovladani sencor SLT 2228

Za schematu to nevykoukáš, měří to ad převodník a rozhodovací úrovně jsou odladěný podle toho, jak tam nasázeli odpory v testovacím prototypu smile
Není to dělané tak, aby to umělo identifikovat 2 zmáčknutá tlačítka, naopak jsou ty odpory v serii a vyhrává tlačítko s nejvyšší vahou.