Téma: Pasivne subwofery k B&W CM1 rady

Zdravim.

Mam dost malo hrane CM1 z roku 2008. Po mnohych pokusoch som pred rokom nasiel k nemu zosilovac Vincent SV226 Mk2. Pocuvam s vypnutymi korekciami. A chcem to tak nechat. Mojou predstavou je zapnut pristroje, sadnut si a pocuvat.
A tato kombinacia hra velmi pekne.
No rad by som posunul reprodukciu basov niekam inam.
Aktivny subwoofer mi ako riesenie nevyhovuje - ak spravne chapem, medzi Vincent a CM1 by bol zaradeny dalsi prvok starajuci sa aktivne o prenos energie do repro. A namaha a financie venovane Vincentu by sa defacto eliminovali.ci nie?
Tak rozmyslam, ze CM1 pouzit ako zaklad (kedze som sa s nimi odmietal rozlucit pred rokom) a prirobit k nim pasivny (pasivne) subwoofery.
Problem je, ze ak sa manualne citim na taku pracu, tak navrh bedni, elektronika ako celok a vyber vhodnych wooferov su su pre mna spanielskou dedinou. A uprimne sa postazujem, ze casu na studium detailov zo spanielskej dediny nemam dostatok.

Dlhy uvod, aby som natukal vyzvu, ze prosim o pomoc s navrhom pri zmene CM1 na trojpasmo. Upchat bassreflexy v CM1 prilozenymi zatkami. A prisunut viac ku stene. (za dizajn zodpovedna polovicka rodinneho parlamentu neschvaluje respketovanie fyzikalnych zakonov sirenia zvuku)

Po doterajsom studiu moznosti navrhov subwooferov som si zatial  povedal, ze sa chcem vyhnut bassreflexu. Vrta mi v hlave moznost orientacie woofera do podlahy.
Malo by teda ist o  uzavretu ozvucnicu, s pasivnou vyhybkou ku repro CM1, ako repro uvazujem o http://monacor.sk/product/show/2075/SPH-250KE (vobec neviem ci to je dobry vyber-okrem finely textured kevlar cone).


Vie niekto pomoct s navrhom?
Ako je to s vyrobou, resp s moznostou zakupenia vhodnej vyhybky a woofera(wooferov)?
Je mozne sa do niecoho takeho pustit?

Samozrejme sa nevyhnem rade precitat si nejake vhodne vlakno, ak bude dostatocne zrozumitelne aj pre mna.

Dakujem.

Re: Pasivne subwofery k B&W CM1 rady

Pokud chceš předělat 2 pásmo na 3 pásmo tak musíš umět změřit parametry a frek. charakteristiky reproduktorů a navrhnout nové výhybky. Pokud to neumíš a nehodláš investovat měsíce času a nějaké finance do studi a praxe v měření a návrhu tak si postav aktivní suby.

Tzn buď 1 sub a nebo třeba pod každou bednu jeden malej sub ale aktiv tzn vlastní zesilovač který bude buď vestavěný v bedně se subem nebo prostě to bude další zesilovač v krabici spojen s repro pomocí dvoulinky jako u sterea smile zesilovač musí mít výhybku nastavitelnou frekvencí tzn. sub bude hrát jen do určité frekvence podle potřeby například do 80-150hz.

Re: Pasivne subwofery k B&W CM1 rady

Dakujem za rychlu reakciu.
Mal som za to,ze merat nemusi byt  nutne, ked su zname reprosustavy. Tj k znamym reproduktorom som znamymi charakteristikami (krivkami?) navrhnut basovu sekciu tak, aby v stereoreprodukcii odlahcilo CMjednickam a basy boli reprodukovane na vyssej urovni. Ale nie nutne fyzicky mohutne.

Ak by som mal moznost sa venovat tejto problematike dostatocne podrobne, urcite sa do toho vrhnem. Nemozem pisat zial, lebo to tak nie je a krivdil by som detom a manzelke a praci a domu atd smile