Téma: Sháním někoho kdo umí 3D Sketchup

Potřebuju radu protože už doslova šílím z toho že v Sketchupu umím hovno a něco potřebuju vytisknou v 3D. Zabil jsem celý den na tom abych udělal model toho co potřebuju. Ten po všelijakých kejklech sem udělal ale potřebuju dodělat ještě jednu blbůstku a na tom jsem zabil doteď asi 10 hodin aniž bych se hnul z místa. Proto žádám o radu.

Re: Sháním někoho kdo umí 3D Sketchup

Preluska si tie zakladne video tutorialy, ktore tam maju? Ked nie tak to urcite sprav. Tiez sa mi nechcelo zabijat cas sledovanim tych tutorialov, ale v konecnim dosledku, to usetri niekolko hodin pokus/umylov... Takze moja rada, pozri si tie video totorialy www.sketchup.com/learn/videos/58. A nie len pozri, ale pekne si to odskusaj vsetko, aj ked ti to pride zbytocne. A potom si kukni videa, ktore su zamerane na konkretnu problematiku/techniku modelovania.

Re: Sháním někoho kdo umí 3D Sketchup

Jo dělám ty tutoriály, ale pořád mi to příjde že se to netýká toho mýho problému sad ALe dneska mě ještě dneska napadla jiná možnost.

Re: Sháním někoho kdo umí 3D Sketchup

Celkem ve sketchupu umím. Kterou máš verzi? Co potřeubješ udělat? Ne PRO verze bohužel neumí exportovat do žádného použitelného formáto pro CNC  (DWG) apod...
Tak či tak se to stejně budeš muset naučit z video tutoriálů. To se stejně líp vysvětlit nedá.

Web

(upravil madeindoma 5. 3. 2015 21:07)

Re: Sháním někoho kdo umí 3D Sketchup

Ahoj promiň že odpovídám tak pozdě, neměl jsem čas, jelikož jsem přes den ve škole svařování a potom odpo ještě valím do regulérní práce. No můj problém je. Vymodeloval jsem takový držák dvou tužkových baterek pro 3D tiskárnu. Origo kus mi jaksi manželka omylem rozpekla v troubě. Problém je že když dodělám tu vypuklou část přes trim tak mi tam zůstanou místama okýnka. A to jsem ten model zvětšil asi 1000x než jsem dal trim. I když jsem dělal jeden solid coby sféru a pak přes Scale jsem jí zpolštil zůstaly mi nahoře a dole takový různý čáry a výseky které jsem musel nejprve odstranit abych z toho mohl mít Solid pro Solid Tools. Pak jsem to celý přes Tape Measure Tool dal do správných velikosti a udělal Trim. Stejně okýnka zůstaly sad .  Když to potom načtu do programu pro 3D tisk vykreslí mi před samotným tiskem nějaké problémové oblasti a zrovna ty okýnka tam jsou. No uvidíme jak to vypadne z 3D tiskárny no. Ale v tom mě Sketchup štve. Nebyl navržen pro malý díly smile


http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/10/10322/10322637_72cc8e038e421737a4090535f9e74a76/images/bateriovydrk.jpg?ver=0
http://img99.rajce.idnes.cz/d9903/10/10322/10322637_72cc8e038e421737a4090535f9e74a76/images/bd2.jpg?ver=0