Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » SPV-100 215 Nespíná relé ochran

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Pročítal jsem fórum ale nic ohledně tohoto tématu jsem nenašel. Udělal jsem totiž naprosto hloupou chybu z nedbalosti. Při oživování několikrát kontrolovaného modulu jsem připojil napětí pro ochrany (22V) na vstup audio signálu.  Poté jsem tuto chybu opravil připojil napětí do patřičných svorek, ale neseplo relé. Tak se vás tedy ptám v jaké části obvodu mám hledat problém co mohlo odejít? Jen podotýkám neobjevila se žádná vizuální závada. Pomocné napětí a napětí na kondenzátorech i na zenerkách D51 D52 je v pořádku.

Předem děkuji za jakoukoli radu.

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Kde je schema zapojení?

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Asi jsi nakopl vstupní tranzistory, ochrana chrání, protože máš na výstupu před relé dc napětí.

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

https://i.postimg.cc/ZB19HYHk/2215178.jpg

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Miro: už je níže v komentářích
danhard: tranzistory proměřím a dám vědět (ještě dostavuji druhý modul tak pak ještě pro jistotu porovnám i zbytek)
nalimko33: Děkuji

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Zdravím tak jsem vyměnil oba vstupní tranzistory T1 a T2 a problém stále přetrvává.

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

No a jaký je na výstupu před relé dc napětí ?

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Je tu někdo kdo poradí opravdovému začátečníkovi? Honza

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Není. Škoda.Honza

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Mimochodem zvlášt se mi líbí, jako začátečníkovi věta "6. A ještě Thaletovy moduly se symetricky napájeným LM1875 či TDA20x0: ". Jestli toto umí začátečníci tak kam se mám pak jeden obrátit s problémy KC 508 a korekcemi a vstupními obvody? Děkuju. Honza

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Je tam 26V

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

honza1honza, vypadni z cizího vlákna a založ si vlastní.

Tedson, když to nehoří, tak snad stačí kontrolovat napětí na tranzistorech a najít chybu.

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Tak měřím a porovnávám a zarzilo mě že na cívce relátka je 26V (na funkčním i nefunkčním modulu). Proč tedy jedno relátko sepne a druhé ne? Je snad špatné relátko? Odpor cívky je stejný cca 1kom.

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

čau, šel bych na to logicky, proč spíná vlastně ochrana? Protože je nějaký problém na koncovém zesilovači, skus prvně vypájet a změřit koncové tranzistory jestli je nemáš střelené.

(upravil Tedson 30. 6. 2015 20:52)

Re: SPV-100 215 Nespíná relé ochran

No ono se to děje i když nemám připojené hlavní napájení tak nevím jestli se tam nějáká chyba koncáku může dostat? Dle návodu by spínat mělo i při připojení pouze napájení ochran u funkčního modulu tomu i tak je.

Právě jsem si odpověděl sám přehodil jsem relátko a už spíná. Zítra odzkouším zvuk atd.. Dám vědět a snad se bude moci toto téma uzavřít.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » SPV-100 215 Nespíná relé ochran

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£