(upravil Pure_SK 20. 4. 2015 10:41)

Téma: AKG K702 a vhodný sluchátkač

http://www.jpeg.cz/images/2015/04/20/S70Tg.th.jpg

Povodný pribalený 3m kábel bol vymenený za 1,8m od ViaBlue Silver EPC-2 s konektormi 6,3mm od ViaBlue a miniXLR Furutech. Momemtálne ich používam v kombinácii s HYPA1. Zdroj signálu PC (Skladby Flac), DAC od Cambridge Audio DacMagic 100. So zvukom som celkom spokojný ale nie je to ono. Tento rok zvažujem nad stavbou niečoho kvalitnejšieho ako HYPA1. Chcel by som sa pustiť do stavby Dual Mono koncepcie od AMB. (2x Beta 22 + 2x Sigma 22)

http://www.amb.org/audio/beta22/
http://www.amb.org/audio/sigma22/


Máte niekto postavený tento sluchátkač? Príp. ako zne v spojení s AKG K702 .....

(upravil Dohnalik 20. 4. 2015 11:12)

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Pro AKG70x možná raději postav něco vymazlenýho s BUF634 a dobrým napájením. A spíš než v hypě bych hledal "není ono" v DACu, nicméně chce to vyzkoušet.
Taky si myslím, že ta beta22 bude mít s jfetama na vstupu ne úplně dokonale symetrickou odezvu a dost možná bych to viděl na vyšší THD na vyšších kmitočtech...ale to jenom střílím, nenašel jsem tam měření.

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

ECC88 a 6AS7G elektronkovy OTL s nim vemi slusne spolupracuje.
http://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=59211&mode=view

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Dohnalik napsal:

Pro AKG70x možná raději postav něco vymazlenýho s BUF634 a dobrým napájením. A spíš než v hypě bych hledal "není ono" v DACu, nicméně chce to vyzkoušet.
Taky si myslím, že ta beta22 bude mít s jfetama na vstupu ne úplně dokonale symetrickou odezvu a dost možná bych to viděl na vyšší THD na vyšších kmitočtech...ale to jenom střílím, nenašel jsem tam měření.

BUF634 + OPA 627 ... je sluchatkovy ODPAD!

Keď už píšeš o tých jfetoch na vstupe, HYPA 1 ich má tiež ... tak to potom pekne sedí aj na ňu!

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Pure_SK napsal:

BUF634 + OPA 627 ... je sluchatkovy ODPAD!

Dá sa k tomu napísať viac? Neviem čo na tom má byť zvukový odpoad. Oba obvody sú špičové a to že niekto postaví napríklad ten buffer z diskretnych sučiastok vôbec neznamená že bude lepší. Čo AD797? pri vyššom zisku by mal byť stabilný. Zvukovo by som ho určite uprednostil.

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

ja uprednostnuju lampovy OTLko,vyzkousel jsem  cca deset ruznych zapojeni,mozna vic...k AKG701 mi nejvic sedi Marasuv WCF,doporucuju...jednocinne OTL nemely potrebnou paru a spodek byl slabsi,pomerne brzo to kreslilo...

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

BUF634+OPA627 , myslím že aj k tomu sa vyjadroval Betaron, je pravda že je to taký "entry level" pre sluchátkáče.

(upravil Dohnalik 21. 4. 2015 19:07)

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Tak to neumíš ZAPOJIT!
Na HYPU 1 to NESEDÍ! Protože HYPA 1 nemá komplementární dvojci, kde Pčkové fety jsou úplně jiný jako ty Nkový! PSRR HYPY bude taky určitě daleko lepší! Proto! Je! Potřeba! U! Bety! Takhle! Složitej! Zdroj! Aby! To! Slušně! Hrálo!
... ... ... ! ...
končím, zapoj si co chceš jak chceš, když takhle smeteš něco bez udeání co to vůbec bylo...

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Moje zkusenost: Hypa + Akg702 zvuk nic moc. Je jedno cim jsem to krmil, zda Benchmark Usb Dac1 nebo Luta Dac nebo muj custom. Lepe jim sedel Dispre + adekvatni Dac. Samotny Benchmark taky nic moc, takove nemastne neslane. Proste Akg jsou narocne na zdroj, to je znamy fakt. Uprimne mam Hypu rad, vazim si prace kluku  z Customworks, ale tady by meli namet na zlepseni. A asi je tu malo lidi co ma Hd800. Nemluve o spotrebe. To je vec,ktera mi hlava nebere. Dispre ma pri hrani chladice temer studene.

Web

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Mohu potvrdit, že AKG K702 hrají v mém případě s dispre 2 jfet výborně /prostor, vzdušnost, čisté neostré výšky a pevné basy/. Dispre mám napojené na zvukovku Audiotrak prodigy HD2 /2x LME49720 + 1x OP275/. Nevím zda je to tak opravdu, ale nejlepší zvuk z toho leze po cca 3 hodinách rozehrávání.  AKG jsou i dost vybíravá na kvalitu nahrávky, ale to už ví téměř každý. Prostě tato kombinace je skvělá a jsem rád, že jsem nemusel zkoušet i něco jiného a trefil jsem se na první pokus, co bylo prostě v danou dobu k mání, jsem za slušný peníz pořídil a až později jsem pročítal různá fora.... Děkuji tomu, kdo mi tuto kombinaci strčil pod nos smile)

(upravil reeb 2. 1. 2016 23:27)

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

Pochybuju ze Betaron mel OPA627.. A BUF634 je sice slusny ale diskretni reseni ji prekonaji - jako predzes i sluchatkac.

AKG702 maji 62 Ohm a utahne je i Dispre..

Web

Re: AKG K702 a vhodný sluchátkač

tpa6120 bez operakov a blbostí pred tým ...