Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15" subwoofer

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: 15" subwoofer

Zdravím, má někdo tip na nějaké vhodné osazení rozměrově malého až miniaturního 15" subwooferu??? 95L hrubý vnitřní objem, cenově ideálně kolem 2-3T za kus. Raději bych 4Ohm, ale to už se pak výběr dost zužuje, takže není podmínkou. S  laděním boxu se dá případně hýbat...teď je laděn na 45Hz. jen tak střelba od boku... co třeba Fane Sovereign 15-400LF ?? Má šanci v takhle malém objemu nějak rozumně fungovat?

Re: 15" subwoofer

V extrémně malém subu (na 18" jen 120 litrů) používám DAS 18H a šel by stejně dobře BC 18PS76. Takže podobné to bude asi i v 15". 15PS76 ? DASy už teď asi budou blbě k sehnání.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: 15" subwoofer

Předpokládám, že se jedná o BR ozvučnici.
V málokteré části zvukařiny platí pravidlo za méně peněz míň muziky tak dobře, jako u repra do malého SW. Je totiž potřeba silný magnet (jinak zástupně parametr co nejvyšší BI - nesrovnávat 8 a 4 ohmy, na 4 ohmech je Bl nižší z principu) a aby zvládl působení na cívku v dlouhém roszahu. A samozřejmě pořádné Xmax. Vyzářené basy jsou dány plochou a výchylkou membrány.
Bez simulace odhaduji:
Fane Sovereign 15-400 LF je špatná volba, ten zahraje v malém prostoru minimum. Slabý magnet, nízké Bl, vysoké Qts, ne.
Zřetelně lepší je Fane Sovereign 15-600 LF.
BC 15PS76 je dobrá volba a je k mání ve 4 ohmech.
Top se mi jeví PD 15BR40 - ale chce pro dobrou funkci tak 80 litrů, v malém objemu (50 - 60 litrů) pak RCF L15P200AK. - oba nemají Prodance na skladě, asi proto, že jsou to ještě feritové magnety sad.
Zajímavý a velmi lehký reprák je BC 15CL40. Neslyšel jsem ho ani recenze na něj, nevím, co si mám o něm myslet, ale naměřené parametry jsou na tu lehounkou potvoru docela slušné a cena také není děsivá. Má-li to být nejen malé ale i lehké, za ty peníze by to mohlo s pořádným zesilovačem hrát.

(upravil ondra.klofat 17. 5. 2015 10:44)

Re: 15" subwoofer

na DAS jsem taky koukal, a na prodance zbývá pár posledních kousků, ale ty repráky prakticky neznám. Ten 15PS76 je sice už trošku dražší než bych si přál, ale zas je k sehnání v 4ohm variantě... 

Otas: dík za vyčerpávající odpověď. Víceméně mě to utvrdilo v tom BCčku.... PD i RCF už jsou za hranicí toho, co do nich jsem ochoten v tuhle chvíli investovat wink Zkusím udělat simulaci pro pár kousků co tu padly a uvidím co z toho vyleze...

Re: 15" subwoofer

A musí to byť 15"? Dobrý 12" v 70 litrovej ozvučnici si vie tiež celkom máknuť.

Re: 15" subwoofer

Musí to být 15". Subwoofer je už hotový a používaný... doteď tam byl 300W 8ohm Zoomax (přesný model se mi nepodařilo vypátrat), ale odešel do věčných lovišť. Díra je 351mm, takže s tím by taky většina 15" neměla mít problém co se rozměrů týká (zvětšit se o nějakej ten milimetr dá).

Re: 15" subwoofer

Zkus tohle (3420Kč), ale je to překupníček, takže je možný, že ti ho za tu cenu nedají, na kytarách už je za "normální" cenu. Každopádně by to byla bomba náhrada za prakticky to nej co můžeš mít. big_smile Pak bych zkusil dancefloor.cz nebo Beymu přes headway.cz. Cenově >4k, to, co chceš, prostě levně nekoupíš...

(upravil djsteve 17. 5. 2015 22:17)

Re: 15" subwoofer

Ak by si šiel do Beymi tak odporúčam najnovší model 15MC500. Dobrá cena lahký reprák a neuveritelná kondícia vďaka patentovanej finte chladenia ktorú som u iných reproduktorov ešte nevidel. Obdobu 12MC500 trápim už dáky ten týžden a hrá jak divý. PS: Beymu by som Ti vedel zohnať aj za VO cenu.

Re: 15" subwoofer

djsteve,mohl by jsi info o tom chlazení trochu rozvést?Klidně i do zprávy.Děkuji

(upravil djsteve 18. 5. 2015 8:47)

Re: 15" subwoofer

Dnes to nafotím a pošlem Ti pár fotiek do sukromnej správy ako to mám poriešené ja ked si upravujem reproduktory do PA. Je to v podstate to isté ako spomínané chladenie u Beymi. Lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. Mojim odhadom sa vďaka tejto finte zvýši termické zaťaženie kmitky zhruba o 30-40%.

Re: 15" subwoofer

To vypadá jako kus hliníku ofukovaného chl. otvorem.

Re: 15" subwoofer

Nojo... na Beymu bych skoro zapomněl...dík big_smile ta 15MC500 je pouze v 8ohmu že? Vzhledem k tomu, že do budoucna stejně neplánuju další pár, tudíž to pojede na stranu vždy do 4Ω tak bych asi raději vážně 4ohm reprák... v případě 8 by mě v blízké budoucnosti čekala i výměna zesilovače protože do 8Ω mi to dává už docela mizerných zhruba 250W. Doteď s těmi 4Ω Zoomaxy to bylo relativně dostačující... jasně že ciltlivost asi půjde trošku nahoru, takže teoreticky by se to mohlo tím nižším výkonem srovnat, ale zas si říkám, když už, tak jestli to není škoda. Večer se snad konečně dostanu k naťuknutí těch simulací, tak uvidím.

Re: 15" subwoofer

Od Beymi sa robí napr 15LX60 V2 aj s impedancoiu 4 Ohm. 15MC500 je len 8 Ohm.

Re: 15" subwoofer

Zrovna před pár minutama jsem mluvil o té 15LX60 s Jardou Mikyskou, který jí v subech měl... Cenově je na Headwayi zhruba srovnatelná s tou BC 15PS76... takže mezi nimi se momentálně rozhoduju.

Re: 15" subwoofer

Ber Beymu. Má 4" cievku lepšie poriešené chladenie a je lepšie urobená. Na jednom BCčku som mal v magnete po pár rokoch pozdĺžnu prasklinu v magnete. Neviem čím sa to mohlo stať no stavať by sa nemalo.
PS: Beymu som ešte nikdy neodpálil a to mi ich rukami prešlo slušné množstvo.

Re: 15" subwoofer

BCčka maji dvojite vinuti, takze jsou odolne na prehrati. Koukni taky na ceny u resolutiongroup.cz (dealer Prodancu), mivaji lepsi.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: 15" subwoofer

Dvojíte vinutie má aj Beyma ak sa bavíme o sendwiči. Ale samotné dvojité vinutie nezaručuje odolnosť voči prehriatiu.

Re: 15" subwoofer

Chlapi, tak ještě změna.. Pořád mi to připadalo divné že by to mělo vážně 95L... tak jsem to přeměřil a přepočítal a někde jsem se předtím musel seknout ... jsem idiot a neumim to asi ani nacvakat správně do kalkulačky big_smile Takže skutečnej vnitřní objem je POUZE 70L. Jak dramaticky se tím pro mě mění situace ve výběru? Ta Beyma 15LX60 v podobně velkém objemu údajně funguje v pohodě... co ten BC 15PS76 ??? Tak či tak si rozměrově větší subwoofery momentálně nemůžu dovolit protože bych se nevešel do kočáru.. hmm big_smile

(upravil Otas 18. 5. 2015 20:25)

Re: 15" subwoofer

No, ta Beyma spíše patří do línějších tupějších 4" druhů typu 15PS100 (ta je i ve 4 ohmech) nebo třebas 15TBX100, 15NW100, PD156. Všechny pak v 70 litrech fungují obdobně.
Škoda, že člověk nemůže pracovat u Beymy se změřenými hodnotami, i drobné vylepšení některých parametrů má docela značný dopad.

S velikostí kočáru a pasujícím SW jsem také dost laboroval, nakonec jsem skončil u BP, raději profi (ART905) smile.
Nakonec je mi to stejně houby platné, na velké akce by DJka nejraději s sebou vzala alespoň dva amanty (ženy v kumštu se vždy musejí pro někoho rozdávat, jinak je to odfláknutý děs sad) a na SW obvykle nezbude prostor.

Edit: Ta PS76 vychází v simulaci trochu hůře (70 l, 45 Hz). PS 100 jsem ještě neřešil. Neodolal jsem ale a vrazil jsem do stroje Tesla ARA 9918, vyšla ze všech výše jmenovaných nejlíp smile.

(upravil ondra.klofat 20. 5. 2015 15:48)

Re: 15" subwoofer

Ještě mi jako "ekonomická" varianta byla navržena Beyma 115/N... co si o ní myslíte? Má smysl o ní vůbec uvažovat? Vzhledem k tomu že mě docela tlačí čas bych se šetření na dražší repro rád vyhnul,...alespoň na nějakou chvíli.

I vzhledem k tomu, že do budoucna bych stejně rád stavěl větší subwoofery až k tomu budou podmínky, takže i tohle osazení by bylo do jisté míry pouze provizorní... resp. buď koupím teď repra pro něž časem postavím více vyhovující bedny, nebo nyní osadím něčím co bude alespoň trochu provozuschopné a pak budu řešit celý nový komplet.... to jen pro upřesnění mé situace.

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 15" subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£