Téma: Hellish points 2.0

Poradte mi ci sa mozem riadit hodnotami generovanymi pomocou Hellish points 2.0! Alebo poradte iny programek ! (zostava : EM Kappa15lf, Alpha 8 a Beyma CP16 ) Dakujem za kazdu dobru radu!

Web

Re: Hellish points 2.0

Na Hellish points zapomeň a tu kombinaci taky!

(upravil cmaro 25. 10. 2007 12:12)

Re: Hellish points 2.0

Preco by som mal zabudnut na tu kombinaciu? pozri si: http://www.danacoustic.sk/dan_tovar.php?id=558&od=0  , Ale ja som chcel nejaku radu na dobry program do ktoreho zadam viac ako len impedanciu , a strmost....

Web

(upravil hot.shot 25. 10. 2007 12:39)

Re: Hellish points 2.0

je to píčovina na ntou. Kappa 15LF je velice slušnej reprák, Alpha je to to nejlevnější co se dá koupit, CP16 nebudu radči komentovat. Radči napiš Hubertovi s čím má odladěnou Kappu 15LF, sice  to bude "jen"  2pásmo ale pořádně hrající!

(upravil cmaro 25. 10. 2007 13:40)

Re: Hellish points 2.0

Ja myslim ze Eminence Alpha 8 125W je celkom postacujuci stred co sa tyka vykonu aj citlivosti alebo mozno v Eminence klamu ! Fakt myslis ze je to shit? Ta Cp 16 je mozno poslabsia ale do buducna planujem pomocne bednicky osadene 2x8 ART481...

Web

(upravil hot.shot 25. 10. 2007 14:48)

Re: Hellish points 2.0

Je to reprák za pár stovek, lepší než čínský šmějdy. Ke Kappě 15LF naprosto neadekvátní jak zvukově tak příkonem/citlivostí... Kappa 15LF má 99dB citlivost a 600W příkon jak k tomu chceš dát střeďák co má 94dB a 125W? Ke Kappě adekvátní střed by byl nějaký 8" B&C, RCF a to nejpíš na horně a driver opět něco od B&C a RCF. Na to abys výhybky navrhoval sám se vyprdni, kdybys měl k tomu dostatek zkušeností tak tě taková kombinace vůbec nenapadne a aby výhybka byla opravdu dobrá tak tak to chce měřit.  Repráky doufám ještě koupený nemáš?

(upravil kilomax 25. 10. 2007 17:56)

Re: Hellish points 2.0

2 hot.shot obávam sa, že "píčoviny" sú tvoje odpovede k tejto téme. Ukáž mi kde je na repráku ALPHA 8 v použitom pásme 1-4kHz 94dB a taktiež na KAPPA15LF
v pásme do 1kHz tebou deklarovaných 99dB. Počul si niekedy v živote hrať ALPHU 8? Prepáč, ale tvoja odpoveď typu "Ke Kappě adekvátní střed by byl nějaký 8" B&C, RCF a to nejpíš na horně a driver opět něco od B&C a RCF, podľa mňa patrí skôr k diskusii po 5 pive ako na odborné fórum. A to si na tomto fóre ešte jeden z najlepších..............

Re: Hellish points 2.0

Do dobře tak Kappa má v tom pásmu cca 97dB, Alpha má v použitém pásmu 96dB - což by ještě šlo, ale 600W a 125W to těžko tu Alphu prostě odpálíš. Alphu jsem neslyšel ale to k tomu abych mohl říct že ke Kappě 15LF je neadekvátní nepotřebuju.
Myslel jsem si že jsi docela rozumnej člověk ale pokud Ti tahle kombinace připadá ok tak teda nevím...

Schválně ať se k této kombinaci vyjádří víc lidí...

Re: Hellish points 2.0

Přikláním se k hotovi... Nechci rýpat, však si dělej jak uvážíš sám, ovšem není od věci, aby sis to ještě promyslel a trochec to změnil. Hot to s tebou myslí dobře, víc co říká...  "nepičuje" do tebe jen tak, jen chce, aby si byl s výsledkem spokojen.
Peace smile

Re: Hellish points 2.0

Ja souhlasim s hot.shotem, ze delat bednu s timhle osazenim je krok hodne do minulosti a pokud by to melo mit poradnou vyhybku, tak by se to hodne prodrazilo. Dalsi nevyhoda je smerovost te beymy CP16, ktery ma uhel 40 stupnu.
Jinak ano kappa15LF ma tak do 1khz cca 96dB a ta Alpha 8 v pasmu 1-4kHz s privrenim oka tech 95-96 taky ma... Vzhledem k tomu, ze bude hrat hodne uzke pasmo, tak by to snad vydrzela...

Ja osobne bych ke kappe15LF dal Selenium D220 a bylo by to uplne v pohode, po vsech strankach lepsi reseni.
Dokonce i cenove D220+horna 25-25 = 1640,-
Eminence Alpha8 + CP 16 je 990+650  = 1640,-
ale na dvoupasmo je levnejsi vyhybka...

Re: Hellish points 2.0

jj Sel D220 + HM252-25 asi nejrozumnější má-li to být levnější osazení. Že by to ta Alpha vydržela no nevím, bylo by na místě se o ní dost bát...

Re: Hellish points 2.0

Oki! Tie CPcka uz mam... ale to nie je problem ! Nemam az taky obmedzeny rozpocet. Pouzijem niekde inde....napr. na monitor.  A co tam dat driver D210 ? A zuzit pasmo Alphy? Bo stredy uz necem doobjednavat. Ale otazka bola na program ktory by vypocital vyhybku. Alebo poradte deliaci kmitocet. Co tak 1000/3500 uz s tym D210!

Web

Re: Hellish points 2.0

3 pásmová sústava je návrat späť? Je fakt, že sa jedná o riešenie staré min. 25rokov, napriek jej necnostiam ako je nerovnomerné vyžarovanie do diaľky a celkovo horší priebeh a smerovky ako u dvojpásmovky, pri hraní v menších sálach počujúci muzikanti vždy uprednostia 3 way. Akosi im tam inak znejú gitary a spevy.
Významní výrobci majú 3 way zaradené vo svojom programe samozrejme v dnes už sofistikovanejšej podobe s reprami na zvukovodoch a spravidla aktívnom prevedení riešiacom priebehy a fázy. Delenie 8" je tam podstatne nižšie + driver. Samozrejme aj cena je primeraná.
Riešenie K15LF+ ALPHA8+ CP16/CP21/APT80 je použiteľné a stále vyhľadávané. O osud ALPHY 8 delenej od 1kHz/12dB sa nemusíš obávať, určite "odíde" ako posledná z reťazca.

2 pásmovka je lepšie riešenie napr. pre DJ, karaokistov apod. Hrá lepšie aj vo väčších sálach a vonku. Takže ak si niektorý z menovaných, doporučovaná zostava K15LF+ D210/D220/Ti bude pre teba optimálne riešenie. Samozrejme ak nemáš hlboko do vrecka ku KAPPE by viac svedčil 1,4-2" s posunom deliacej frekvencie až na 1kHz.

Programy na výpočet výhybky sú výborné pre pochopenie dejov, avšak pre praktický návrh, sú absolútne nepoužiteľné. Bez prístrojov a skúseností nemáš žiadnu šancu.

Varujem pred použitím v praxi neoverených schém a doporučení, ktorými sa fóra priam hemžia, žiaľ aj vrátane tohoto. Čo tak osloviť výrobcu produktu o ktorom sú dobré referencie? Som presvedčený, že uspeješ.

Re: Hellish points 2.0

cmaro: udělej 2pásmo, stavět 3pásmo s takle levným středem nemá cenu - lépe osazené 2pásmo hraje líp než hůř osazený 3pásmo. S D210 to není odladěné, a sám to neodladíš. Mám od Huberta měření Kappa 15LF+N350+A7570.

N350 http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=79625
A7570 http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=83912

Chceš-li poslat měření, tak mi napiš na ICQ 202019683 nebo mejl msimunek(at)email.cz

kilomax: 3pásmo není návrat do minulosti ale musí to být osazené něčím pořádným. Ano RCF, EAW... má spoustu 3pásem ale podívej se čím jsou osazené, dát jako střeďák něco podhobného Alphě si nikdo z nich nedovolí a nějak přiblbej tweeter taky ne. I náš český Megaton má v nabídce 3pásmo a podívej se jak je osazené sice je mnohem dražší než to tvoje ale stavět levná třípásmá fakt nemá cenu, to je lepši koupit dražší osazené do 2pásma....

(upravil kilomax 26. 10. 2007 13:00)

Re: Hellish points 2.0

Ďakujem za výklad. Mám dojem, že tu úraduje jazyková bariéra? Skús si prečítať  ešte niekoľko krát môj posledný príspevok. Mám dojem, že som rozdiel medzi 3 a 2 way pochopiteľne vysvetlil. V tvojej reakcii som to nepostrehol. Treba dodať, že medzi jednoduchou 3 way typu ZECK a 3 way na hornách je citeľný rozdiel cenový aj kvalitatívny. Uviedol som, že treba ísť s deliacim kmitočtom z 1000Hz až niekde dole až okolo 300Hz, z čoho aj absolútnemu imbecilovi vychádza nemožnosť použitia ALPHY 8 ako samozrejmosť. BTW i náš SK výrobca má v programe už 10 rokov principiálne podobný 3way a pozri, čím je to osadené.

(upravil hot.shot 26. 10. 2007 13:32)

Re: Hellish points 2.0

Jazyková bariéra ne ale spíš názorová.  k tomu 3 pásmu Kilomax 15 žádnej zázrak neni, Delta taky ne (ovšem už o dost lepší než Alpha) a to dát k PD.C2 (které je v úplně jiné v jiné kvalitativní třídě). Takové 3pásmo bych si představoval osazené např.: RCF MB15H401, mělo by to být levnější tak RCF L15P530, případně něco podobného od BC nebo PD, na hornu RCF MR8N301 případně by se určitě našlo několik dalších levnějších kandidátu... a driver těch je spousta ale určitě bych tam nedával 2" (na co proboha 2" do 3pásma?) tam nejlépe myslím poslouží 1". Ty prostě budeš tvrdě hájit to co prodáváš, ty 3 pásma co uvádíš jsou pokusem z hovna uplést bič...

Re: Hellish points 2.0

kilomax: 3 pasmo typu basak + stredak (bez zvukovodu) + bullet tweeter je cesta daleko zpet do minulosti a nikdo z  vyrobcu 1. ani 2. ligy takove bedny nedela...
To ze tripasma se stredem na zvukovodu + kvalitni 1" driver nad tim hrajou vyborne, je pravda - "ale to uz jinde jsme, je to jina vesnice" smile

(upravil kilomax 26. 10. 2007 22:42)

Re: Hellish points 2.0

Ešte raz zopakujem, ak ani to nepomôže pokúsim sa o preklad do češtiny: /môj dnešný príspevok o 9:07/

"3 pásmová sústava je návrat späť? Je fakt, že sa jedná o riešenie staré min. 25rokov, napriek jej necnostiam ako je nerovnomerné vyžarovanie do diaľky a celkovo horší priebeh a smerovky ako u dvojpásmovky, pri hraní v menších sálach počujúci muzikanti vždy uprednostia 3 way. Akosi im tam inak znejú gitary a spevy."

vysvetlivky: je to zastaralé riešenie s horeuvedenými problémami, s výrobou 3 way sme chceli už dávno prestať, napriek negatívam tieto boxy stále vyhľadávajú baroví hráči. Pokiaľ bude o ne záujem, budú sa robiť. Jedná sa o boxy typu ZECK.
BTW model na ktorý je tu odkaz, na hlavnej stránke už dávno nenájdete.

"2 pásmovka je lepšie riešenie napr. pre DJ, karaokistov apod. Hrá lepšie aj vo väčších sálach a vonku. Takže ak si niektorý z menovaných, doporučovaná zostava K15LF+ D210/D220/Ti bude pre teba optimálne riešenie. Samozrejme ak nemáš hlboko do vrecka ku KAPPE by viac svedčil 1,4-2" s posunom deliacej frekvencie až na 1kHz".

vysvetlivky: áno, viac doporučujem toto riešenie, aj sa viac predáva. Kto má dar počuť, mi určite dá za pravdu, že je rozdiel v reprodukcii 2 a 3 way.
Samozrejme dobrý 3 way na hornách je v tejto skupine neporovnateľne najlepší./ môj osobný názor- nikomu ho nevnucujem/

Záver: myslím, že som autorovi príspevku  zodpovedal na jeho základny problém. Rád by som poznal aj jeho názor.

2 hanzs: áno súhlas s tebou, no problem
2 hot.dog: diskusia s tebou bol hodnotný zážitok, tak do hľbky prepracovaný odborný prístup podložený dôkazmi na základe tvojich bohatých skúseností sa len tak nevidí. Ja som vyberal vhodné reprá do 3 way systému= niekoľko mesiacov tvrdej práce a nekonečných meraní a ty vieš riešenie okamžite aj v rôznych variáciách- proste genialita. Na meranie ti zrejme bohate stačí aj uhlomer a krajčírsky meter. Pripadá mi to ako by si snažil upliesť z bičov h.... , a to je proste cool.

Re: Hellish points 2.0

Bohužel musim souhlasit s Kilomaxem, hote hote... Ale stejně, ta původní kombinace je fakt píčovina.

(upravil hot.shot 27. 10. 2007 2:07)

Re: Hellish points 2.0

Franku souhlas si s kým chceš, já si budu stát za tím co jsem napsal. Lepší pořádný 2pásmo než mizerný 3pásmo. Proč asi většina zvukařů u nás zvučí na 2 pásmových satelitech nebo 2,5 pásmech a ne na levných 3 pásmech? A když už mají nějaké to 3pásmo tak to nejsou žádné levné záležitosti...

edit: o překlad se pokoušet nemusíš... Jo ke Kappě by byl lepší 1,4" a vůbec ke každý 15" je 1,4" vhodnější (můj názor). 3pásmo klidně ale prostě ne na středech osazené Alphou a podobnými... 3p KAPPA 15 LF + ALPHA 8 + CP 16 si podle mě může koupit tak člověk který kouká na to kolik to má pásem a kolik to stojí a ostatní ho už nezajímá... úhloměr ani krejčovskej metr nepoužívám, potřebuju-li něco změřit jedu s tím za Hubertem a o osazení se s ním poradím dřív než začnu něco stavět. Osazení okamžitě nevím jen mám určitou představu čím by to mělo být osazené - nebo jsem snad napsal kompletní a konečné osazení 3pásma?