Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » MDF Praha, Plzeň

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

(upravil mirulu 28. 4. 2007 16:29)

Téma: MDF Praha, Plzeň

Zdar, sháním MDF desky, tak tloušťku 25(18) mm, Vůbec nevim kde to sehnat v těhle lokalitách. Teda vim, ale tam si musim koupit celej velkej formát, já potřebuju 2 kousky 500x271 mm.

Pak někoho, kdo by mi srazil hrany a někoho, kdo by mi udělal zapuštění na repráky. Nemam frézu zkosení se mi kudlat nechce. Samozřejmě za poplateček smile

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Mno řešim tak nějak to samý, na truhláře se mi ale moc čekat nechce, radši bych si to udělal sám. Nechceš se podělit o náklady na frézku?

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

No nevim, já jí zas tak často potřebovat nebudu. Navíc "bydlim" až v Ruzyni, to máš přes celou Prahu. A nejsem tady taky pořád, páč tu bydlí přítelkyně. Když už, tak bych si jí koupil pro sebe

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

No já ji budu potřebovat asi tak 3x. Nevim zatim kolik stojí truhlář, ale mám pocit že se to vyplatí, i kdybych si ji koupil pro sebe.

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Vim, že na minulém fóru někdo psal, že je dobrá truhlárna v Suchdole. Ale netušim kde, jestli tam maj matroš a uříznou mi kolik budu chtít a tak

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Zalovil jsem do svých chytrých poznámek a našel jsem tohle:

Skelouš
V Praze 6, V Sedlci 14 je truhlárna, kde vůbec neberou DTD a dělají jen z MDF. Běžné tloušťky do 40mm, více mohou slepit. U netypické tloušťky ale musíš vzít celou desku 275x184cm. Nabízeli mi, že udělají i celou bednu jako stavebnici kvůli váze. Takže bys ji doma jen napatlal lepidlem a sestavil do zámků jak Lego. Jejich mail: truhlari*seznam.cz
Jinak Praze nejbližšího prodejce, kde koupíš opravdu všechno, jsem zjistil pobočku Jaf Holz v Brandýse nad Labem. Údajně také formátují. Mrkni na jejich stránky: http://www.jafholz.cz/

Když už jsme u frézky - také uvažuju nad tím že bych nějakou v rozumných cenových hladinách koupil. Nebyl by nějaký tip ideálně na něco co má všechno potřebné v příslušenství a udělá to všechno co potřebuju? Jsem také z Ruzyně tak Hornbach i OBI mám 10min chůze smile

Re: MDF Praha, Plzeň

V tom Suchdole drobné zakázky nařežou sami, větší objednávají přes Jafholz. A je to komplet truhlárna, takže Ti tam vyřežou třeba ornamenty. Zkoušel jste někdo přímo Jafholz?

Re: MDF Praha, Plzeň

To já mam už bednu hotovou, jenom potřebuju přední desky no. A v tý sedlci teda budu platit jenom za plohcu kterou chci ju? Tloušťka 25 mmm je podle mě standardní. A dělají jenom přířezy jo? Zkosení nebo osazení otvorů na zapuštění realizovat jedině přes jafholz ju?

2Thales: Vítej sousede smile

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Tak to se budeš muset zeptat sám. Mail tam máš.

Re: MDF Praha, Plzeň

Jafholz OK, ale po celých baleních, už jsem s nimi mluvil po telefonu.

Re: MDF Praha, Plzeň

Jak to myslíš po celých baleních?

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Já kupoval MDF 25mm tady - http://drevobis.cz/ Bylo toho něco přes 1 m2 a i s nařezáním za 150 Kč smile Možná tam ještě mají ten zbytek desky, ze který to řezali mě, jinak bys asi měl smůlu - chtěli by sdělat celou desku. No zkus tam brnknout, bral jsem to v Břevnově.
Nebo jsem ještě volal sem - http://www.domohustoles.cz/ , chtěli "rozumný" odběr, aby jim nezbyl neprodatelný kus, ale moc jsem se s nima po telefonu nedohodl, co to přesně znamená...

Re: MDF Praha, Plzeň

2 Skelouš, dík za tip, zítra tam hned volám, mam to kousek. Uvidíme jestli tam budou mít nějakej zbytek.

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

já kupoval tady: http://www.foxinterier.cz/kontakty ale musíš vzít celou desku (skoro 6m2)

Re: MDF Praha, Plzeň

Michale, jak to myslíš, po celých baleních? S kým konkrétně jsi tam mluvil?

Re: MDF Praha, Plzeň

Jak dopadlo obvolávání? Kolik tedy stojí to frézování - jestli má cenu tu frézku kupovat domů? Proč se vlastně nestaví z překližky, když neni třeba další náročná povrchová úprava, je pevná a cenově vyjde na stejno?

Web

Re: MDF Praha, Plzeň

Jakou má výhodu MDF nad břízovou a jinou překližkou? Mimo to že MDF se daleko líp opracovává a je o hodně těžší..

Re: MDF Praha, Plzeň

IMO je MDF extremne hutny material. Snahou je pouzivat material, ktery nebude sam o sobe "rezonovat" Reproduktorova soustava neni  to, co kontrabas a nemela by "vytvaret zvuk" rezonanci sten. Co jsem vypozoroval, tak bych rekl, ze mene rezonuji steny z MDF oproti DTD nebo preklizce. Zrejme je i lacinejsi nez ta preklizka. Jinak me, krome vytecne opracovatelnosti  nic dalsiho nenapada. Nevyhodou je vaha a nachylnost na poskozeni, proto se asi nepouziva na profi soustavy. Tam jde o vahu a vydrz pri stehovani smile

Re: MDF Praha, Plzeň

Právě přemejšlím už delší dobu proč nepoužít MDF na PA když je tak suprová, ale skoro všude se používá překližka. Došel jsem k tomu že u PA beden závisí dost na váze, protože v dosti případech se maj stěhovat v čemž překližka vyhoví víc, pevnost co jsem četl mají oba materiály hodně podobnou. Teď je jenom otázka co má menší náchylnost na rezonance a je skutečně výhodnější pro konstrukce jak hi-fi nebo PA. Celkem by mě zajímalo kdy a při jakejch podmínkách má kterej materiál jaký výhody /cena jde bokem spíš parametry odvíjející se od velikosti budky/. Jinak překližka má ještě jednu dobrou vlastnost a to tu že se dá bezproblémově sehnat i impregnovaná, takže menší náchylnost bez povrchový upravy na vnější vlivy /nepočítejme technoparty tam jde do sraček snad všechno co se materiálu týče/.

Re: MDF Praha, Plzeň

V. Bunta (www.bvaudio.sk) používá na PA boxy OSB desky (info odtud), používají se ve stavebnictví a dají se snáze sehnat, v podlahovém provedení pero-drážka je vedou i hobbymarkety. Jestli se někdy pustím do malých zahradních PA fullrange dvoupásmovek, tak o OSB budu uvažovat.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » MDF Praha, Plzeň

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£