Téma: LED blikač jinak

Ahoj, 

jak rozblikám led pásek ale potřebuju nepravidelné blikání jako třeba bývají led svíčky (imitace plamene) nebo rozbitej neon (znate z filmů) smile) nějaký schéma ? vůbec netuším jak se tento efekt vytváří.

Re: LED blikač jinak

http://www.ebay.com/itm/3-10-24-44-Key- … 20f913c061

Re: LED blikač jinak

Ovladače na RGB mám ale neumí takový typ blikání a navíc pásek není rgb ale jen bílý. ale už jsem našel nějaký schéma tak postavím jen jsem první nevěděl jaký výraz zadat do google abych něco našel smile

Re: LED blikač jinak

Jsou tam i ovladače na jednobarevný pásky. Nejjednodušší je takový blikání vytvořit jedním MCU a mosfetem...

(upravil divnypocit 19. 4. 2015 14:41)

Re: LED blikač jinak

No nechci nic programovat hlavne smile bud udelam nejaky jednoduchy schema z netu  nebo pres desku arduina ktere mam k dispozic ai je to asi celkem jednoduchy napsat. Nechci se tim moc drbat je to jen na jeden 10 sek efekt do videa smile

BTW co koupit za 50kc tu blikaci svicku a misto te ledky co blika dat optoclen a tim spinat led pasek je to moc blbost?

(upravil jik 19. 4. 2015 18:04)

Re: LED blikač jinak

Skoro přesně co jsi teď napsal Ty, jsem Ti chtěl napsat už včera, jenom jsem neznal Tvé přesné zadání. Udělal bych to podobně - že bych si koupil levný výrobek, proměřil s umělou zátěží, vyhodnotil stavy a modifikoval pro Tvé využití. Ale nevěděl jsem, jaký rytmus blikání/rozsvěcování a zhasínání a jiné funkce jsi požadoval. Ty dokonce píšeš, že bys to řešil pomocí optočlenů. Pak teda sis odpověděl sám.

Přesto ale - kdybys koupil nějaký ten levný předmět, tak s výkonem, který má k dispozici, určitě půjde řešit i bez optočlenu. A na závěr - já, stejně jako většina lidí, se umíme vyjadřovat i bez toho "BTW" . Ani nevím co to znamená a hlavně to v překladači nechci a nebudu hledat. smile

Edit:

Pokud bys nějaký ten výrobek (svíčku nebo já nevím co...) koupil, ani bys vlastně žádnou umělou zátěž nepotřeboval. Odebral a zesílil bys to po proměření přímo z těch výstupů...

Re: LED blikač jinak

BTW - by the way

Volný překlad, "mimo jiné", "mimochodem".

Běžný anglikanismu.

(upravil Kadrnozka 19. 4. 2015 19:13)

Re: LED blikač jinak

Ehm, a proč tedy nepíše mj. http://cs.wiktionary.org/wiki/mj. smile

tesličku AZS 224 + XN125

Re: LED blikač jinak

Jasné, to je už věc vkusu dotyčného pisatele.

(upravil divnypocit 20. 4. 2015 13:11)

Re: LED blikač jinak

Ahoj smile no btw je nejaka hloupost z mladi jsem si na to zvykl smile Jaky optoclen mam k tomu koupit? Nejak jsem projizdel datasheety a moc se v tom nemohu vyznat. Je vice druhu nevim jaky spinaci prvek zvolit. S tranzistorem nemohu najit takovy aby spinal treba 2A a s trikem mi asi bude k nicemu ne? potrebuju neco DC/DC

Re: LED blikač jinak

Nejjednodušší cesta bude asi koupit tu svíčku, nechat tam pro začátek třeba i původní baterku a ven vyvést signál z LED diody. Ten signál zesílit jednoduchým dvoutranzistorovým zesilovačem, pár součástek okolo a když výkonový tranzistor bude správně zvolen, budeš moci řídit pásek třeba 4A smile. Odvážil bych si i říct, že by to možná šlo zesílit i jedním výkonovým tranzistorem za předpokladu rozumné bety...

A to celé bez optočlenu.

Re: LED blikač jinak

pár součástek http://www.tatralom.com/pabloX/plamen.gif

Web

Re: LED blikač jinak

tak nakonec jsem se trošku chtěl vzdělat a vyhrálo to pic12f629 + FET smile