Téma: TA-FE370

Mám tady Sony TA-FE370 je tam vadný transformátor, asi v něm někdo hledal tavnou pojistku a je celý rozkuchaný. Je na něm 1-437-255-11 BANDO BEM1-VJ8  VJVC62633 ale bohužel se mi nepodařilo zjistit jaké má parametry tedy napětí na sekundáru a v manuálu té Sonky jsem nenašel, nemá ho někdo doma, že by ho změřil nebo jiný způsob jak to zjistit? Jestli nemá někdo katalog např. Nový se dá koupit http://www.chsinteractive.co.uk/electri … 255-11.htm ale davat 100 liber za trafo do takového zesilovače je hloupost. Díky za každou radu.

(upravil divnypocit 11. 7. 2015 8:44)

Re: TA-FE370

No tak samožejmě jsem klasicky jednal zbrkle, v manuálu sice není uvedeno napětí na transformátoru ale ve schématu jsou pracovní body z kterých se dá vyčíst napětí. Teď mě zajímá trafo má symetrické napájení 2x34AC a 1x9AC šlo by použít 2 transformátory? Tedy jeden co má 2x34 a jeden malý 1x9? Vůbec netuším jak to pak zapojím země. Jelikož vstup je AC, AC ,AC, AC  a GND. A předpokládám, že nemohu spojit GND obou traf do jednoho bodu.

mám tady totiž toroid 2x29 a 2x36 a 1x9 bych sehnal za pár korun.

Re: TA-FE370

Dotaz trochu chaotickej ale dvě trafa lze použít na místo jednoho. Vinutí se zapojí na původní piny, kde byly původní přívody. A jaká zem trafa? Sekundár trafa žádnou zem nemá, je plovoucí. Zem je daná konstrukcí a zapojením zesilovače.

(upravil divnypocit 11. 7. 2015 8:46)

Re: TA-FE370

Ahoj, nejsem studovaný a vím, že takové věci má dělat spíš odborný serivs ale když to někam pošlu tak oprava + pošta bude stát jako celej zesík na aukru. No na desce je vstup AC AC AC to je hlavní napájení pro koncový stupeň a pak ještě GND a AC, hlavní transformátor je mi jasné jak zapojit a druhý (1x9V) mám zapojit na AC a GND ?  zem jsem myslel GND, no asi jsem si to špatně přeložil.

(upravil Otas 11. 7. 2015 11:30)

Re: TA-FE370

Trafo je snad spojeno konektorem, ne? Na jeho fotce mé staré oči vidí minimálně pět kontaktů: dva menší tmavé (asi těch 9 V) a pak tři červené, působící silněji (0 - 34 - 68 V střídavých, čili 34 - 0 - 34, chceš-li).
Ale musíš najít, který z těch tří silných jde přímo ke spojnici obou hlavních kondenzátorů - ty se snadno najdou smile (snad prostřední, ale nemusí to být pravda), ty dva zbývající půjdou na velký usměrňovač. Dosti špatně se radí, když tomu moc nerozumíš a popíšeš jen minimum. Omyl je tu velmi snadný a jeho následky budou nejspíš fatální.
GND bude nejspíše spojení země elektroniky s kostrou přístroje. Opět zdůrazním: snad.
Sekundáry obou traf budou určitě spojeny (asi po usměrnění 9 V) na plošném spoji a nevadí to ničemu.

Edit:
Znovu jsem si to, co jsi napsal, prošel a pokud je popis konektoru AC - AC - AC - AC - GND, pak to nejspíše bude za sebou 2  vývody 9 V střídavých, pak jednou 34 V a druhých 34 V a pak společný protipol těch 2*34V (bacha, ty dva 34 V musí mít mezi sebou 68 V smile ).
GND by měl jít přímo mezi ty kondenzátory, je-li tahle teorie pravdivá. A zkontroluj, zda dva předchozí jdou na velký usměrňovač.
Jinak při své povaze bych si nechal udělat zakázkový toroid a ještě bych tím tomu zesu nejspíše vylepšil vlastnosti smile.

Re: TA-FE370

Čauko. Tady je obrázek ze service manualu. Vidíš tam který kontak na konektoru jde na střed kondenzátorů, tem příjde střed tvého trafa a 29AC a 29AC z tvého trafa přijdou z jedne a druhé strany. Ty dva krajní na tvé fotce jsou těch 9V
https://lh3.googleusercontent.com/utHPF … 73-h591-no

Na tom obrázku je malinkým pismem 1 a 5 na tom konektoru.
Neboli kontakty 1 - 2 - 3 - 4 - 5       29V - 0 - 29V - 9V - 0      Utěch 9V - 0 je to jedno na trafu budeš mít jeden sekundár 9V.
Ukáž ještě fotku tvého trafa a možná ti poradíme kde jaky kabel zapojit.

(upravil divnypocit 14. 7. 2015 6:12)

Re: TA-FE370

Ta jsem si k tomu v klidu sednul, procetl vase rady a mrknul na sekundar trafa a propisknul ho. Ac ac je 9v a pak je tam ac ac gnd a to je 29 29 a 0 smile diky za pomoc, vecer to zkusim zapojit.

Včera večer jsem zapojil trafa dle vašich rad a hraje to jak má. díky smile radost.