Téma: Rada k subwooferu

Zdravím všechny. Doufám že mě neukamenujete za můj dotaz. Potřeboval bych aktivní SW k reprosoustavě, kterou jsem pořídil na svatbu. Ani nevím co je to zač. Ale na rodinné akce postačující, akorát ty basy to nedává. Ty musím v pc stáhnout. Proto bych chtěl něco pořídit. A nevím vůbec co. Chtěl jsem si něco postavit, ale ze školy jsem dlouho a tak jsem se rozhodl na nějaký webový tip. Čtu o zesilovačích a SW už asi 14 dní a vždy mě ty komentáře rozhodí. Proto se obracím na vás zkušené, jestli mi neřeknete - Hele postav toto - k tomu toto a bude hrát dobře.  Nebo jestli není lepší pořídit něco takového http://www.rozbaleno.cz/subwoofer . Vím, že toho tu je hodně, hromadu sem pročetl, ale čím více čtu, tím více netuším. Tak mě prosím neukamenujte, jsem lama:D ale budu vděčný za tipy. Děkuji

Re: Rada k subwooferu

Všechno na té stránce je parodie na subwoofer.  Jakej máš rozpočet?

Re: Rada k subwooferu

Aha big_smile No nechci do toho moc investovat, poněvadž to bude opravdu používané párkrát za rok a poslouchat to bude jen hromada napitých starších lidí(25let a výše) , sem tam možná ve zkušebně, že přes to pustim hudbu ke kytaře. Ale zase nechci napsat 2500 když to bude k ničemu. Počítal bych strop 5000, ale když to bude méně, byl bych rád big_smile

Re: Rada k subwooferu

Za to seženeš tak samotnej zesilovač. A jakej to má mít výkon? Velikost repra?

Re: Rada k subwooferu

smile proto říkám, nic extra, prostě když to vezmu na párty, aby to trochu dunělo. Ale klidně si to postavím. SPŠE jsem vystudoval, tak myslím, že když budu mít plány, tak to dám do kupy, jen mi tedy ukázat alespoň postav tuto bednu, tento zesík s touto ochranou a touto výhybkou, co je odzkoušené a funguje to . Nebo ukázat něco takového postaveného, jako jsem myslel na rozbaleno. Jenže to jsou asi úplný šméčka. Za 5k jen zesík je strašně moc. Výkon a repro také netuším. Co jsem studoval na netu, tak ani nevím. někdo píše že má 60W a hraje to jako blázen, někdo má 200W a je to málo. Prostě počítat větší místnost na ozvučení párty, kde mám jen středy a výšky.

Re: Rada k subwooferu

opravoval sem basový kombo (nevím, třeba by stačilo, není porovnaní - zbytek aparatury, původní sub atd) ale bylo to docela levný řešení a nějak to hrálo když se to tady v čr začlo vyrábět ve velkým a asi i kupovat smile byl to nějakej 15ti palec a 2 TDAčka v mostu, třeba by se dalo odpíchnout od něčeho takovýho

Re: Rada k subwooferu

Ono by to chtělo dát i nějaké informace k té stávající aparatuře, kterou má subwoofer doplnit. Bez toho ti nikdo nemůže seriózně poradit.

Re: Rada k subwooferu

Skus zohnať bazárový Behringer B 1500D-PRO alebo väčší Behringer B 1800D-PRO to bola asi najlacnejšie čo dokázalo ako-tak seriózne zahrať. V tej cenovej relácii nič nové rozumne hrajúce nezoženieš, taký aktívny subík čo už ako-tak hrá stoji 5-6 stovák euro... Odporúčam niečo s 15" basákom tie s 12" sú prevažne vhodné iba do malých priestorov.
Záleží ako sa to a kde sa to bude používať.

Nedávam to ako príklad no raz dávnejšie cca 10 rokov dozadu, som to použil na ozvučenie baru (skôr krčmy cca 30-40m2) bol tam tlak na cenu a robilo sa to na mieru, aby bedňa bola čo najmenej odstavala od steny a aby to za čím meje peňazí hralo čo najviac. "Satelity" boli dva reprobedne v každej 4 ks TVM ARO6604 povyberane s bielych rozhlasových skriniek...napájane zo zosilňovača vybratého z rádiomagnetofómu (asi 2*20-30W), tie tam mali už pred tým na ozvučenie len chýbali im basy. Bola to sranda no tie repra boli asi dosť citlivé lebo to hralo stredo-výšky statočne...
Kúpil som najlacnejší značkový 18" na trhu v tom čase to bol Selenium WPU 1805 a k nemu spravil 220l bedňu stavebnicu zosilňovača s dvomi TDA7294 v mostíku + filter pre subwofer (dal som ho dokopy do jednej skrinky s tym zosilom čo tam už mali pred ten som dorobil hornopriepustný filter) a na počudovanie to tlačilo celkom slušne a bezkonkurenčne to prehralo všetky hifi subwofriky k domácemu kinu čo tam pred tým skúšali a neboli spokojný. Každopádne v tedy ten subwofer komplet iba materiál vyšiel asi na 7-8 tisíc SK (najlacnejší pasívny 18" subbas fabrickej výroby v tedy stal cez 15 tisíc Sk), robili tam potom dokonca aj "dedinské" diskotéky a mali v okolí asi najlepší zvuk smile inde mali na to nejakú Aiwu či sony hifivežu čo mala 2*300W P.M.P.O. nelepkových a pod... Ceny boli čosi vyššie ako dnes. Dnes neviem či by som sa k niečomu takému uchýlil...

Re: Rada k subwooferu

Ok:) zitra se podivam, co to je, ale proste basy tomu chybi. A myslim, ze by se opravdu hodil nejaky uceleny navod na vyrobu aktivniho SW se vsim vsudy. Na netu toho je hodne, ale nic komplexniho. A kdyz uz jo, tak na to mnoho lidi nadava. Proto by byl fajn nejaky navod od a do z pro nenarocne kutily. Audiofilove stejne budou resit, ze to je neposlouchatelne, ale nejaky zlaty stred za malo penez preci existuje. big_smile

Re: Rada k subwooferu

Djmayo, ok, podivam se po necem. Take si pamatuji svoje hifi aiwa a sharp.   Melo to hodne p.m.p.o....neboli jednou dosazitelny maximalni vykon, nebo taknejak jsme tomu rikali. Ale hralo to na pubertackych kalbach statecne:D

Re: Rada k subwooferu

Kron: Zlatý střed za "málo" peněz existuje, ale pro každýho člověka a pro každou situaci to bude něco o dost jinýho. To je jako chtít univerzální návod na to, jak sbalit holku:-). Naprostý minimum je vědět, co je zbytek aparátu (satelity, zesilovače), bez toho se vážně nedá radit vůbec nic.

Re: Rada k subwooferu

Tak jsem to našel. Hlavně mi nenadávejte, co jsem to koupil.....bylo to totiž za nějaký body od manželky z práce....tudíž zadarmo.  http://www.amazon.de/gp/product/B005DFI … =340849031

Re: Rada k subwooferu

Bych se to bál na něco zapojit. A to těm lidem nevadí ten špatný zvuk?

Re: Rada k subwooferu

Zvuk mi nepřijde nějak hrozný. Prostě hlasitější muzika bez basů. Je to prostě na párty s alkoholem v krvi a né na vychutnávání beethovenovy symfonie big_smile

Re: Rada k subwooferu

Tohle  by asi taky zahrálo, jen pořád ten zesik bys musel splašit a postavit bednu.
http://www.prodance.cz/sovereign-15-400lf-8ohm-ii.html

Re: Rada k subwooferu

Někdo kdo hledal apec na rozbaleno a koupil si zesík nightline asi nebude uplně hodnej stavět bedny nebo zesilovač,... proč nekoupit něco z bazaru?

Re: Rada k subwooferu

Ok, super. díky za rady. Věděl jsem, že za mě budete mít spíš legraci ale zkusil jsem to. Asi ještě kouknu po těch bazarech. Alespoň bude víc času na rodinu a kytaru big_smile Ještě jednou díky

Re: Rada k subwooferu

To nejni legrace, jen spíš názory. Je to tu poměrně často že někdo novej přijde  a ptá se. Potřebuju reprák.  Ani se nepodivá do bazaru zde ani jinde a čeká, že to za něj vymyslíme. Pomůže ti zde skoro každý, jen musíš už hned uvést věci na správnou míru. Taky nečekej že ti tu bude někdo radit hory doly, když přijdeš s aktivním subem na párty a chceš do toho vrazit 5litrů. Najdi něco po bazarech a klidně dávej odkazy, rádi ti poradíme za co to stojí.

Re: Rada k subwooferu

No, je to jasný - bazar. Nejspíš třeba ten Behringer, jak psal DJMayo.

Re: Rada k subwooferu

jj koukám, ale zatím nenacházím. Díky
Díval jsem se i na výrobu Leacha 200W, nebylo by to tak těžké, ale jen součástky nejsou nejlevnější smile. No, néchám to spíše do budoucna.