Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Podivné sluchátka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Podivné sluchátka

Kamarád mi donesl na opravu sony sluchátka bez jacku, že chce nový. po odizolování (zkoušel jsem víckrát) jsem nalezl pouze 2 nelakované vodiče. chápu 3 vodiče ale 2? big_smile jak to je zapojeno. Teoreticky mohl vyrvat zem ale po celé délce? jsem odizoloval asi 10cm a stále nic ...

Re: Podivné sluchátka

Týden dozadu jsem měl v ruce něco podobného... nakonec vyšlo najevo, že to byla USBčková sluchátka a ty dva vodiče byly dvě zkroucené dvojice licny. Dodnes nechápu že to fungovalo tak dlouho...

Re: Podivné sluchátka

No jestli je to kroucené nějak tak to nejde vidět ani pod lupou a asi je vyhodím smile zlate čínské šjmedy za 50kč ty opravit jdou ale tyhle Sonky ne big_smile vypadá to prostě jako jedna lícna bez izolace/laku.

(upravil pecan 9. 4. 2015 21:20)

Re: Podivné sluchátka

Třeba ten třetí drát tvoří bužírka.    / Tak to zkus rozebrat u sluchátek a hned uvidíš jak to s těma "drátama" je./

(upravil divnypocit 10. 4. 2015 15:00)

Re: Podivné sluchátka

tak jsem zjistil, že jsem debil big_smile no ony tam jsou 4 dráty ale kamarád  to serval tak, že ty dva se smrštily asi 15cm hluboko dovnitř bužírky .. proto když jsem odizoloval 3x po 3 cm tak pořád 2 dráty. Naštestí je kabel tak dlouhý, že zkrácení o 20cm nevadilo.

Re: Podivné sluchátka

Uměl bych si to představit u prastarých sluchátek pro krystalku 2x2000Ω v sérii tedy mono ale tohle...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Podivné sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£