Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

Zdravím pánové,
dostala se mi tato micro sestava do ruk s tim že se vypíná.
nejdřív sem myslel že by to mohl být nějaký kondík nebo něco viditelně poškozené používáním,
ale nic sem nenašel.

děje se to, že po zapnutí asi po 5 minutach, to jediný je stejný, problikne PROT a vypne se.
to vypínání je absolutne nepravidelný, nekdy třikrát po sobě, jindy po druhém zapnutí celý den nic.

Rad bych se dostal k něčemu jako seznam chybových hlášek.
Našel jsem jen uživatelskou příručku, tam něco je , ale ne tato hláška.
Případne mě někam nasměrujte, kde bych to mohl najít, google mi moc nepomohl sad

Díky za pomoc.

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

PROT = Protection ? Tipujem, ze sa zapla nejaka ochrana. Nie je poskodeny napr. repro kabel a dochadza ku skratu pri pripajani reprakov? Popripade zle zasunuty kablik do svoriek na vezi a jeden drotik sa dotyka susednej svorky.
Skus este zmerat ohmmetrom repraky.

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

to by muselo být něco špatně uvnitř věže, protože bedny mam odpojený, volume na 0le.

bedny každopádně proměřím a konektory prověřím.

zatím děkuji

(upravil zdenek00 27. 3. 2015 17:42)

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

Jak a čím se dá po tom samovolným vypnutí zase zapnout? Dá se pak zapnout okamžitě nebo až za chvilku?
Jednou mě pomohl v takovým případě pro základní orientaci měřič okamžité spotřeby (Energy monitor), plíživě rostl příkon naprázdno - něco tam občas blbě naskočilo, začalo kmitat a zahřívat se. Nakonec to byla banalita - kondík jednoho vf blokování ztratil kapacitu. No samozřejmě to ale může být deset jiných věcí.

(upravil Thomas_21 27. 3. 2015 18:52)

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

tak sem překontroloval konektory repro - sou ok
odpor beden je ale nějaký prazvláštní, na bednách je psáno 8 ohm ale naměřil jsem 6,8 - lepší multimetr, jen netušim jestli se to měří stejně jako klasický odpor nebo je na to zvláštní postup ?

k tomu vypínání:
ano da se hned zapnout a to tlačítkem on, vetšinou to udělá, když je déle vytažen ze sítě.
připojim do sitě, zapnu a po cca 5 minutách ztichne, problikne PROT ( asi ten PROTECTION) a vypne se, ale hned se da zas zapnout a hraje dal,
občas se to opakuje i nekolikrát po sobě, dnes to udelal jen po připojeni do sitě a pak  hral normálně celý den, včera se vypnul celkem 5 krát po sobe až pak se pustil normálně bez vypnutí, je to strašně náhodný efekt.

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

No, je to možná blbost, ale mohl by to být podle popisu i studeňák, zvlášť při dnešním bezolovnatým cínu. Ty se někdy takhle nepředvítatelně taky projevují, třeba po částečným ohřátí a roztažení součástky. Ale jen možná...Těch 6,8 ohm je v pořádku.

Re: Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

...po dlhom bádaní po chybovej hláške "prot" na mikrosystéme MM-E330D bola chyba lokalizovaná
na doske zdroja a to studený spoj na výkonovom tranzistore zdroja 24V ...

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Samsung MM-E330D nepravidelné vypinaní

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£