Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 119]

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

ja tech der vrtal nekolik desitek najednou,taky jsem mel krumpac v roure coby nasade na vydloubavani kamenu...pokud bylo treba vybirat hlinu mel jsem starou lopatku na uhli zkracenou a ohnutou do pravyho uhle...tuhle techniku obcas stale pouzivam,ale nebetonuju,sterkem tesnim dubovy ci akatovy kuly,ty pak muzou u nekterych konstrukci slouzit jako stojky...vyhodou je,ze stavbu pak neni nutno zavetrovavat,drzi to jako das,takze pokud chce nekdo stavet z kulacu doporucuju,stavba se zlevni a snadnenji zrecykluje...:-)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Stavěl jsem pro máti plechovou garáž na elektrický invalidní vozík (v x š x d, 190 x 160 x 200), použil jsem zemní vruty délky asi 55cm. Pod cca 20cm hlíny je navážka. Zkoušel jsem zašroubovat vrut, narazil na navážku a vrut se začal točit na místě. Vzal jsem vrtací kladivo, vrták 30mm a do země jsem projel díru. Potom jsem zkusil vrut- skřípalo to, dřelo to, ale projel. Ke konci jsem ho už utahoval metrovou trubkou. Drží to jak ďas.
Vzhledem k tomu, že nejsem pod zámrznou hloubkou a mohlo by mi to cestovat, udělal jsem otočné upevnění konstrukce garáže na vrut, a když se garáž nějak hne, povolím upevnění, nadzvednu o pár cm garáž a točením vrut povyšroubuji nebo zašroubuji až to srovnám a přidělám garáž zpátky.
Vruty mám čtyři. Od začátku vynášení materiálu ze sklepa (vruty, klíč, vrtací kladivo,prodlužovák atd) do zašroubování vrutů, včetně úklidu všeho zpět do sklepa- 40min... Je to dražší, než beton, ale ta čistá práce s tím- k nezaplacení... A má to výhodu- pokud si to někdo vymyslí, tak přestěhování té mé garáže někam úplně jinam tipuji tak cca na 2 hoďky, to se s betonem neudělá. Doporučuji vruty.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Jo, vruty. Asi to tak udělám, ale... Udávají životnost až 90 let, to je ok. I když myslím, že to shnije zevnitř, jako i auto vždycky shnije zevnitř, ale ještě řeším tohle. Já zavrtám vrut, ale jak zajistím, aby byl ve stejné hloubce, jako jeho kolegové, čili optřebuji nějak vyřešit, aby výška všech byla stejná, a přitom ty "U" profily byly taky stejně natočené. Snad jsem to popsal dobře.
Ještě se chci poradit, když byste někdo měl zkušenost s tímhle. Jsou tam schody, takto, bylo bednění, betonové schody, a do betonu zasazeny kameny. Ale ty se vyloupaly, i s kousky betonu, převážně u nášlapových hran těch schodů, a pak to pokračuje dál. Chtěl bych to rekonstruovat, z větší části to drží, je škoda to rozbourat, protože oni snad měli zadarmo cement, a je toho dost, ale chtěl bych vědět, jak dát zpět ty šutry, jsou to placaté šutry, nemám to nafocené, ale snad jsem to popsal dobře. Jde mi o to, jakou směs použít, aby byl aspoň zase na pět let klid, jestli je něco, co drží víc než klasický beton. Díky.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Mohl by si použít plastbeton.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Já měl vruty se stoupáním šroubovice 40mm. Pokud by ti nevadilo různé natočení úček po 90°, výškově se trefíš do 10mm. Pokud bys je chtěl mít úplně stejně, máš možnost točení po 180°, což je rozdíl do 20mm. Myslím, že by neměl být problém trámky v účku pak něčím podložit.

Na opravu schodů jsem se ptal našeho aplikačního technika:
Pokud mají vypadané kameny pod sebou původní plochu, tak je přilepit epoxydovou pryskyřicí. Po vytvrzení pryskyřice na vydrolený a vypadaný beton nanést max 10mm něčeho z odkazů níže a po 24 hodinách na to naplácat beton do původního tvaru.

http://www.kvk.cz/stavebni-materialy/kv … leber_155/

http://www.kvk.cz/stavebni-materialy/kv … kleber_39/

http://www.kvk.cz/stavebni-materialy/kv … ibilni_40/

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Díky moc!

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Je dost pravdepodobny,ze se ty kameny uvolnily v dusledku zmrznuti vody,ktera se pod ne dostala,takze pokud vnikani vody dovnitr zabranis bude problem vyresenej...

(upravil PB 27. 4. 2015 13:32)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Na hrany betonových schodů se někdy dává ocelový úhelník.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Teď bych potřeboval vědět tohle. Zboural jsem zídku, byla prasklá, a zůstal v zemi poměrně solidní betonový základ. Chci do něj vyvrtat SDS vrtákem díry a použít tohle
http://www.obchodprodilnu.cz/patka-kote … -0808.html
Ale jde mi o to: průměr roxoru je 20mm, tak se zeptám - bude stačit vrták 22mm, a ještě, jak to tam upevnit, koukal jsem na chemické kotvy, jdu na to správně, nebo víte o vhodnějším postupu?
Bude tam stát na těch patkách pergola.
Děkuju moc.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

chemická kotva je bezvadná věc. Co se průněru díry týče, je na tom balení té kotvy tabulka. Aspon já ji měl a podle toho jsem vrtal.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

proč asi ta zídka praskla???? nebude to špatným základem, možná do něj nacouvalo auto nebo.....

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Nafotím to, a dám na třeba rajče, uvidíte, jaká je situace, základ není moc hluboko, ale jak pracuje svah, vyvrací se. Snad už ne, je třicet let starej, ale zídka praskla v důsledku právě toho. Tedy základ je mírně šikmo, ale vcelku.

(upravil stiglitz 24. 9. 2015 18:58)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Mám potíž. Oba sloupky co drží branku, jsou těsně nad betonem uhnilé, je tam z boku v trubce díra o velikosti pingpongového míčku ale zbytek shnilej taky. Vlastně je drží už jenom zavětrování, tedy šikmo navařené trubky, které drží ty sloupky. To zavětrování je zdravé, sloupky uhnily nad betonovou zídkou, do které jsou zapuštěny. V důsledku toho, že jsou v tom místě porostlé nějakým hnusem od předchozího majitele, drželo se tam akorát vlhko Teď  musím vyřešit, jak to udělat stabilní, aniž bych musel ty sloupky vyměnit celý, protože to by znamenalo zrušit tu betonovou zídku, která je navíc ve svahu.
Napadlo mě to zvrchu uříznout, a nahrnout tam trubku, o menším průměru. Musím ale odtud dostat bordel, co napadal do roury z boku.
Jak na to, nafotím to asi zítra.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

pokud to chceš řešit trubkou dovnitř (asi nejjednodušší řešení), tak uřízni taky tu zhnilou část těsně nad zídkou a pak kousek výš, dostaneš se líp k vybrání bordelu z trubky v zídce. Pak jen nahradíš chybějící kus tou vloženou trubkou, pokud by ti to esteticky vadilo (bude vidět zúžení), můžeš (pokud seženeš stejnou jako je stávající sloupek) vložit chybějící kus trubky většího průměru do vzniklé mezery, navíc se původní sloupek "opře" a nebude ujíždět dolů. Sloupek s vnitřní trubkou a nastaveným kusem buď pak svařit, nebo zalepit nějakým polyuretanem, ať se ti tam nevalí voda a nehnije to znova. I když nafurt to asi nebude ani tak... smile

Web

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Vyplatilo se mně nalít do trubky resistin (před zabetonováním) a uzavřít trubku těsnou kruhovou záslepkou. Nerezaví a drží to 34 let.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Výborně. Zemní vruty. Příští rok likviduju 25 metrů živýho plotu z pámelníku, neb je to ZLO, které se nedá na rozdíl od ptačího zobu, kterýho mám dalších 60 metrů k údržbě udržet v hezkém stavu a nahradím to plotem na zemních vrutech. To vypadá vskutku báječně a hlavně bez betonování.

(upravil stiglitz 25. 9. 2015 12:08)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Plot na zemní vruty nevím, nebude se to kácet? Protože dát na ZV tohle, a třeba stavbu je možná něco jinýho, stavba je "kompakt", ale nevím.
pzwak: no, já už to podědil takhle, plot je třicet let starý, a podle mě ta část v betonu je vyhnilá už taky, protože plná vody, která tam natekla, ale to co navrhuješ udělám, protože bourat to nebudu. Alespoň ne teď. Až to nafotím, uvidíte.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

jde o to, aby se ti podařilo tam tu trubku protlačit, protože ten sloupek bude zevnitř asi pěkně porezlý, kdysi se to dělalo často s použitých vodovodních trubek (taky mám takový zděděný plot) a tam je navíc ještě vodní kámen, takže jsem tam trubku nedostal, musel jsem navliknout větší zvenku, ale já neměl naštěstí přivařené zavětrování, jen přišroubované, takže jsem to mohl snadno (flexou big_smile) rozdělat, navléknout a provrtat. Navíc mi to uhnilo výš, kousek trubky nad betonem byl zdravý. Uvidíš sám, až to otevřeš shora.

Web

(upravil stiglitz 25. 9. 2015 16:18)

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Ještě mě napadlo uříznout to úplně, i se zavětrovací rourou, na tu bych pak navlíknul silnější rouru, kterou, až bych to usadil zpátky, bych posunul, čímž bych to spojil, provrtal, a nacpal tam šroub. Jde o to, že elektřina tam není, takže svářečka nepadá do úvahy. Když tedy uříznu obě roury, zavětrovací, i sloupek, pak se dostanu k tomu, abych líp vydoloval ten svinčík, který je v trubce v zídce. Není tam nijak utemovaný, propíchnul jsem to až dolů normálním vázacím drátem, co je na pletivo.
Jinak máš pravdu, že ta trubka je uvnitř rezavá, ale v betonovým bloku to drží dobře.
Jen přemýšlím, jak ji usadit, aby se nemlela, asi to pak obsypu jemným pískem, to už se mlet nebude, a navrch, po natření, nějakým tmelem, jak píšeš.
Musím to spáchat do zimy, ideálně. Takže silnější rouru na zavětrování, slabší na sloupek. Pantáta slaví narozky, v neděli tam jedem, a trubek má v kůlně dost, tak tam něco vyberu.
Vím, že ideální by bylo to vybourat, a začít znovu, ale musím najít nějaké řešení, teď na generálku není čas, ani prachy.
Díky za rady. Zítra to nafotím, a dám na rajče, uvidíte. Děkuju.

Re: Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Tady by byl ten ploteček. Poslední dva snímky jsou stav na jaře, když jsme zakoupili, a nyní, po půl roce.
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/plot,_katastrofa

Příspěvky [21 až 40 z 119]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Nějací zahrádkáři? A ještě byt, aktualizuji. Po 2 letech.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£