Téma: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Prošel jsem všechny možné témata na všech možných forech a všady měli lidi podobný problém, ale ne uplně stejný jako já. Bzučí mi uvnitř subwooferu. Po vlezení dovnitř jsem zjistil, že to nejde ze samotného repráku ani nikde od kondenzátoru apd. ale přímo od toho trafa vevnitř. Co s tím? je to takové to bzučení kolem 50, 60 Hz.

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Skoro bych to tipoval, že to vyřeší podložení trafa, aby se zamezilo jeho drnčení o materiál kam je přišroubované... samolepící pěnová podložka apod. Někdy pomůže i samotné dotažení šroubků, ale je lepší to rovnou i podložit. Sice nevím jestli bude drnčet zrovna na 50-60Hz big_smile ale řekl bych že to bude tento problém.

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

To fakt? big_smile Tak to by mě teda nikdy nenapadlo. Akorát k němu se dost blbě dostává ze zadu a nevím, jak rozebrat přední část. Ale to bzučení je dost slabé a někdy, když subwoofer zapnu, tak to zesílí (jako by to naběhlo) a hned klesne na tu obvyklou hlasitost

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

čistě rychle od oka... zepředu 4 imbusy ven... odděláš kryt..pak vyndat repro a měl bys být přímo u trafa... koukám že je tam toroid, takže vyšroubovat, pod něj podložku (filc, pěnová podložka, měkkčí guma atd...) zašroubovat, dotáhnout a mělo by být po problému... dával jsem u i gumovou podložku shora pod dotahovací šroub ale to asi neni uplně nutné, spíš jen sichr wink

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Noooo to není tak jednoduché...s těma imbusama jsem si to taky myslel, ale povolíš je a nic! Drží jak luteránská víra. Mám takový pocit, že jsou tam snad jen na okrasu. Nebo tobě se to povedlo odloupnout?

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

já nevim... nikdy jsem tohle konkrétně nerozdělával big_smile odhaduju jen podle obrázku.... co nejde silou, půjde větší silou wink

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Co jsem viděl různé videa, tak nikde to neměli oddělané...

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

nějak to jít musí big_smile https://www.youtube.com/watch?v=ybWr6m-twZg ... ale nevim jestli tahle varianta je vratná big_smile

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Toto jsem právě viděl, ale nerad bych to zkoušel big_smile

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Chlapi,jestli se někdo bojí oddělat mřížku která jde evidentně vrátit zpět,neměl by se do ničeho dalšího pouštět.Ty čtyři imbusy s tím masivním plastem jsou jen jako atrapa koše repro,přilepený.Samotný repro jde téměř vždy odšroubovat až po sundání oné mřížky,ale to jsme zase na začátku:-)

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Heh...kdyby to mělo být tak jednoduché, tak bych do ní už neudělal 2 díry a nepoškodil ten plast, za který musíš zapáčit... wink

(upravil horemic 27. 3. 2015 11:26)

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Málo vhodných nástrojů a málo praxe.I mezi vratidlo a ten plast o který páčíš jde vložit plochý tuhý a pod něho měkčený materiál tak aby nedošlo k poškození toho plastu.A dokonce to jde vypodložit až tolik,že o plast vůbec tlačit nemusíš.Díry ani nekomentuju.A nebo jo,musíš jich udělat víc:-)
Přiznávám ale,že se tyhle věci bez všemožného vybavení dělají zle.
EDIT:Hele,ty si tady z nás děláš legraci viď?Těď koukám na to video od Ondry a nevidím nic zničeného,ani díry v mřížce.Navíc když odečtu začátek a konec videa + rovnání kamery,tak ten týpek nemá za 2min co dělat.Kladivo,šroubovák a dvě minuty když se to udělá na "hulváta" je problém?Viz můj první příspěvek.Nebo o čem že to tu točíme???

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Divej...debata se ubírá trochu špatným směrem. Nepatřím mezi ty, co mají obě ruce levé a když říkám, že to drží, tak to drží. Nepopírám, že při větší síle by to pustilo a dostal bych se dovnitř, ale asi bude lepší, když vyzkouším nějakým způsobem cestu zezadu.

Vraťme se tedy k tomu hlavnímu problému - transformátor.
Dnes po práci se k němu zkusím dostat a přitáhnout ho nebo ho vypodložit a dám vědět, jestli to nějak pomohlo.

Re: Logiteh Z-5500 bzučení transformátoru

Tvůj kus může držet víc,to jo.Přeji ti ať oprava dopadne dobře.