Téma: Identifikace výstupních transformátorů

Prosím o identifikaci výstupních traf. Jedná se o typy: 1PN 676 41 a 1PN 676 45. Z jakého jsou přijímače? Dal by se z nich postavit nějaký elektronkový zesilovač? Díky.

Re: Identifikace výstupních transformátorů

2W výstupáky pro ECL82, nebo ECL86.
Hledej v servisních dokumentacích kolem roku výroby 1965, třeba Tesla 433A Carioca

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Předpokládám, že zvukově budou asi kvalitnější ty 1PN 676 xx než např. 9wn 676 26?

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Nevidím v tom zásadní rozdíl.
9WN 676 xx byla typová řada Adast, 1PN 676 xx byla podniková norma Tesla.

(upravil Josef Sedlák 23. 4. 2015 8:01)

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Kdysi jsem zkoušel ze zoufalství coby výstupní transformátor použít v kopii Marshall obyčejné a hnusné trafo 0-110-220V /24V, co ukradl, pardón lacino sehnal na stavbě zedník, zalité do asfaltu. Důvodem byla cena, kamarád potřeboval honem hrát s myšlenkou vybrnkat si lepší trafo případně originál zesilovač. V basech pochopitelně problém nastal, zvuk byl takový zahuhlaně chrchlavý. Hrál tehdy příležitostně v kapelách, občas i coby basák a ze zvuku byl nadšený. Trafo jsem přeci jen nakonec vypočítal. Vzorečky jsem našel  v Praktické audiotechnice nebo tak nějak, nechal vyrobit s dělenýma primárama a sekundárama do sekcí. A s nadšením se pustil do díla. Při oživování konstrukce jsem připojil generátor na vstup, BM430 a odpor do vody na výstup, vše precizně odměřil, nastavil pracovní body, kroutil hlavou nad tím co to ve schematu originálu jsou za divné hodnoty součástek. Nakonec zkusil své dílo pomocí signálu z hifi kazeťáku do věže AIWA. Výkon zesilovače byl mírně pod 150W. Na své dílo jsem byl pyšný. Výsledek ? Muzikanti mě s tím vyhodili, Marshall hrál oproti originálu moc čistě.

(upravil Josef Sedlák 23. 4. 2015 8:05)

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Zedníci vůbec byli koumáci, neměli svařovací trafo, protože ho zničili a nemohli splnit plán. A prý inženýři vymyslete něco čím by šlo vařit. Tak jsme jim vymysleli konstrukci - pruty z armovacího železa coby jádro, kabel coby vinutí. Usměrňovač ze 100A diod ČKD. Studovali jsme zrovna obor elektrické stroje. Výsledek zedníci zalili do betonu, trafo fungovalo, jen mělo jaksi větší ztráty, a tak když hřálo ho museli občas polít vodou.  Drát kterým bylo trafo motané byl přeci izolovaný.

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Taketo príhody by si zaslúžili vlastné vlákno." Najväčšie lumpárne a zverstvá". To by bolo čítanie pre revíznych technikov smile

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Sedlák by se uplatnil na fóru pohádek pro děti, tady je ho vyloženě škoda smile

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Pro děti v dnešní době technika nezáživná jest, spíš sex, drogy rock n´ roll, ale dík za uznání. Skutečnost bývá leckdy mnohem horší, než moje bajky , nebojte mám jich ještě dost smile

(upravil zdenoeddie 23. 4. 2015 16:38)

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Tak sem s nimi. Na dobru noc vynikajuce citanie.

1PN 676 41 sice neviem, ale urcite to bude nejaky vystupak.

1PN 676 45 je vystupak pre ECL86/4R 1,5W    , Tesla 323A, Tesla 326A Tosca, Tesla Carioca


Rada 9WN 676 je aj lepsia aj horsia.
Tu su tabulky traf 9WN.

zdenoeddie.sweb.cz/title_elky.html

Re: Identifikace výstupních transformátorů

Díky za info. smile