Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Zdravím , jsem příznivec klasického analogového zvuku , nicméně tak jako všichni jdu s dobou. Digitální přehrávače úplně špatné nejsou , jenže výrobci ( ti co se považují a zatím  i jsou asi hlavní ve světě ) se před časem rozhodli a domluvili se že nebudou vyvíjet dále audiozařízení . Vývíjí se tuším snad už jen av receivry . Nicméně koupil jsem si tablet , věcička plus minus úplně k ničemu a tak  jsem hledal jsem pro ni nějaké uplatnění. Protože má možnost prg. velmi hezkého a přehledného přehrávače , dobře ovladatelného chtěl jsem se zeptat jestli jste s tím někdo už expedimentovali . Vím že ten android je o hodně horší než cokoliv jiného ale pořád je to lepší než co jsem viděl tedy co se navigace na displeji týče v komerčních zařízeních a taky to umí od mp3 přes wav až po flac. Jen si nejsem jistý jestli ten audio výstup s těch krámů za něco stojí .
Budu rád za jakékoliv názory .

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Android není horší, než cokoli jiného, upřímně bych jinej OS na mobil nechtěl. Audio výstupy těchle věcí stojí za prd, chce to spíš koupit něco, do čeho se to dá kvalitně streamovat přes DLNA. Otázkou je, jestli jsi ochotnej něco stavět, nebo chceš hotovej výrobek.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Taky mě to napadlo. Z USB asi audio nedostanu, že? Jinak musím ale souhlasit. Android je ze současnejch systémů na trhu to nejhorší, ale taky bohužel nejpopulárnější.

Web

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Pokud vím, tak jde na aktuální Android napíchnout normálně USB DAC přes On The Go USB kabel. Což v případě asynchronního USB DACu třeba od CustomWorks nebo SPaudio znamená špičkovou kvalitu.

Tablet pak slouží jako ovladač a dekoder flac/mp3, po usb posílá data dacu a ten se stará o veškerou kvalitu vzuku - tablet ji nijak neovlivní.

Web

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Ano, takhle nějak bych to viděl i já. Akorát je nutné mít tablet, který OTG umožňuje. Při výběru tabletu je potřeba si to zjistit.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Je třeba si také zjistit, zda tablet USB Audio přes OTG USB zvládá, některé starší levné SoC s tím mají problém. Doporučuji nahlédnout do seznamu podporovaných Android zařízení aplikace USB Audio Recorder PRO http://www.extreamsd.com/index.php/2015 … dio-driver. Android 5.0 podporuje USB Audio nativně, ale pouze 44.1/48 kHz. Alternativou můžou být aplikace jako Onkyo HF Player nebo USB Audio Player PRO.

Web

(upravil Dohnalik 24. 7. 2015 16:18)

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Android umí USB Audio class nativně od verze 5.0, ale většinou to funguje i dřív. Nevím s čím souhlasíš, já psal přesně ten opak toho co tvrdíš, nic jinýho než Android bych nechtěl, iOS je celý psotavený na hlavu a WP...to je snad urážka to vůbec operačním systémeme nazývat. To je zase převzatej názor nějakýho kamaráda? Pokud si lidi koupí čínskou mrdku, na které je namrdanej android, tak se nedivte, že to stojí za hovno. Pokud si koupíte slušnej stroj, tak Android bude ze všech mobilních OS nejrychlejší, nejpřehlednější, nejflexibilnější a s největší podporou...zkoušel jsem si všehny OS a mluvím z vlastní zkušenosti.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

ne všecho USB audio funguje na androidu 5.0. nebo je to možná i hardwarem. ... LG G2 mí sám o sobě nechtěl uplně dobře spolupracovat s HRT Headstreamer. nicméně existuje přehrávač USB Audio Player PRO, který si poradí snad se všema usb audio zařízeníma a funguje i na nižších verzích androidu. ale tuším neumí přehrávat ze síťového úložiště

každopádně pokuch bys chtěl být extrémista tak můžeš jít cestou tohodle borce
http://www.head-fi.org/t/645884/simple- … ing-device
ale on teda používá ještě další adroid zařízení. usb hub (nejlíp asi s vlastním napájením) a nakonec tablet používáš jako pěkný dálkový ovladač, nicméně muzika asi musí být na síťovém úložišti (nezkoumal sem jestli ten Logitech Media Player umí přehrávat něco i z lokálních dat)

druhá snad funční možnost je tablet připíchnout k tomu hubu napřímo, do hubu zvukovku a přehrávat tak z toho co máš uložené v tabletu, případně by na hub šel ještě připojit externí disk, by ho to mohlo vzít normálně, ale nevím jak to pak bude dobře fungovat s větším trafficem na USB) nebo nějaký přehrávač ze sítě ale ten zase nemusí umět uplně spolupracovat se všema UAC1 zařízeníma

no prostě tuhle cestičku tady asi ještě nikdo uplně neprokopával smile jelikož zařízení je mraky a každé se může chovat jinak

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Dohnalik napsal:

Android není horší, než cokoli jiného, upřímně bych jinej OS na mobil nechtěl. Audio výstupy těchle věcí stojí za prd, chce to spíš koupit něco, do čeho se to dá kvalitně streamovat přes DLNA. Otázkou je, jestli jsi ochotnej něco stavět, nebo chceš hotovej výrobek.

Zdravím , použití sluchátkového výstupu není dobré řešení , audio výstup moc kvalitní není , ale ještě mě tak napadlo že na receivru mám optický i koaxiální audio vstup. V Receivru mám převodník a teď to píši jen tak s hlavy , nechce se mi koukat do manuálu tuším 48khz a 96khz a ty jedničky a nuly bych s toho USB na tabletu dostat měl . Jinak OTG kabel mám taky.
Pořád se rozhoduji jestli mám ten krám ( tablet ) prodat nebo někomu věnovat a nebo jestli jsem schopný jej nějak rozumně zužitkovat .
Já jsem už takový trouba jak je něco nové tak si to chci osahat prozkoušet a čas od času jen vyhodím peníze .Táta mi kdysi říkával ,  " dej blbému peníze a kramáři mají odbyt" smile

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Napiš konkrétní model tabletu, bez toho se moc dál nepohnem.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

I tak budes potrebovat krabicku na prevod z usb na koax. Zas tak jednoduche to neni jelikoz to usb rozhrani bude stejne a s nim spojene potencialni problemy. Jeste napis i na co to chces pripojit co je to za reciever jake repro kdyztak. Cim vic info tim lip

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Díky za tohle vlákno. Mě totiž vůbec nenapadlo, že bude fungovat připíchnout tablet k DACu přes USB. Zvukový výstup má na prd.
Zkusil jsem tedy náš tablet Asus Memopad připojit k DacMagic (ani nevím jestli mám OTG kabel) a přes apku Onkyo HF Player to šlape pěkně.
Takže spokojenost... i když:
1) je otravný ten připojený USB kabel
2) jedu jen na baterku

Je to ale začátek, teď můžu laborovat jak to vylepšit k úplné spokojenosti.

(upravil jik 26. 7. 2015 19:08)

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

tomil2002, Ze sluchátkového výstupu běžného tabletu kvalitní zvuk není. To je jasné, k tomu není určen. Na druhou stranu využít USB přes OTG kabel do slušného externího zařízení už ovoce přinese. Digitální část zvládne tablet hravě (datový tok pro zvuk včetně komfortu ovládání) a o kvalitní zvuk se postará externí zařízení. Jenom vědět přesně jak, no..., tak si zkus pomoci klíčových slov najít, kde umějí Tvůj konkrétní případ vyřešit, sáhni i po anglicky mluvených fórech.

A mimochodem, obecně - jestli je tablet dobrá věc nebo ne, to asi nikdo na světě nemůže říct. Je to specifická věc ke specifickému určení a v rukách specifických lidí. Pro jednoho to je dobrý pomocník, pro druhého zbytečnost a nesmysl.
Já se řadím k té první: tablet mám, používám tuto specifickou věc pouze ke specifickým věcem...

Edit: Teď jsem si všiml příspěvku hned nade mnou - paf, tak je vidět, že to jde smile

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Treba by pomohl ten usb hub s vlastnim napajenim. Ale nevim jestli pujde nabijeni toho tabletu, ktery bude na vrcholu usb stromu, takhle se mi zda ze to uplne nepujde. No je toho hodne co vyzkouset. Ja sem postoval ten odkaz tak borec ma tu malou androidi masinku napajenou externe a ne prez usb

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Napájení jde napájeným USB hubem vyřešit. Viděl jsem takto připojené napájení, klávesnici, myš a přes hdmi i monitor a máte vlastně PC.

Web

(upravil Dohnalik 27. 7. 2015 2:47)

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Dělají se OTG kabely s externím napájením. Nicméně mi to řešení přijde takové trochu krkolomné, daleko praktičtější pravděpodobně bude DLNA, kdy se streamuje přes sít do DAC.
Jako DAC podporující DLNA může sloužit například Rpi 2 s volumiem jako OS (upravený debian), umí to přehrávat ze serveru, umí to DLNA, umí to AirPlay, umí to webový rádia, přehraje to blbosti z flashky a externího disku, dokáže to přehrávat ze Spotify, má to integrovaný resampling až na 384 kHz a samozřejmě zvládá všechny formáty, který si vymyslíte (včetně videoformátů) v bitperfect low latency kvalitě, jež je u linuxu samozřejmostí.
Ovládá se to přes web a mobilní aplikace, DAC se k tomu dá připojit přes USB nebo přímo přes I2S a měl by fungovat i asynchronní mod, s tím ted experimentuju, je třeba upravit ovladač a překompilovat kernel.

Za litřík je to dobrá hračka.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Jsem sice rád, že to z toho tabletu hraje, ale nakonec to tak nejspíš používat nebudu.
S DACem mám propojené PC, tak tablet zkusím použít jako ovladač - když to půjde.

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

to taky jde. pokud používáš třeba foobar2000 tak na ten je androidí dálkový ovladač funguje docela dobře
tuším i na Aimp něco existuje

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Dobrý den  , věřím že tablet jde rozumně použít jen jsem to momentálně vzdal a zbavil jsem se ho , dal jsem ho dětem na hraní - využijí ho více než já .Měl jsem levný typ , být tam digitální výstup dalo  by se to použít  , taky ten operační systém Android - to je policajt do každé domácnosti - směšné ... . Tablet by mohl být ok , ale bez androidu , už aby čína něco dala světu . Jsou bohatí tak na to mají .

Re: Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Tablet dětem...

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tablet jako zdroj zvuku pro Hi-FI

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£