Téma: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Ahojte,

som tu novy tak ma prosim nekamenujte sad

Po dlhom hladani a snivani som nasiel toto forum s velmi uzitocnymi informaciami. Uz od detstva bastlim s nftechnikou ale po strednej nebol cas a asi po 10 rocnej prestavke ma to zas chytilo a rad by som si spravit vlastne stlpove reprobedne.

Nie som stolar, ani cisty elektrotechnik nakolko som sa po strednej zacal zaoberat IT v com frcim doteraz.

Vzhladom k tymto veciam so sa rozhodol pohladat firmu, ktora by vyrobu reprobedni zvladla. Nasiel som web ozvucnice.cz, kde som nasiel zaujimave koncepty aj s povrchovou upravou.

Po pravde ma nesmierne tahala kupa reprobedni Bower & Wilkins CM10s2 ale ako som cital, da sa vyskladat aj nieco lepsie za rozumnejsie peniaze. A to nezaplatitelne ze si to clovek sam spravi aj ked mu to zozerie vela casu.

Pre to sa v prvom rade chcem informovat, ci existuje sikovna firma, ktora zvladne vyrobit dizajnove ozvucnice aj s peknou povrchovou upravou?

Nasledne by som si rad nechal poradit ohladne reproduktorov.

Repro by mali byt 3 pasmove stlpove.

Dakujem za kazdu radu!

PS: Viem ze bedna a repro nieje vsetko, ale niekde zacat treba. Velmi dolezite su aj vyhybky na dosiahnutie kvalitneho zvuku ako aj samotny zosilovac...

Este raz vdaka

Dave

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Výhybka je 50% výsledného zvuku...na nej to celé stojí a padá. A na ozvucnice.cz rovno zabudni. Výrobu dizajnovej ozvučnice môžeš zadať hociktorému stolárovi, čo má dobré referencie a už niečo podobné robil. No rátaj s tým, že z ceny tých skriniek sa Ti možno trochu zatočí hlava. Ohľadne kombinácie reproduktorov - existuje milón rozličných vhodných kombinácii, no každému môže sedieť niečo iné. Takže je tam aj otázka osobných preferencií.
Musíš si teda ujasniť, koľko do toho chceš investovať a aké by to asi malo byť.

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Preco mi neodporucas ozvucnice.cz ?

Rozpocet je tak do 3tis eur. Ohledne vyhybek mi to rika asi kazdy, kto s tim delal. Proto se asi podivam radeni na nejakou firmu, ktera se s tim primo zaobera.

Na bedne mi naozaj zalezi. Pokud by se nasel stolar co by udelal kopii B&W 800 Diamond v zodpovedajucej kvalite, urcite mu rad zaplatim. Ale to uz je ina kava.

Osobne jsem chtel kupit BW CM10s2 nebo jazdeny diamond 803/804. Naprik tomu ma dost taha zo stredoskolskych cias konstrukce dalsi bedny. Ale nech to uz stoji za to.

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Pretože ich ozvučnice nestoja za veľa...vlastne sú také, koľko stoja. Nie sú ani len poriadne zlepené.
3000€ je už naozaj slušný rozpošet...

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Myslím že na hifi slovanet sa riešia zvukovo parádne DIY bedne, tu som ich nevidel.

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Ahoj,

tam som zatial nenatrafil na napomoc skusenejsich. Skor odradzaju tym, ze som neznala a ked neviem to a hento nemam sa do toho pustit.

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Pokud Ti jde o úzké slopy, tak mrkni na tohle:

http://www.troelsgravesen.dk/ektagrande.htm

a někdo je stavěl i v ČR/SR

Web

(upravil godz 6. 4. 2015 20:46)

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Kdavid nestačí mať guráž, potrebuješ veľa skúseností. Pokiaľ chceš za každú cestu stavať bedne sám (alebo sama?) tak si musíš prešľapať veľmi zložitú cestu, hodne študovať, investovať do nejakej tej meracej techniky, stiahnuť si softwary na meranie a simuláciu a naužiť sa s nimi robiť. Pokiaľ máš k dispozícii 3000 Eur a chceš niečo originálne tak si dobre rozmysli ako tie peniaze použiješ, pretože ak si začiatočník (pri všetkej úcte) tak dobré sústavy si vlastnými silami postavíš najskôr za 3 roky štúdia a experimentovania. A keď budeš hotový(á), tak prídeš na to, že si to robil(a) zle a pôjdeš do nového projektu ...

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Tak tato odpoved je sice uprimna, ale zatial sa mi paci najviac.

Mam zaujem o experimentovanie a ucenie v danom obore. Je to taka mala/velka veda a preto ma to velmi taha. Ja ako clovek co robi skor s VF 1-15 GHz to mozno vidim troska inak a preto sa chcem zahlbit do nizsich frekvencii.

Nejake tie pristroje mam. Neviem na co konkretneho si myslel. Mam osciloskop digitalny s fft, spektrak do 4 GHz, tracking generator, nf generator, a podobne haluze.

Zaujimave bolo, ze ked som sa hral s NF na strednej a prepocitavali vsetko, vysledny efekt nebol uz taky super ako to bolo na papiery. Trebalo ladit podla usi a miestnosti.

V skratke sa k tomu chcem vratit.

Zatial ale pocitujem ze ma od toko kazdy odradza a skutocny fachmani sa vykaslu na to rozdava drahocenne rady - radsej sa zaoberaju tym ze nejaky amater blb co nic nevie chce ist do nejakeho projektu robia si zomna prdel :-/.

Takze neostava nic ine len skusat, stavat, laborovat a ako si pisal... urcite to skonci tak, ze bude nutnych tolko uprav ze to vyusti do uplne ineho projektu....
Ale to mi nevadi.... radsej toto ako krcma big_smile

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Máš nejaké skúsenosti s audiom? Budú mať pre teba zmysel bedne za 3k €? A čo zvyšok reťazca? Určite ak nechceš ladiť nič tak skúsiť niečo od VMAudio, že vraj najlepšie bedne za tú cenu, určite lepšie ako komercia a majú aj stavebnice: http://vmaudio.cz/index.php

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Hledej tady a jinde temata kde nekdo navrhoval bedny, nebo meril atd, je tu na to primo sekce.
Zacni treba jen pripravkem na mereni impedance v Limpu. A mereni TS parametru.
Dal se ti bude hodit Amplion na simulaci basak/bedna. Mikrofon na mereni frekvencky, k tomu potrebujes Arta nebo HolmImpulse nebo REW.

To te zabavi na hodne dlouho. A doporucuju, z vlastni zkusenosti, zacit mensim dvoupasmem.

ruzne DIY repro

Web

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Pridavam sa ku Kocourovej skusenosti. urcite by som zacal dvojpasmom. A aj staffyho otazke - bedne za 3k?
V tvojom druhom vlakne si zacal riesit 3+1+1 konfiguraciu tak sa necuduj ze ta vsetci odradzaju.

Zvysok retazca tiez vie na dlho zabavit. smile

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Když se vrátím o několik let (asi tak 20) zpátky do období, kdy jsem měl o stavbě reprobeden podobné přestavy jako Ty, tak si až dnes  uvědomím tu naivitu s jakou  jsem se do to vrhal. Jseš v pozici plavce, který přeplaval pádesitimetrový rybník a chystáš se na kanál La Manche. Začneš studovat materiály ke stavbě a najednou  zjistíš , že místo toho abys byl nad věcí, tak se to všechno začíná vzdalovat a že o tom v podstatě vlastě víš velký  kulový. Tím Tě samozřejmě nechci odrazovat. Je tady pár lidí co si tu cestu prošli a po letech píle tomu rozumí a troufnou si postavit velice solidní výtvory. Je jen na Tobě jestli se chceš tímhle směrem vydat, ale pokud se do toho pustíš, tak si zkus pro začátek postavit něco jednoduchého. Do top projektu co tady plánuješ se bez znalostí půstí jen šílenec.

(upravil reta 7. 4. 2015 12:52)

Re: Ozvucnice a mnoho ineho - Zaciatocnik

Pokud tě to ještě nepřešlo začal bych tady:
Stavíme reproduktorové soustavy, RNDr. Bohumil Sýkora
http://www.serialodsykory.wz.cz/SRS_komplet.pdf