Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Měnič napětí a filtr

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: Měnič napětí a filtr

Len tak potichučky sa spýtam, nebolo by jednoduchšie a elegantnejšie (a +- v rovnakej cene) navinúť/zohnať trafá do tých prístrojov?  hmm2

Re: Měnič napětí a filtr

to právě ne, protože jednou za čas něco obměním, takže by to ve výsledku bylo dražší řešení...takto to bude možnost neomezovat se pouze na nabídku komponent 230V.

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Měnič napětí a filtr

Ešte jedna otázka z čírej zvedavosti. A prečo teda predpokladáš, že aj ďalší prístroj bude na 100V? Zbieraš nejakú exotickú elektroniku, ktorá sa nedodávala do krajín kde je 220(230)V? Nerýpem, iba sa pýtam.

(upravil Hippo007 29. 7. 2015 16:27)

Re: Měnič napětí a filtr

K tomu oddělovacímu trafu - nemyslím si, že to má smysl, leda že by se jednalo o kvalitní přístroje. Jestli se pro trafo rozhodneš, pak výkon aspoň 1000VA (a i to bude při zapnutí zesíku s 500W trafem dostávat na prdel), primár: 240V s odbočkou -10V, sekundár 1 vinutí: 110V s odbočkou -10V, 2.vinutí 120V.
Výrobce třeba tronic, jk-eltra, ....
Nech si udělat cenovou nabídku.

Mohlo by ti stačit jedno sekundární vinutí na 110V se 2 odbočkami + - 10V. Primár definovat na 230V s odbočkou +10V

(upravil reta 29. 7. 2015 17:10)

Re: Měnič napětí a filtr

Zdravím ve spolek, sleduji poctivě toto vlákno. I já mám přístroje na 110V/60Hz.
Pravda je taková, že ty nejvyšší modely různých značek se dají v USA sehnat pohodlněji a i levněji.
Až se to tady vyřeší pak bych měl zájem, zdali by to někdo vyrobil.

(upravil zdenek00 29. 7. 2015 21:17)

Re: Měnič napětí a filtr

Svýho času se daly za rozumnou cenu nechat navinout kvalitní EI trafa v Elektrokovu Znojmo. Jak je to dneska, nevím.
Těch 1000VA bych viděl jako rozumné řešení, pod 800VA bych asi nešel. Jak už tady někdo psal, u EI provedení je menší kapacita mezi vinutími a možná by nebylo od věci nechat si ještě udělat mezi primárem a sekundárem stínění, cenu by to už moc nezvedlo.
Síťový filtr bych zatím neřešil, s největší pravděpodobností nebude potřeba.

(upravil PB 30. 7. 2015 10:02)

Re: Měnič napětí a filtr

Vzpomněl jsem si, že někde ve sklepě mám převodní trafo ze 120 V na 220 V a na chatě mám dalši trafo ze 120 V na 220 V, které stěží unesu.
To menší trafo by mohlo mít odhadem cca 300 VA, večer se na to snad kouknu, to velký odhadem tak cca 3 000 VA nebo i víc. Oboje ještě "poctivá" bolševická výroba.

Koukněte taky na:

http://aukro.cz/prevodni-transformator- … 63195.html

http://aukro.cz/autotransformator-220-1 … 82745.html

http://aukro.cz/bakelitovy-autotransfor … 79665.html

Re: Měnič napětí a filtr

ivanb_cko napsal:

Tak na štítku zesilovače je psané AC 120V 60Hz 500W - po odejmutí krytu zesilovače jsem na trafu samotném žádný další popisek nenašel.

ivanb_cko napsal:

pzwak to pochopil správně - tedy zesilovač má na štítku 120V a gramofon 100V, oboje 50Hz.

Opravdu bude nejlepší, když to odneseš někomu kvalifikovanému na prozkoumání a pak se s ním dohodneš na dalším postupu, protože zjevně je nad tvoje možnosti dodat věrohodné informace a něco takhle radit na webu nikam nevede.

Jen orientačně, trafo 120 V pro 60 Hz může být při 50 Hz hodně špatně - přesycení, přehřívání. Ten Pioneer je už dneska dost cenná rarita a byla by škoda ho nějakým pokusničením odrovnat.

Re: Měnič napětí a filtr

to Crifodo: ale pokud nechám namotat trafo s výstupy 100V a 120V oboje v 60Hz, tak by problém být neměl...ale asi je problém vstup 230V 50Hz! Chápu to správně?

Jinak jsem teď mimo a zesilovač nikam vzít nemůžu - až se vrátím. Je někdo v Brně kdo je schopný zjistit požadované info o trafu zasáku???

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Měnič napětí a filtr

Tím to nevyřešíš. Doma máš 50 Hz. Mohl by si použít např. frekvenční měnič.

Re: Měnič napětí a filtr

Otázkou je, jak je trafo sycené/dimenzované a jestli rozdíl 50 / 60Hz způsobí natolik velké ztráty, aby byly při provozu nebezpečné. Tohle ti nikdo asi pohledem na trafo neřekne, bez znalosti paramatrů vinutí a plechů se to dá jen těžko odhadovat. Orientačně to můžeš posoudit sledováním teploty na trafu, ale jestli jsem tě správně pochopil, zesilovač jsi už nějaký čas na těch 50Hz provozoval (naše síť má 50Hz), přehřívalo se trafo?

Web

Re: Měnič napětí a filtr

Přehřívání je až ta skoro poslední věc, dost podstatné může být zhoršení odstupu, třeba i o 10dB.

Web

Re: Měnič napětí a filtr

No pokud trafo shoří, tak to úplně poslední věc neni. Proč třeba i o 10 dB? Já bych tipoval spíš tak cca 2 dB, navíc brum 50 či 100 Hz vadí míň než 60 či 120 Hz.

Re: Měnič napětí a filtr

podle mě vliv trafa na velikost zhoršení odstupu souvisí i s konstrukcí a provedením zdroje, samozřejmě přesycením k nějakému nárustu dojít může... Vše se odvíjí od toho, jak je trafo navržené. Nikde není řečeno, že k něčemu znatelnému kvůli rozdílu 50/60Hz vůbec dojde nebo naopak že trafo nebude topit jako kamínka a rušit jak rušička...

Web

Re: Měnič napětí a filtr

Já vycházel z toho, že RC článek bude mít útlum cca o 1,5 dB menší.

Re: Měnič napětí a filtr

SA-9900 se dělala ve verzi 120V,220V ale i multinorm 120,220,240 V (s přepínačem).To mimo jiné znamená,že 50/60Hz je trafu fuk.Je velmi pravděpodobné,že zes půjde celkem jednoduše předělat na 240V(byť tam přepinač není).Podmínkou je aby trafo na primáru mělo celkem 5 vodičů(hnědá,bílá,červená,žlutá,oranžová).šémátko odsud   http://freeservicemanuals.info/en/servi … MATICONLY/     
Předělání zes.by bylo rozhodně lepší než trafo (v katalogu 890W ? - to je asi blbost).
  Ostatní přístroje řešit malým trafem cca 50W (taky to tak řešim).

Re: Měnič napětí a filtr

Těch 50/60 bude fuk univerzálnímu trafu. Jestli tam má "only USA", tak to platit nemusí a často neplatí, bývá to někdy vyrobeno natěsno se sycením.

PB, těch 10dB jsou zkušenosti z praxe.

Web

Re: Měnič napětí a filtr

takže musím zesilovač přivézt někomu, kdo dokáže zhodnotit/změřit/ověřit co to trafo umí nebo neumí...a podle toho se následně zařídit.

Kdo by uměl v Brně či okolí mrknout na zesilovač odborným okem?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Měnič napětí a filtr

zesilovač zpět doma a potvrzeno, že trafo nemá problém 50/60Hz! To mě tedy vede k relizaci měniče napětí 230V/50Hz -> 110V/50Hz - to by mělo být ok, ne? Takže jakým způsobem formulovat objednávku trafa?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil sinclair 12. 10. 2015 13:17)

Re: Měnič napětí a filtr

V první řadě - kvůli "vedlejším efektům" výkonných toroidů bych šel v tomto případě raději do většího a těžšího EI. Přenášet to nebudeš, tak je to jedno.
Volil bych oddělovací klasiku 230V/115V 1000VA, ne autotransformátor, i když by to s ním bez potíží chodilo také. Co se bezpečnosti týká, tak autotrafo nevadí, oba póly sítě jsou v přístroji izolovány, ale čert ví, jak se bude v případě autotrafa chovat vestavěné odrušení. Oddělená vinutí mají v těchto případech výhody. Když už nic, tak přes EI a oddělená vinutí o dost hůře prolézá síťové vf rušení, ss složka samozřejmě neprojde vůbec, což u autotrafa neplatí.
V některých lokacích bývají u háklivějších přístrojů s proměnnou ss složkou potíže /hluk traf na hranici sycení/.
Pokud Ti síťové napětí 230V napěťově pochoduje, nech si udělat sekundár přepojitelný na 115V, 120V a 125V.
Při síti 230V je pokles o 5V celkem zanedbatelný, ale při 120V na sekundáru už není.
Při poklesu o 5V na 120V soustavě u větších aparátů citelně klesá výkon.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Měnič napětí a filtr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£