Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Ano a stejně tak do basového zesilovače šlo jen basové pásmo.

(upravil ondra Ch 9. 6. 2015 19:55)

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Používají se obě možnosti, Bi amping s pasivní výhybkou tak s aktivní. Z tvého dotazu nějak nevyplynulo jak to chceš udělat. Přínos Bi-ampingu s pasivní výhybkou je podle mě diskutabilní.
RNDr Bohumil Sýkora:
http://www.jmd.szm.com/Audio/Loudspeake … 4_1985.jpg

Web

(upravil mechanik 12. 6. 2015 22:28)

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Žiaden aktivny bi amping neexistuje. By amping znamená to že v reprobedniach je plne pasívna výhybka a majú dva terminály, signál je rozdelený. V prípade 3 pásma sú na jednom páre svoriek stredy a výšky a na druhom basy a v prípade 2 pásma je to jasné. Oba zosilňovače hrajú celé hudobné spektrum.

Aktiv je aktiv. Pred každým reproduktorom je zosilňovač a pred každým zosilňovačom je aktívna výhybka. Prípadne je možné mať napríklad basy aktivne a zvyšok pasivne.

Aspon ja som sa nikde v literatúre s pojmom aktívny by amping nestretol. Ked niekto áno tak ma opravte.

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Píše sa posprávnosti BI AMPING. Ak pasívna bedňa umožňuje Bi amping tak obyčajne prepínačom na terminály sa obíde pasívna výhybka, pričom priamo sa napája dvomi zosilovačmi LF (napr.stredobas) a HF (driver) zvlášť. Je použitý spravidla 4 pólový Neutrik konektor  +1 a 1- pre stredobas a +2 a -2 pre driver. Na zosilovači je spravidla výstupná svorka 1 kanála 4pólová t.j. na jeden konektor obidva kanály. K bedni sa vedie jeden 4 žilový kábel. Predtým je pásmo oddelené aktívnou výhybkou alebo speaker managementom. Toto je tzv. aktívny BI Amping.  V prípade TRI Amping sú použité tri zosilovače. Pri Bi ampingu alebo Tri ampingu zosilovače nehrajú nikdy celé pásmo. V prípade tzv. fullrange použitia je využitá pasívna výhybka a preto stačí jeden kanál zosilovača, ktorý v tomto prípade samozrejme hrá celé pásmo.

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

By na miesto bi je preklep. Tak aspon v HiFi som nikdy o bi ampingu s aktívnou výhybkou nepočul...

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Nevidím dôvod, prečo by sa aktívny bi amping nemohol použiť aj v HiFi.

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Používá se.Např.:
http://websupport.onkyo.net/digitalproc … index.html
Onkyo TX-NR5010 .

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Stejně je zapojen např. Sound systém v Superbu II. Je tam 10-ti kanálový můstek (20 zesilovačů), a každé pásmo má svůj můstkový zesilovač (vpředu 3 pásmo, vzadu 2 pásmo). A to mám podezření, že do krabice s koncovými stupni se dostává z Columbusu digitální signál a dělení pásem probíhá už na digitálním signálu před převodem na analog, protože je to oddělené naprosto dokonale (ani nejstrmější  analogová výhybka nedokáže signál takto dokonale oddělit). Pokud odpojíte ostatní reproduktory, tak z konce nelze zaslechnout ani náznak jiného kmitočtového pásma, ani při přehození patřičného reproduktoru a reprodukci sinusového signálu mimo toto pásmo není nic slyšet.

(upravil mechanik 15. 6. 2015 7:30)

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

pesve, netvrdím že sa v HiFi nerobí aktiv či už s analogovou výhybkou alebo digitálnou, tvrdím len že som sa v hifi bežne nestretol s označením aktívny bi amping a ked som sa stretol s označením bi amping tak to bolo akurát použitie zosilňovačov bez nejakej úpravy frekvenčného rozsahu a boli zapojené do pasivnej výhybky, ked to umožnovali terminaly reprobední.

Tak asi máte prvadu, trochu som googlil, občas sa aktiv označuje aj ako aktívny bi amping. Aj tak myslím že je to v HiFi dosť neobvyklé. No ked si prečítate články od Sýkory tak sa tam píše niekde o bi ampingu práve tak ako píšem ja tu.

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Bobeš1 napsal:

Stejně je zapojen např. Sound systém v Superbu II. Je tam 10-ti kanálový můstek (20 zesilovačů)

Taková grandiozní technická onanie ovšem nemá moc společného s HiFi v původním významu.

(upravil ondra Ch 15. 6. 2015 11:00)

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

No, že někdo tady, vytáhne prémiový produkt z Boleslavi, to jsem nečekal  pray , to snad patří do jiného chléva ne? https://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=5
A pojem sound systém v souvislosti s autem mě uplně odzbrojil...

Web

(upravil PB 15. 6. 2015 11:12)

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

No jestli to dobře chápu, tak vepředu používají normální tri-amping a čtyři další zesilovače jsou pro zadní reproduktory. Celkem tedy 10 reproduktorů a 10 zesilovačů.

Re: Bi-amping s roznymi zosilovacmi

Ano, přesně tak to je.
A ten název jsem si nevymyslel, tak se tento modul jmenuje v ceníku!
Nevím čemu se divíš, je to přímo k tématu a já toto už téměř 4 roky v autě poslouchám a dost dobře to funguje.